Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nurtujące mnie pytania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Zbyszko.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam , mam dwa pytania które raczej do bardzo paranormalnych nie należą , jednak nie mogłem znaleźć na nie odpowiedzi.

1. Dlaczego bardzo częstko jak zasypiam w dzień przy telewizorze śni mi coś z słowami dokładnie takimi jakie wypowiadają aktorzy ? Domyślam się że jest to jakaś funkcja mózgu , trochę jak z nauką języków obcych na noc . Kilka razy budzę się i słyszę urywek tego co mi się śniło , mam nagrywarkę więc przewijam sobie do tyłu oglądam i większość słów była taka sama jak we śnie . Nie jest to paranormalne ale pomyślałem że ktoś tutaj zna na to pytanie odpowiedź.

2.Czasami mam tak że śnią mi się osoby których nie widziałem od dawna i kompletnie o nich zapomniałem a tu nagle sen o tej osobie . Zwykły sen bo mózg jednak ma w pamięci tą osobę , nawet jeśli widzieliśmy my ją dawno temu to ją znamy. Czy jest coś w powiedzeniu że jak ktoś nam się śni to o nas myśli ?

Pozdrawiam ;)
  • 0

#2

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1. Dlaczego bardzo częstko jak zasypiam w dzień przy telewizorze śni mi coś z słowami dokładnie takimi jakie wypowiadają aktorzy ? Domyślam się że jest to jakaś funkcja mózgu , trochę jak z nauką języków obcych na noc . Kilka razy budzę się i słyszę urywek tego co mi się śniło , mam nagrywarkę więc przewijam sobie do tyłu oglądam i większość słów była taka sama jak we śnie . Nie jest to paranormalne ale pomyślałem że ktoś tutaj zna na to pytanie odpowiedź.

Może to wynikać z zaburzeń w działaniu Wzgórza.
Wzgórze jest odpowiedzialne za przekazywanie wrażeń zmysłowych do mózgu. Podczas snu powinno zapobiegać przenikaniu tych bodźców (głównie słuchowych) do świadomości. Możliwe też że słyszysz te dźwięki jedynie w początkowej fazie snu, kiedy nie jest on jeszcze dostatecznie głęboki.
Edit:
Nie doczytałem, że to się dzieje w dzień. Drzemka w ciągu dnia różni się od prawdziwego snu w nocy, więc raczej nie ma w tym nic dziwnego.

.Czasami mam tak że śnią mi się osoby których nie widziałem od dawna i kompletnie o nich zapomniałem a tu nagle sen o tej osobie . Zwykły sen bo mózg jednak ma w pamięci tą osobę , nawet jeśli widzieliśmy my ją dawno temu to ją znamy

Tak już jest, że czasem spontanicznie wychodzą dawne wspomnienia. Np czasem (nie podczas snu) przypomnę sobie, że istnieje jakaś osoba o której nie myślę wcale a 10 lat temu chodziłem z nią do jednej klasy.

Czy jest coś w powiedzeniu że jak ktoś nam się śni to o nas myśli ?

Nie.

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 06.06.2013 - 13:27

  • 2



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych