Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obiekty niemożliwe ale prawdziwe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#31

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No ja też nie widzę innego wytłumaczenia niż zabawa z cięciem i dospawywaniem denka.. Doświadczony szklarz umie to zrobić prawdopodobnie. Kiedy miałem w technikum chemicznym zajęcia z obróbki szkła laboratoryjnego, to profesor potrafił świetnie spawać uszkodzone co cenniejsze potłuczone sprzęty szklane..

Jarecki--> Ale statek to łatwa sprawa, bo składa się z małych elementów..
  • 0

#32

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a czy nie da sie zrobić butelki wokoło przedmiotu zawiszoneko na sznuruku ?
jak dmuchają zarówki, to może da sie coś wyczarować z butelkami, najpierw szerszą szyjke że by włożyć, a już po sie zwięzi
  • 0

#33

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie, to nie tak są robione, bo bardzo często ludzie tworzący nabite butelki, używają normalnych, dostępnych w sklepach....
  • 0

#34

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Napewno nie ma w necie nigdzie info na ten temat? Czy jest to jakaś tajemnica producentów? Przecież napewno wiele osób wie jak to zrobic, i nie wierze, zeby w necie nie bylo o tym nawet slowa.

Ale IMO to jest kwestia dorobienia denka.
  • 0

#35

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Są książki. W wersjach papierowych.
  • 0

#36

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ta strzałe w minecie łatwo zrobić.

(przyklad)
bierzemy drewniany kloc o długości 15cm szerokość 8cm wysokość 7cm.

obrabiamy drewno i formujemy strzałe z narazie nieruchomą monetą po środku, potem delikatnie robimy otworki, kiedy moneta sie zacznie ruszac do przodu i do tyłu, miejsce gdzie byla moneta szlifujemy , potem delikatnie samą monete, nastepnie malujemy ją złotą farbką i gotowe

troche skomplikowany sposób na zrobienie strzały w monecie ale może ktoś coś z tego zrouzmie
  • 0

#37 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Heh ile ja to godzin straciłem próbując rozwikłać zagadkę stateczków w butelkach...
NIC nie wymyśliłem


To proste. Stateczki przed i po włożeniu do butelki są bardzo sprytnie złożone, a ich poszczególne elementy są polączone zwykłą nitką. Po włożeniu do butelki trzeba pociągnąć za nitkę, i stateczek sie rozkłada. Wtedy nitka odkleja się od przedmiotu i można ją usunać. Ot, i cała tajemnica. :smile:
  • 0

#38

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Anunnaki-jak na razie udało mi sie wyobrazić tylko to, jak mozna zrobić

ta strzałe w minecie

..choć pewnie nie o to Ci chodziło :P
Reszta "instrukcji" jest dla mnie zbyt trudna niestety.Jak na razie nie przychodzi mi żadne rozwiązanie lepsze od tego, z nawlekaniem monety na gałązke i czekanie-choć wtedy trudno taką technike nazwać komercyjną-bo ileż takich dzieł można wykonać w ten sposób?
  • 0

#39

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

bierzemy drewniany kloc o długości 15cm szerokość 8cm wysokość 7cm.  

obrabiamy drewno i formujemy strzałe z narazie nieruchomą monetą po środku, potem delikatnie robimy otworki, kiedy moneta sie zacznie ruszac do przodu i do tyłu, miejsce gdzie byla moneta szlifujemy , potem delikatnie samą monete, nastepnie malujemy ją złotą farbką i gotowe

Dokładnie tak. Mam taki stojak pod kwiatek w domu, wykonany z drewana ale w taki sposób, że wydaje się to niemożliwe.

To bodajże trzy poskręcane rzeźbione kawałki drewna, ale tak złożone, że nie da się ich wyjąć. Słowami tego nie opiszę a i fotki nie zapodam, bo aparat odmówił posłuszeństwa, ale to tylko sztuka wyrzeźbienia takiego czegoś.
  • 0



#40

no_user.
  • Postów: 78
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Producenci Pear Brandy nie ukrywają sposobu na gruszkę w butelce :> :
Dołączona grafika
  • 0

#41

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No, w końcu buty też rosną na drzewach ^^
  • 0

#42

no_user.
  • Postów: 78
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bercik, Pear Brandy to tylko spirytualistyczna ciekawostka. Wcale nie twierdzę, że to rozwiązuje sprawę buta w butelce.
  • 0

#43

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kordula, mógłbyś zrehostowac obrazki? Niestety się nie wyswietlaja ;(
  • 0

#44

no_user.
  • Postów: 78
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Apophis_, ja się nie znam na obrazkach.
Tu one są:
Gruszka w butelce.
Jak to zrobili.

[ Dodano: 2006-09-18, 14:44 ]
A co myślicie o pomyśle, że drewniana deska ze śrubą nie jest zrobiona z drewna, tylko z czegoś takiego:
http://www.alibaba.c...hetic_Wood.html
Podobno bardzo dobrze imituje drewno, a ja się zastanawiam, czy w procesie produkcyjnym nie można umieścić w takim "drewnianym" klocku śrubki.
  • 0

#45

marek7.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W 1 uwierze i tą śrubke no i w trampka w butlce bo one sa takie elatyczne, że można z nimi wszystko zrobić ale w te piłki w butlce to kłamstwo :-/
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych