Skocz do zawartości


Zdjęcie

NASA ukrywa prawdę o obiektach na Księżycu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
175 odpowiedzi w tym temacie

#151 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Chodzi o oryginalne taśmy z pierwszego filmu zrbionego na Księżycu z "one small step" - taśmy które nie były nigdy dostępne w żadnym archiwum jak sugeruje kolega Dager.
Przecież to normalne że materiał z takich taśm się zgrywa po 40 latach - muszą trochę poleżakować :mrgreen: , a
może i pczekać aż procesory będą w stanie nanieść niezbędne poprawki tuszujące niektóre pikantne ujęcia...
pozdrawiam
  • 0

#152

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oryginalnego nagrania "małego kroku dla człowieka, wielkiego dla ludzkości" nie zobaczymy nigdy.

Jak mam to rozumiec? Czy chodzi o nagranie z TV czy oryginal w NASA?

Jak przyznała sama NASA, oryginał filmu został skasowany z taśmy, która była wykorzystana do "Ziemianie na Księżycu!"

Czyli czym jest oryginal?



Centrala w Houston odbierała i rejestrowała obraz telewizyjny przekazywany z Księżyca do naziemnych stacji odbiorczych, umiejscowionych w USA, Hiszpanii, Australii, na Hawajach oraz okrętach. umiejscowionych na oceanach. Jak wiadomo, tylko globalna sieć łączności umożliwiała nieprzerwaną łączność ze statkami Apollo na Księżycu. To co mieli w Houston, zostało przez przypadek lub niedopatrzenie skasowane, bo taśma z nagraniem była pilnie potrzebna do innych nagrań. Transmisja ze spaceru - bo o tym wydarzeniu cały czas mowa - zachowała się w postaci licznych, lepszych lub gorszych kopii, z których obecnie skompilowano odrestaurowany materiał. Oryginalność zaginionego nagrania to dwuznaczne określenie, gdyż to, co szło na ekrany telewizorów całego świata, było trochę gorszej jakości, niż to, co otrzymywano bezpośrednio w stacjach odbioru, które musiały ten pierwotny, oryginalny obraz przetransformować na systemy światowych sieci telewizyjnych.


Chodzi o oryginalne taśmy z pierwszego filmu zrbionego na Księżycu z "one small step" - taśmy które nie były nigdy dostępne w żadnym archiwum jak sugeruje kolega Dager.
Przecież to normalne że materiał z takich taśm się zgrywa po 40 latach - muszą trochę poleżakować :mrgreen: , a
może i pczekać aż procesory będą w stanie nanieść niezbędne poprawki tuszujące niektóre pikantne ujęcia...
pozdrawiam



Niczego takiego nie sugeruję, więc daruj sobie te podchody. Wszystkie kolorowe filmy wykonane kamerą 16mm przez astronautów podczas wypraw na Księżyc, były dostępne wówczas (miałem możliwość oglądać je wielokrotnie), jak i obecnie są dostępne w sieci, można nawet je kupić na płytach DVD. Astronauci na Księżycu nie "kręcili filmów", tylko dokumentowali przebieg lotu - co było rzeczą nieodzowną dla celów szkoleniowych kolejnych wypraw.
Jakież to "pikantne ujęcia" masz na myśli - wyznawco spisków? Podaj jakiś przykład, to i ja chętnie pośmieję się z twoich urojeń. :lol
  • 0



#153

Gustlik.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na stronie www.spacecraftfilms.com można między innymi nabyć filmy misji Apollo w doskonałej jakości, przedstawiające przygotowania, budowę rakiet, treningi, starty rakiet, transmisje telewizyjne, drogę na Księżyc i powrotną także, a przedewszystkim zapierające dech w piersiach kilkadziesiąt godzin nagrań z powierzchni Księżyca! Materiał filmowy zajmuje 220GB i 180 godzin oglądania ;) Niedawno sprzedałem wszystkie na eBay.com :mrgreen:
  • 0

#154 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Jakież to "pikantne ujęcia" masz na myśli - wyznawco spisków? Podaj jakiś przykład, to i ja chętnie pośmieję się z twoich urojeń. :lol


Wyznawco spisków to trochę za płytkie jak na mnie - jeśli nie wierzysz przejrzyj moje posty.
Mówię o nowej biologii, fizyce, architekturze i wielu innych dziedzinach otaczającego nas świata.
Róznica między nami jest taka że mnie nie można zaszufladkować do żadnej kategorii - w przeciwieństwie do Ciebie.
Wiesz czemu?
Bo ja rozumiem swój awatar lub np to co ten Pan mówi:



Pamiętając że jesteś innym ja - mam nadzieję że też to wkrótce zrozumiesz i zaczniesz się na nowo przyglądać światu, z OTWARTYM umysłem.

A tak żeby nie wypadać za bardzo z tematu - otwarty umysł oznacza dopuszczenie WSZELKICH możliwości przyczyniających się do dziwnych anomalii w naszym układzie słonecznym. Jest to dużo zdrowsze podejście niż dopasowywanie wszystkiego do OFICJALNEJ WERSJI NAUKI istniejącej tylko w umysłach ludzi którym ją wrdukowano do głowy.

Na pożegnanie - Iapetus, drugi po naszym Księżycu kandydat na Gwiazdę Śmierci ze Star Wars które są małą przeróbką Orion Wars które zdarzyły się naprawdę:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

pozdrawiam
  • 0

#155

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo ja rozumiem swój awatar lub np to co ten Pan mówi:



Może i rozumiesz, lecz czemuż to tak zgrabnie uchylasz się od odpowiedzi w temacie dotyczącym zdjęć z Księżyca? Mnie zupełnie nie interesuje Twoja prywatna filozofia ani światopogląd, natomiast chodzi mi jedynie o wypowiedź na temat księżycowych zdjęć NASA, którą odbieram jako spiskowy standard. Jeszcze raz zapytam o te "pikantne ujęcia", a potem już dam Ci spokój.
  • 0



#156

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uczepię się Iapetusa, który wg. radoslawa jest jakąś wielką stacją kosmiczną orionidów, or whatever. Obca rasa, która go wybudowała, miała kiepskich inżynierów, którzy nawet prostej obwodowej "obręczy" nie potrafili dobrze wybudować.
Dołączona grafika
  • 0



#157

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem co jest na księżycu ale najwyrażniej NASA się tego boi.Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt,że z ogromnego planu księżycowego który zakładał budowę baz i poszukiwanie surowców energetycznych zrealizowano tylko jedno lądowanie i zaledwie kilka wypraw badawczych?

Myślę,że w tej tezie może się kryć ziarenko prawdy.Bo przecież gdyby na naszym satelicie nie było czegoś,czego się obawiamy,to rząd USA nie pompowałby tych grubych miliardów dolarów w gabinet cieni - miliardów które najprawdopodobniej zostały przeznaczone na umieszczenie broni w przestrzeni kosmicznej.
  • 0



#158

głazojad.
  • Postów: 67
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

broń w kosmosie?? wyobraź sobie wybuch atomówki na powierzchni księzyca. albo detonacja wewnątrz.
nawet jesli tam są budynki obcych to napewno są tak stare że napewno opuszczone. jeśli tam cokolwiek wartościowego jest to takich nagran jak tamto nie byłoby. chyba ze to potajemne... powiedzmy że księzyc jest zamieszkany przez obce cywilizacje. puszczają prom kosmiczny na orbite z zasobem kilku rakiet z głowicami nuklearnymi, celują w księżyc i co? najwyzej go zniszczą lub spowodują zmiane orbity. a ze na powierzchni jest paliwo hel 3 to nie znaczy ze jest nienaturalny. .. w jaki sposób księżyc miałby być pusty? wydrążony? to jakas bzdura. kazde ciało niebieskie ma swoje jądro.

nawet jesli coś tam zostanie znalezione to amerykanie odrazu to zatają i bedą chcieli to zniszczyć.. i tu bedzie błąd bo jesli przypuszczą atak na obcą cywilizacje to mozemy spodziewać się rewanżu.
  • 0

#159

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Głazojad: A czy ja mówię o broni nuklearnej?

Mam na myśli wciąż rozbudowywany system obrony laserowej który rzekomo ma chronić USA przed rakietami dalekiego zasięgu.Czy nie jest zastanawiające to,że jest on rozmieszczony w taki sposób,żeby umożliwić wiązce lasera penetrację przestrzeni kosmicznej?
  • 0



#160

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem co jest na księżycu ale najwyrażniej NASA się tego boi.Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt,że z ogromnego planu księżycowego który zakładał budowę baz i poszukiwanie surowców energetycznych zrealizowano tylko jedno lądowanie i zaledwie kilka wypraw badawczych?


Arcy ciekawe wieści prezentujesz, bo przyznam, że nigdy nie słyszałem, by NASA w latach 60-ych miała tak fantastyczne plany podboju Księżyca. To po pierwsze. Po drugie, wiem o dziewięciu wyprawach księżycowych z udziałem 24 astronautów łącznie i o sześciu lądowaniach na Księżycu z udziałem 12 astronautów. Czy podać daty, nazwiska i inne dane?
  • 0



#161

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czym sa te obiekty:
Dołączona grafika
Oryginal: http://www.nasa.gov/...pollo17_lrg.jpg

Litera G oznaczylem obiekty ktore moga byc zwyklymi kamieniami, ale czym sa inne?...

Edit: niektore naleza do NASA, ale ile?
  • 0

#162

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

broń w kosmosie?? wyobraź sobie wybuch atomówki na powierzchni księzyca.


a czy ty potrafisz sobie wyobrazic taki wybuch na ksiezycu?
mysle ze nie za bardzo
prawdopodobnie bron atomowa jest dla ciebie synonimem wszechpoteznej broni ktorej nic nie jest w stanie sie oprzec

musisz jednak uswiadomic sobie ze cos co na ziemi jest bardzo smiercionosne to w srodowisku w ktorym brak jest czynnika przenoszacego owa smiercionosna energie (na ziemi najczesciej atmosfera) moze wywolac niewielki efekt

poniewaz mamy 2 przyklady zastosowania broni atomowej na ziemi... skutek zniszczone 2 miasta mozemy sobie sprobowac wyobrazic je w przypadku ksiezyca
gdyby te bomby zdetonowano w taki sam sposob na ksiezycu skutki tych wybuchow bylyby tysiace razy mniejsze niz na ziemi
jedyne "grozne" oddzialywanie jakie by tam wystapilo to promieniowanie a to jak zapewne wiesz dla ksiezyca to zadna nowosc

stosowanie tego typu broni w prozni jest delikatnie mowiac bezsensowne
  • 0

#163

Babylon Slayer.
  • Postów: 52
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

prawdopodobnie bron atomowa jest dla ciebie synonimem wszechpoteznej broni ktorej nic nie jest w stanie sie oprzec

Stworzenie bomby o mocy większej niż 150 megaton (30 razy większa energia od wszystkich bomb użytych podczas II wojny światowej) nie powinno stanowić problemu. Ciekawe jak wyglądałby taki wybuch. ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Car_Bomba
  • 0

#164

Gustlik.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czym sa te obiekty:
Dołączona grafika
Oryginal: http://www.nasa.gov/...pollo17_lrg.jpg

Litera G oznaczylem obiekty ktore moga byc zwyklymi kamieniami, ale czym sa inne?...

Edit: niektore naleza do NASA, ale ile?


Nie widać na tym ujęciu przyrządów badawczych. Widzimy natomiast okazałej wielkości głazy w Dolinie Taurus-Littrow, miejscu lądowania załogi Apollo 17. Numerem 1 oznaczyłeś podstawę lądownika LM Challenger ;)

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Poczekajmy na lepsze obrazy z sondy LRO i wtedy pewnie podyskutujemy i porównamy ze zdjęciami z wypraw Apollo.
  • 0

#165

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Stworzenie bomby o mocy większej niż 150 megaton (30 razy większa energia od wszystkich bomb użytych podczas II wojny światowej) nie powinno stanowić problemu. Ciekawe jak wyglądałby taki wybuch. ;)


mialem o tym napisac
mimo iz rosjanie zdetonowali zaledwie czesc ladunku zaobserwowali ciekawa sprawe
otoz calkiem spora czesc wyzwolonej energii poszla w... kosmos
atmosfera ziemska jest zbyt cienka aby utrzymac taki duzy wybuch w sobie i rozprowadzic jego niszczycielska moc po powierzchni ziemi

teraz odpowiedz sobie na pytanie jak by to wygladalo na ksiezycu

generalnie bzdury ktore radoslaw wypisuje tutaj na temat kraterow ksiezycowych o ich sztucznym pochodzeniu wojnach atomowych itp. to tylko jego pobozne zyczenie i fantazje
aby cokolwiek osiagnac przy pomocy bomb atomowych na powierzchni ksiezyca nalazaloby je detonowac pod powierzchnia gruntu
a co za tym idzie ksztalt kraterow tak powstalych bylby zupelnie inny niz obserwujemy
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych