Skocz do zawartości


Zdjęcie

Witojcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Akuzativ.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam Serdecznie. Nazywam się Przemek i zbliża mi się już 20stka. Wchodzę na to forum i czytam nieprzerwanie od około 5 lat. Wypadałoby więc się w końcu przywitać. No ale już się przywitałem na początku więc mam to z głowy :mrgreen: . Moje zainteresowania nie odbiegają zepewne od zainteresowań innych, a mianowicie nimi są: gry komputerowe, hodowla ptaszników (piękne pajęczaki), wszelakie rodzaje alkoholi i parę innych rzeczy, które zachowam dla siebie :roll: .

W ciągu tych pięciu lat jedyna różnica, która jest (wedlug mnie) zauważalna to znacznie mniejsza ilość tematów o tematyce paranormalnej, teori spiskowych itd itp, a większa ilość wpisów odnoszących się do polityki, co średnio mi się podoba, ale tego forum i tak nie opuszczę, choćby ze względu na wysoki poziom wypowiedzi użytkowników, który ciężko gdziekolwiek indziej znaleźć. Pozdrawiam Wszystkich i życzę aby to forum było darzone z wielkim sentymentem i szacunkiem, jakim i ja je darzę :)

#2

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam, jakie masz ptaszniki?



#3

Wilkołak.
  • Postów: 172
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witaj

a co to małej ilości tematów "paranormalnych" do z winy sceptyków którzy opanowali te forum.....i wyśmiewają wszystkie tematy i wszystkich użytkowników którzy poruszają tematy paranormalne........

#4

Akuzativ.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aktualnie posiadam dość spokojne ze względu na brak czasu. Ale niedługo chcę się zaopatrzyć w parę bardziej wymagających, a więc i nieraz atrakcyjniejszych. W tej chwili mam: Brachypelma vagans (L9), Acanthoscurria geniculata (L8), Lasiodora parahybana (L11) (spora samica) oraz Psalmopoeus irminia (L6). Posiadalem niedawno Pterinochilus murinus lecz niestety nie przeżył z niewiadomych mi powodów. Niedługo mam zamiar zaopatrzyć się w parę nowych okazów, bo szkoda jak tak pare terrariów (wiem, pokręciłem coś w odmianie) stoi puste :) Ogólnie ptaszniki hoduję juz od dobrych 4 lat, więc jakieś pojęcie już o nich mam.


@Up
Też odnoszę takie wrażenie. Wiele tematów ma dziesiątki stron, wiele końców świata się rzecz jasna nie sprawdziła, wiele mniejszych lub większych teorii zostało częsciowo lub całkowicie obalonych ... prawdę mówiąc nie ma co się więc dziwić, że jest taka kolej rzeczy. Co nie zmienia faktu, że można to zmienić, wystarczą chęci i nie zaprzeczanie wszystkiemu co nieznajome :) Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Użytkownik Akuzativ edytował ten post 18.06.2013 - 16:48


#5 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

hhmm..... no cześć

To Twoja sprawka :P

http://www.rmf24.pl/...armu,nId,979749

#6

Akuzativ.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i własnie przez takich ... ludzi, którzy wypisują takie niestworzone rzeczy, terrarystyka w Polsce tak się ma, jak się ma. No ale to nie temat do takiej rozmowy :P

#7

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam, osobiście uważam że węże są lepsze :D

Użytkownik Anti Virus edytował ten post 18.06.2013 - 19:06


#8

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witom. ;)



#9

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sie ma, niestety jestem banalny i mam labradora :)



#10

Akuzativ.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No nie wiem czy to takie banalne. Ja osobiście nigdy nie chciałbym mieć psa ze względu na duże obowiązki związane z nim :)

#11

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A to z psem ma się więcej obowiązków niż z pająkami :o ???Też mam psa ale jednak pająków to trzeba pilnować jak oka w głowie :o

Użytkownik Anti Virus edytował ten post 18.06.2013 - 21:18


#12

Akuzativ.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mniej i to znacznie ;) Ptaszniki są bardzo czyste, same również mało brudzą. Pilnować nie trzeba, wystarczy mieć pewność, że terrarium jest dobrze domknięte. Z jedzeniem też różnie bywa (zalezy od wieku, rodzaju pokarmu, samego pająka itd itp.) więc raz sie zdarzy, że taki pająk będzie jadł co drugi dzień, a raz, że nie będzie jadł miesiąc. Wiadomo, trzeba sie nimi opiekować ale to nic w porównaniu do takiego psa, czy kota. Nawet jak się ma ich 4, jak ja ;)

Użytkownik Akuzativ edytował ten post 18.06.2013 - 21:42


#13

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ee tam ptaszników aż tak pilnować nie trzeba(nie mówiąc o dbaniu typu nawadnianie według potrzeby danego gatunku i karmienia mniejwięcej raz w tygodniu)...No chyba że myślałeś nad wolnym wybiegiem po pokoju czego osobiście nie polecam zresztą tak jak brania na łapy lub twarze do sweet foci...xD

Sam miałem w sumie:

1.A. Geniculata
2.C. Fasciatum
3.P. Cambridge
4.P. Irminia
5.H. Incei
6.P. Murinus (juz groźniejszy jadusek xD)
7.L.Parahybana
8.Ch.Cyanobuescens
9.G.Rosea Red
10.N.Chromatus


I tylko raz Parahybana mi prawie uciekła bo miałem terrarium rozsówane (błąd jak dla takiego byka) bez blokadki między szybami i zorientowałem sie rano że szybka uchylona na 1-2cm i ta juz w połowie ( na szczescie najedzona byla to sie odwlokiem zablokowała xD)

Ale obecnie nie mam, bo szczerze powiedziawszy znudziło mnie te ich "marudne" maszerowanie po terrarium no ale coż taka ich natura.....


Za jakiś czas sprawie se Boa Constrictora Koralówke albo gekony/agamy


Także jak cos to jestem w temacie terra

#14

Akuzativ.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No mi już parę razy się zdarzyło, że mi któryś nawiał. Nawet ostatnio samiczka, jakieś łącznie 15cm Lasiodora parahybana mi spierniczyła. Zwyczajnie wyszło na to, że nauczyła się ona otwierać drzwiczki od terrarium (niedługo potem okazalo się, że znowu otworzyła, z tym, że pospacerowala po pokoju [wnioskuję to po pajęczynie która byla niedaleko terrarium] i wrociła do niego :o ), a że to juz kawał pająka to i dość sily miał żeby je móc otworzyć. :D Teraz już stosuje dodatkowe "środki ostrożności" aby ten pajączek nigdzie już się w podróż nie wybrał.

Użytkownik Akuzativ edytował ten post 18.06.2013 - 21:57


#15

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Witam.
Ptaszniki z jednej strony mnie ciekawią, a z drugiej przerażają. ;)




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych