Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grupa Lubelska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

CheX.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jak w temacie poszukuję osób z woj. Lubelskiego do założenia Lubelskiej Grupy Badań Zjawisk Paranormalnych. Każdy kto jest zainteresowany i trochę się na tym zna, ewentualnie chce się dowiedzieć nowych rzeczy jest mile widziany. Tym tematem chcę tu zebrać wszystkich pasjonatów zjawisk paranormalnych z naszych stron do rozpoczęcia ogólnej dyskusji i (jeśli będzie nas wystarczająco dużo) zacząć organizować wypady do takich miejsc celem ich eksploracji i zbierania materiałów badawczych takich jak zdjęcia, materiały wideo i EVP więc kto chętny? ;) A także temat rzeka, czyli czy ktoś zna jakieś nawiedzone miejsca w woj. Lubelskim? :P Osobiście znam jednego pewniaka jakim jest Pałac Zamoyskich w Klemensowie i mnóstwo historii o nawiedzonym domu w Izbicy jednak nie potwierdzonych przez żadnych świadków. Od razu też wspomnę, że plotki o "nawiedzonym" domu w Lublinie przy al. Kraśnickich na przeciwko szpitala są wyssane z palca (wiem bo osobiście to sprawdziłem spędzając większą część pewnej nocy w otoczeniu i żadne historie o hałasach lub innych zjawiskach się nie potwierdziły). Zaznaczam że interesują mnie miejsca, które można w spokoju odwiedzić a nawet i przebadać.

Użytkownik CheX edytował ten post 13.06.2013 - 20:04

  • 3

#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro znasz mnóstwo historii, to się podziel z nami, rozwiń temat bo na razie to ciągniesz do siebie, nie dając nic w zamian :)
  • -2



#3 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Temat rzeka, czyli czy ktoś zna jakieś nawiedzone miejsca w woj. Lubelskim? :P Osobiście znam jednego pewniaka jakim jest Pałac Zamoyskich w Klemensowie i mnóstwo historii o nawiedzonym domu w Izbicy jednak nie potwierdzonych przez żadnych świadków.



panie Hp, czy tylko ja dobrze zrozumiałam, ze ziomkowi chodziło o to iż historię są nie potwierdzone i nie będzie ich opowiadał ;]
a o domu w Izbicy to i ja czytałam, a raczej słyszałam hhee

w miejscowości rodziców na lubelszczyźnie też jest taki dom, byłam zwiedziłam, nic ciekawego, i strasznego, legendy powstają bo akurat ten dom od 20 lat stoi niedokończony, podejrzewam, że ludzie zazdrośni - może brak wiedzy i wymyślają takie histoię.

Użytkownik mroova edytował ten post 13.06.2013 - 14:16

  • 0

#4

CheX.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat rzeka, czyli czy ktoś zna jakieś nawiedzone miejsca w woj. Lubelskim? :P Osobiście znam jednego pewniaka jakim jest Pałac Zamoyskich w Klemensowie i mnóstwo historii o nawiedzonym domu w Izbicy jednak nie potwierdzonych przez żadnych świadków.



panie Hp, czy tylko ja dobrze zrozumiałam, ze ziomkowi chodziło o to iż historię są nie potwierdzone i nie będzie ich opowiadał ;]
a o domu w Izbicy to i ja czytałam, a raczej słyszałam hhee

w miejscowości rodziców na lubelszczyźnie też jest taki dom, byłam zwiedziłam, nic ciekawego, i strasznego, legendy powstają bo akurat ten dom od 20 lat stoi niedokończony, podejrzewam, że ludzie zazdrośni - może brak wiedzy i wymyślają takie histoię.

Ano właśnie o to mi chodziło, że niepotwierdzone i nie ma co opowiadać ;) A z tego co słyszałem to z tym domem w Izbicy są zdania podzielone bo jedni nakręcają całą legendę a inni tonują nastroje, raz czytałem nawet o kilku domorosłych nastoletnich "Pogromcach Duchów", którzy poszli śladem legend wywoływać tam duchy a jedyne co wywołali to paru panów w niebieskim za wtargnięcie na prywatną posiadłość ;) Głównie wszystko wzięło się Primo: jak trafnie zauważyłaś z tego że dom stoi pusty od wielu lat i narosła nad nim aura tajemnicy, którą potęgują święte obrazy w oknach i Secundo: z tego, iż na działce na którym stoi m.in ten i kilka innych domów Niemcy wystrzelali prawie całą ówczesną populację miasteczka, a warto nadmienić, że wtedy to jak i wiele tego typu mieścin było miejscem głównie zasiedlonym przez żydów. Ot i cała mgła tajemnicy, większość z tych "legend" to stek bzdur jednak mając na uwadze historię miejsca, jak i to, że na miejscach mordów bardzo często dochodzi do zjawisk paranormalnych to mooooże tam się faktycznie coś sporadycznie dzieje ale jeśli już to nie tylko na tej jednej działce ale na całym terenie na którym mord miał miejsce.
  • 1

#5

CheX.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście słyszałem o jeszcze jednym miejscu w Lublinie, w którym ponoć pojawiały się duchy zakonnic ale nic o nim więcej nie wiem, więc jeśli ktoś wie coś o tym więcej to z chęcią poczytam :)

Użytkownik CheX edytował ten post 13.06.2013 - 20:11

  • 1

#6 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie mam czasu za bardzo na takie wypade ale jeżeli będziecie w mojej okolicy coś organizować to z chęcią się przyłączę :)
  • 0

#7

CheX.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mam czasu za bardzo na takie wypade ale jeżeli będziecie w mojej okolicy coś organizować to z chęcią się przyłączę :)

Spoko jak coś damy znać :)
  • 0

#8

CheX.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak więc teraz już oficjalnie Lubelska Grupa Badań Zjawisk Paranormalnych została założona i ogłaszamy nabór! Każdy zainteresowany jest mile widziany. Nie ważne od kiedy się tym interesujesz i ile na ten temat wiesz, z chęcią podzielimy się wiedzą i przyuczymy jak prowadzić paranormalne śledztwo, gdyż takie będziemy w naszym regionie prowadzić! Gdy inicjatywa się odpowiednio rozkręci to wtedy zostanie założona oficjalna strona www grupy, na której będzie można się logować oraz strona na facebooku. Każdy jest mile widziany :) Serdecznie Zapraszamy do dyskusji w tym temacie tego forum na wszelakie paranormalne sprawy w naszym regionie a także do przyłączenia się do nas! :) Kontakt z naszą grupą w sprawie członkostwa lub w innych tematach jest możliwy w tym temacie forum, pisząc prywatną wiadomość do mnie na tym serwisie ewentualnie pod naszym oficjalnym mailem: [email protected]

Użytkownik CheX edytował ten post 15.06.2013 - 10:58

  • 2

#9

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

największym problemem grupy będzie znalezienie samych zjawisk ;) bo takie szukanie czegoś na siłe, badanie rzeczy, które widać gołym okiem, że są pozbawione podstaw znudzi się szybko... dla tego fajnie jak byście jakoś szerzej popatrzyli na temat paranormalny :> nie tylko duchy itd. ale może coś z "archeologi", historii regionu - wszedzie można znalesc cos paranormalnego i wartego uwagi. Można badać historie, przedstawiać materiały np na forum itd. poznawać ciekawe miejsca - wtedy ma to większy sens, niż czekanie na ducha - więc i mam nadzieje, że nie będziecie się ograniczali do biegania za duchami :D

powodzenia.
  • 0

#10

CheX.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

największym problemem grupy będzie znalezienie samych zjawisk ;) bo takie szukanie czegoś na siłe, badanie rzeczy, które widać gołym okiem, że są pozbawione podstaw znudzi się szybko... dla tego fajnie jak byście jakoś szerzej popatrzyli na temat paranormalny :> nie tylko duchy itd. ale może coś z "archeologi", historii regionu - wszedzie można znalesc cos paranormalnego i wartego uwagi. Można badać historie, przedstawiać materiały np na forum itd. poznawać ciekawe miejsca - wtedy ma to większy sens, niż czekanie na ducha - więc i mam nadzieje, że nie będziecie się ograniczali do biegania za duchami :D

powodzenia.

Co racja to racja, że nie tylko ale głównie, gdyż region Lubelski ma pewien potencjał paranormalny, jednak czasem na pewno będziemy robili od tego jakieś odskocznie żeby nie było nudno, opuszczonych i ciekawych historycznie miejsc Ci u nas dostatek :D A wyniki badań na 100% będziemy publikowali na forum ;)
  • 0

#11 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Zapraszam do Zamojskiego bunkra pod osiedlem Zamoyskiego :D Wchodzi tam ok 50 k ludzi ale informacji o tym miejscu strasznie mało. Bardzo bym chciał się czegoś dowiedzieć o tym podziemnym kompleksie. Wiem tylko z których bloków są potencjalne wejścia i gdzie może być wjazd dla dostaw ze sprzętem :)
  • 0

#12

CheX.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapraszam do Zamojskiego bunkra pod osiedlem Zamoyskiego :D Wchodzi tam ok 50 k ludzi ale informacji o tym miejscu strasznie mało. Bardzo bym chciał się czegoś dowiedzieć o tym podziemnym kompleksie. Wiem tylko z których bloków są potencjalne wejścia i gdzie może być wjazd dla dostaw ze sprzętem :)

Jak będziemy prowadzili jakieś śledztwo w pobliżu to na pewno zajrzymy :D A na pewno będziemy bo na Zamojszczyźnie jest wiele ciekawych miejsc :)
  • 0

#13

Tesla93.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pod całym Zamościem są podziemia z okresu budowy twierdzy, które nie zostały wogóle zbadane ze względu na ich liczebnośc i długość. Wiem że jedno wejście jest w Kościele Franciszkanów tzw. dawnym Kinie Stylowym. Słyszałem nawet wzmianki że puszczono 3 osoby w celu zbadania tych tuneli, dwie osoby wyszły na powierzchnię kilka km za miastem a trzecia osoba zaginęła.
  • 0

#14

Akuzativ.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mieszkam w Zamościu ale o tych podziemnych kompleksach pod całym miastem pierwsze słyszę. Czy są jakies potwierdzone informacje co do ich istnienia? No i o tej jednej zaginionej osobie?

Użytkownik Akuzativ edytował ten post 16.06.2013 - 18:47

  • 0

#15

Tesla93.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli masz na myśli te stare podziemia to nawet rok lub dwa lata temu gdy kopali coś odkryli po części zawalony tunel po czym go zasypali. O tej zaginionej osobie słyszałem od dobrego znajomego, a do sytuacji miało dojść jeśli dobrze pamiętam w latach 90tych. Zresztą on osobiście te tunele pod Franciszkanów widział gdyż tam była kiedyś szkoła i do podziemi można było się dostać.

Użytkownik Tesla93 edytował ten post 16.06.2013 - 18:56

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych