Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spotkanie grupy Bilderberg 2013 6-9.06


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#46

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. "Rzeczywiście podniesienie kosztów o 1% dzięki czemu będziemy mieli kółko zębate metalowe zamiast plastikowego ale za to kilkadziesiąt razy żywotniejsze." - zawsze to dodatkowy zysk, a przy masowej produkcji nawet mała oszczędność na pojedynczym egzemplarzu przekłada się na duże pieniądze.


Pewnie-po co podnosić minimalnie koszty produkcji pojedynczego egzemplarza skoro klient ich kupi dwa lub trzy gdyż się zepsują w takim czasie co minimalnie droższy jeden.

2. "będą zawsze występować ale czy muszą występować w ponad 50%?" - nie, dzięki postępowi (czyli m.in. dzięki odrzuceniu zaszłości). Tak, jak pisałem, IMHO jest to samoczynny proces, niesterowany przez żadną organizację.

Tak jak zatapianie/palenia setek ton zboża aby utrzymać cenę. No bo co innego można by zrobić z nadwyżką...wykarmić Afrykę-tylko po co..jak zysków z tego nie ma.
  • 0

#47

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Einstein się w grobie przewraca po ripoście takiego geniusza...



Dla mnie akurat ten jego cytat jest dość podejrzany. Niemiecki cytat różni się w zależności od strony na której się go znajdzie:

Nie wiem ja­ka broń będzie użyta w trze­ciej woj­nie świato­wej, ale czwar­ta będzie na ki­je i kamienie.
Ich weiß nicht mit wel­chen Waf­fen sich die Men­schen im 3. Wel­tkrieg bekämpfen, aber im 4. wer­den es Keulen sein.
http://www.cytaty.in...iemjakabron.htm


lub

Ich weiß nicht, welche Waffen im nächsten Krieg zur Anwendung kommen, wohl aber, welche im übernächsten: Pfeil und Bogen.
(tu łuki i strzały)
http://www.spruch-sp...tz/Zitate/3163/

W angielskiej wiki quote są z kolei znów kamienie:
http://en.wikiquote....Albert_Einstein

I do not know how the Third World War will be fought, but I can tell you what they will use in the Fourth — rocks!

Jako źródło podano wywiad z Alfredem Wernerem. Idąc tym tropem można znaleźć tą stronę:
http://quoteinvestig...future-weapons/

Wygląda na to, że ten "cytat" był powszechnie znany przed wywiadem z 1949 - podobnie zresztą uznaje angielska wiki. Najwyraźniej sam Einstein wypowiadając te słowa już cytował znaną frazę. W tym wypadku nie należałoby przypisywac jej stricte Einsteinowi.
  • 1

#48

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@Robakatorianin,
1. "po co podnosić minimalnie koszty produkcji pojedynczego egzemplarza skoro klient ich kupi dwa lub trzy gdyż się zepsują w takim czasie co minimalnie droższy jeden" - dokładnie.
2. "Tak jak zatapianie/palenia setek ton zboża aby utrzymać cenę. No bo co innego można by zrobić z nadwyżką...wykarmić Afrykę-tylko po co..jak zysków z tego nie ma. " A rzeczywiście zatapiają? A kto miałby opłacić transport tego zboża do Afryki i jego dystrybucję?
  • 0



#49

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najwyraźniej sam Einstein wypowiadając te słowa już cytował znaną frazę. W tym wypadku nie należałoby przypisywac jej stricte Einsteinowi.


Czy sam to stworzył czy też używał czyjejś myśli-to mało istotne, ważne że wypowiadał te słowa i się z nimi zgadzał.
Podobnie jest z zamianą maczugi na kije i kamienie lub łuki i strzały-chodzi o typ zmian następujących po III WŚ a właściwie o cofnięciu zmian-resecie cywilizacji.

1. "po co podnosić minimalnie koszty produkcji pojedynczego egzemplarza skoro klient ich kupi dwa lub trzy gdyż się zepsują w takim czasie co minimalnie droższy jeden" - dokładnie.

Nie mam sił do Ciebie człowieku...

A rzeczywiście zatapiają? A kto miałby opłacić transport tego zboża do Afryki i jego dystrybucję?

Zatapiają.
U nas palili i swego czasu PSL zwrócił się do organizacji charytatywnych o pokrycie kosztów transport do Afryki ale sprawa się rypła-nie do końca pamiętam o co poszło, chyba o politykę.
  • 0

#50 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Dla tych którzy nie wiedzą albo tylko udają. Całym światem rządzi finansjera i kilka korporacji, które mają w swoim posiadaniu wiele kluczowych firm, które z kolei mają pod sobą inne firmy itd, które doją państwowe "zarobki" dla siebie. To taka finansowa piramida. Mniejsza o to. Ten cały kapitał jest w posiadaniu ludzi, którzy wyznają religię nienawiści i z całą pewnością nie jest to Islam.

Do tej grupy w Polsce należy szef Wyborczej, TVNu (i wielu innych mediów) oraz ogromna ilość polityków. Ta przypadłość nie dotyka tylko Polski, ale nie o tym teraz.
Wszyscy mówią o skutkach, ale nikt o przyczynach. Znając przyczyny można zrozumieć dlaczego Polska została rozprzedana, dlaczego Polskie ziemie skupują "goście" zza granicy, dlaczego Polski przemysł w ogóle nie istnieje, dlaczego fałszuje się Polską historię, dlaczego walczy się z katolikami w Polsce, dlaczego niszczy tradycje, ośmiesza narodowe symbole, dlaczego niszczy model chrześcijańskiej rodziny, dlaczego nadaje się prawa obywatelskie dewiantom, dlaczego z Polaka patrioty robi się faszystę, dlaczego Polskie święta historyczno-narodowe marginalizuje a na piedestał wynosi judaistyczne święta. Polak katolik nigdy by na to nie pozwolił.

Podaję przyczyny zniszczenia Polski, a jest nią antypolonizm antypolaków;


http://www.youtube.c...h?v=vPXmfGY37Do


http://www.youtube.c...h?v=2qxFOj6xY0k

http://www.youtube.c...h?v=JFBTjS_RkxI


A gdy ktoś próbuje coś zrobić dla Polski, to się go likwiduje.



http://www.youtube.c...h?v=lRBGRaemCZA

http://www.youtube.c...h?v=7TNvztunzJk



Użytkownik Creator edytował ten post 12.06.2013 - 06:13

  • 3

#51

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Optymista pewnie śni po nocach, że przyjdą do niego mistrzowie wielkiego wschodu 33 stopnia i powiedzą mu na ucho. Widzieliśmy jak walczysz z ciemnogrodem siejąc wśród nich postępowość. W nagrodę za wytrwałość i zasługi zostajesz przyjęty w nasze szeregi, a tutaj masz milion dolarów kieszonkowego x]

Dołączona grafika
/Connor


Rząd: "Postanowiliśmy zlikwidować wszystkich ludzi których nazwisko zaczyna się od litery H. Pomoże nam to zmniejszyć procent bezrobotnych."

optymista: "Bardzo dobry pomysł, Hitler miał nazwisko na H i wiemy jak to się skończyło. Mniej ludzi to również więcej przestrzeni dla nas, powinniśmy się cieszyć a jeżeli masz nazwisko na H to musisz akceptować rzeczywistość, z resztą ci na H nie mają co się przejmować, powinni się cieszyć że pozbędą się stresu" (jeszcze do kompletu powinien dojść mylo z jakimś wykresem jak wskaźnik spadnie i że będziemy w czołówce w UE pod względem niskiego poziomu bezrobocia).

No i ciekawe jakie wskazówki tam dostał Vincenty a Cameron też pewnie tam się sporo nasłuchał tego co ma zrobić z tą sytuacją z uciętą głową żołnierza.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 12.06.2013 - 11:57

  • 6

#52

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Całym światem rządzi finansjera i kilka korporacji, które mają w swoim posiadaniu wiele kluczowych firm, które z kolei mają pod sobą inne firmy itd, które doją państwowe "zarobki" dla siebie.

To bardzo wygodna wymówka, bo można tym usprawiedliwić każdą porażkę, zarówno porażki swojego narodu, swoich znajomych, jak i swoje. Czemu nie mogę znaleźć pracy? Przez spisek, m.in. Grupę Bildenberg. Czemu Polska jest biedniejsza od UK? Przez spisek, m.in. Grupę Bildenberg.

W dodatku nijak nie da się tego zweryfikować, bo przecież cichym założeniem jest to, że ci ludzie są tajni, wiec namacalnych dowodów, że to ich wina nigdy nie będzie.

My w Polsce zwalamy winę zazwyczaj na komunistów (bo o Grupie Bildenberg raczej mało kto słyszał), na zachodzie Europy zwalają na muzułmanów, a w USA na imigrantów z południa. Każdy kogoś ma, ale tak na prawdę problemy są w nas (zarówno w narodzie, jak i w każdym z nas z osobna), a nie w tajemniczych organizacjach :)

Użytkownik optymista edytował ten post 12.06.2013 - 20:04

  • 2



#53

Gmork.
  • Postów: 306
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

ale tak na prawdę problemy są w nas

   O jakich problemach mówisz? Jestem bardzo ciekaw choćby 2-3 przykładów.
  • 0

#54 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Całym światem rządzi finansjera i kilka korporacji, które mają w swoim posiadaniu wiele kluczowych firm, które z kolei mają pod sobą inne firmy itd, które doją państwowe "zarobki" dla siebie.

To bardzo wygodna wymówka, bo można tym usprawiedliwić każdą porażkę, zarówno porażki swojego narodu, swoich znajomych, jak i swoje. Czemu nie mogę znaleźć pracy? Przez spisek, m.in. Grupę Bildenberg. Czemu Polska jest biedniejsza od UK? Przez spisek, m.in. Grupę Bildenberg.

W dodatku nijak nie da się tego zweryfikować, bo przecież cichym założeniem jest to, że ci ludzie są tajni, wiec namacalnych dowodów, że to ich wina nigdy nie będzie.

My w Polsce zwalamy winę zazwyczaj na komunistów (bo o Grupie Bildenberg raczej mało kto słyszał), na zachodzie Europy zwalają na muzułmanów, a w USA na imigrantów z południa. Każdy kogoś ma, ale tak na prawdę problemy są w nas (zarówno w narodzie, jak i w każdym z nas z osobna), a nie w tajemniczych organizacjach :)



Ja wiem, że Prezydent Komorowski i spółka lubią odstawiać żenujące pokazy drwin z godła Polski w różowych okularach zrzucając Polakom,jak psom, ulotki z helikoptera na nagrody - pod hasłami - różowej Polski Orzeł może itd., i agitatorom może się to podobać, ale Polakom niestety to się nie podoba.
Według mnie polemika z osobami interesownymi jest jałowa, więc zaproponuję Ci dwa wykłady do przesłuchania, ale z góry wiem że w Twoim przypadku nic to nie da. Myślę, że forumowicze wiedzą o co chodzi.

Pierwszy wykład mówi o kryzysie między innymi jako o fikcji wywołanej przez jednostki z dużym kapitałem i o alternatywie pieniądza, a także o dramatycznym stanie naszej gospodarki, o przyczynach braku przemysłu, pracy, itd. Są to skutki poczynań określonych grup. To nie jest trudne do zrozumienia. Myślę, że wykład zrozumie śmiało można powiedzieć 13latek. Myślę, że podane dowody (pod postacią książek między innymi) i argumenty są wystarczająco mocne.

http://pressview.de/...o/video/28.html

Drugi wykład jest o przyczynach skutków jakie Polacy, a także inne narody mogą odczuwać na własnej skórze. Przyczyną jest antypolonizm, a kto to robi jest omówione w poniższym właśnie wykładzie.







  • 3

#55

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@Gmork, przykładem jest to, że ludzie widzą jakieś (raczej nieistniejące) antypolskie spiski, które to niszczą Polskę i sprawiają że w oczach innych jest słaba (post wyżej pisze o tym @Creator). Tymczasem Polska zwyczajnie jest średnim krajem i czasy, gdy była mocarstwem bezpowrotnie minęły, zaś to, że jesteśmy biedniejsi niż np. UK wynika z najnowszej historii i pewnie sytuacja nie zmieni się jeszcze przez jakiś czas. Nie ma tu żadnej Grupy Bildenberg czy innych spisków.

Inny przykład - często spotykam ludzi narzekających na to, jak mało zarabiają i na to, jak wysokie są ceny. Pytam ich, co zrobili w ciągu ostatniego roku by polepszyć swoją sytuację materialną (szkolenia, certyfikaty, kursy, zmiana pracy, wyjazd do innego regionu lub kraju, czy cokolwiek innego). Oczywiście nic nie zrobili i nie mają w planach robienie niczego. Bardzo często można przy okazji usłyszeć, że te ceny, podatki, pensje, to wszytko spisek kogoś tam (może nawet tej nieszczęsnej Grupy Bildenberg).

Inny przykład - tutejsi użytkownicy często mi piszą, że mam takie poglądy bo pewnie jestem bogatym dzieckiem komunisty, lub właściciela firmy, jestem masonem (w kontekście wynika, że bogatym) lub cwaniakiem ze znajomościami. To ich wyjaśnienie, dlaczego mogę mieć takie poglądy, dlaczego ja mogę cieszyć się życiem - jednocześnie jest to też wyjaśnienie, dlaczego oni nie mogą. Tymczasem może być też tak, że wszytko mam dzięki swojej pracy.
  • -2



#56

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Inny przykład - tutejsi użytkownicy często mi piszą, że mam takie poglądy bo pewnie jestem bogatym dzieckiem komunisty, lub właściciela firmy, jestem masonem (w kontekście wynika, że bogatym) lub cwaniakiem ze znajomościami. To ich wyjaśnienie, dlaczego mogę mieć takie poglądy, dlaczego ja mogę cieszyć się życiem - jednocześnie jest to też wyjaśnienie, dlaczego oni nie mogą. Tymczasem może być też tak, że wszytko mam dzięki swojej pracy.

A może jesteś Chłopcem do towarzystwa, czerpiącym radość z pracy, i mającym realne problemy większości polaków w różowiutkim, być może tęczowym odbycie ???

edycja: overdose
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • -1



#57

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Inny przykład - często spotykam ludzi narzekających na to, jak mało zarabiają i na to, jak wysokie są ceny. Pytam ich, co zrobili w ciągu ostatniego roku by polepszyć swoją sytuację materialną (szkolenia, certyfikaty, kursy, zmiana pracy, wyjazd do innego regionu lub kraju, czy cokolwiek innego). Oczywiście nic nie zrobili i nie mają w planach robienie niczego. Bardzo często można przy okazji usłyszeć, że te ceny, podatki, pensje, to wszytko spisek kogoś tam (może nawet tej nieszczęsnej Grupy Bildenberg).


Wyrosłeś raczej w przekonaniu, że aby mieć wysoką pensję trzeba mieć dobre wykształcenie - przynajmniej takie wrażenie odnoszę. Mówimy ogółem o kwalifikacjach na dane stanowisko ? To myślisz, że jak ktoś po zawodowej szkole dokształci się, napisze maturę, zdobędzie dodatkowo jakiś kurs, zacznie zarabiać tysiącami ??? To raczej nie w polandii. Jest naprawdę garstka kierunków, które to faktycznie umożliwiają. Kiedyś, kiedy brakowało ludzi wykształconych, doceniano ich pensją by ich utrzymać, dziś w natłoku wykształciuchów jest w kim przebierać, więc godziwie im płacić już nie trzeba. Jedyna alternatywa to wyjazd za granicę, tam za zwykłą najprostszą robotę masz pieniędzy tyle, że przeżyjesz od-do, a tym bardziej kiedy zajmujesz konkretniejsze stanowisko.

Użytkownik michal28 edytował ten post 13.06.2013 - 22:02

  • 4

#58 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Optymista, wiesz bajki to dzieciom się czyta. Przy obecnym systemie wyzysku nie ma czasu praktycznie na nic, a Ty o jakichś kursach mówisz. Żeby robić coś dodatkowo to trzeba mieć na to czas. Większość ludzi pracuje 6 dni w tygodniu od do i wątpię by jakiś łaskawy pracodawca znalazł się by dawać "wolne", bo jego pracownik chce iść na szkolenie. A to trzeba rachunki płacić, nikt za nas tego nie zrobi. Sory kolego, ale na kursy i szkolenia to może sobie iść dziecko po liceum, któremu mamusia i tatuś zapewni byt na czas szkoleń. Moja koleżanka jest po trzech kursach i od roku pracy znaleźć nie może. Jest samotną matką i gdyby nie wsparcie jej mamy, to by pod mostem mieszkała. Ty nie masz w ogóle pojęcia o życiu, a fakty są takie że standard życia w Polsce maleje z roku na rok, a nigdy nie był jakoś wysoki w porównaniu do tego jak żyją Holendrzy dla przykładu.
  • 3

#59

Vinnie fzk.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jedna z pierwszych decyzji jakie mogły zapaść na spotkaniu grupy:
http://wpolityce.pl/...ow-z-brzuszkami
Nie będe ukrywać że całkiem ciekawa, Wincent mógł przywieźć Donkowi wytyczne co do jego dalszych losów i już wiemy po co tam pojechał :)
  • 0

#60

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a fakty są takie że standard życia w Polsce maleje z roku na rok, a nigdy nie był jakoś wysoki w porównaniu do tego jak żyją Holendrzy dla przykładu.


Znajoma, która była niedawno w Holandii twierdziła, że ceny sklepowe produktów spożywczych, przypominają w sporej części te polskie. Tyle, że tam pensje są znacznie wyższe.

Będzie źle w tym kraju do momentu, do kiedy będzie myśleć się nad tym, by nabić kobzę tylko najbogatszym. Nie ma kasy Kowalski - nie ma państwo.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych