Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błyski na nocnym niebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

start2010.
  • Postów: 53
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, jeśli w złym temacie piszę to sorry. Otóż mam pytanie dziś będąc przed chwilą na dworze nie patrząc się w niebo zauważyłem błysk na niebie. Tak jak by meteor wlatywał w atmosferę lecz był on w jednym miejscu. Po chwili z tego miejsca gdzie był ten błysk poprostu coś poleciało szybkością hmm... tak jak zwykły samolot lecz jasny był jak gwiazda... Co to mogło być? Dodam, że już 2 lata temu widziałem taki sam przypadek lecz ten błysk co był dzisiaj był dużo mocniejszy.


I jeszcze jedno pytanie kiedyś jadąc samochodem był także tak jasny błysk (jak burza lecz wtedy nie było burzy), że radio w samochodzie przestawało grać było ich ok. 3 Jakieś propozycje odnośnie tego co to mogło być ;) ?
  • 0

#2

harpoonek.
  • Postów: 159
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kilka dni temu byłam świadkiem podobnego zjawiska. Wieczorem w całym mieście były przerwy w dostawie prądu, u mnie co jakiś czas tylko przygasało światło (na ulicy wtedy światło całkiem gasło i po chwili wracało). Około godziny 24-1:00, wyszłam z psem na podwórko. W pewnym momencie nad zachodnim horyzontem rozległ się jasny błysk, który oświetlił całkowicie zachmurzone niebo (błysk wydawał się być ponad chmurami). W tej samej sekundzie na ulice zgasły światła, by za chwilę wszystko wróciło do normy... Cały czas zastanawiam się, co to mogło być.
  • 0

#3

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Te opowieści są straszne - błysk na niebie i światła przygasają - prawie jak w filmach SF. Najgorsze, że sam doświadczyłem czegoś podobnego, lecz nie przygasały światła. Widziałem na czystym niebie serię błysków w oddali, bardzo daleko, bo nisko nad horyzontem. Jestem w stu procentach pewien, że nie była to burza, bo przeglądając raporty pogodowe, a także pytając się znajomych z tamtych okolic nie potwierdzili oni, aby w tym okresie panowała burza. Było to w ubiegłe wakacje.

Po dziś dzień nie mam pojęcia, co to mogło być. Pomyślałem, że może bolid, ale bolid dużo osób by zauważyło, byłoby głośno o tym w mediach no i byłby to raczej pojedynczy incydent.

Wasze sytuacje mogą pochodzić od słońca, wiadomo że w ostatnich dniach jest bardzo, bardzo aktywne.
  • 0

#4

start2010.
  • Postów: 53
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wlasnie sie dowiedzialem ze te blyski z ktorych nastepnie cos polecialo to byla flara iridium ;) dzis sie na nia zaczailem i byla! Jutro takze poczekam na nastepne. A co do tych blyskow w ktorych radio przedtawalo grac to nadal nie mam odpowiedzi.
  • 1

#5

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale Wam zazdroszczę tych obserwacji. Sama widziałam z 2 razy spadające gwiazdy i miesiąc temu dziwną, dużą gwiazdę, która zaczęła się zmniejszać i zniknęła (jak niektórzy sugerowali, to pewnie satelita), ale takie coś, żeby się dziwne rzeczy na Ziemi przez to działy, to nie! Ach to Słońce! Mimo, że duuużo patrzę w niebo, nic ostatnio nie zauważyłam.
  • 0

#6

start2010.
  • Postów: 53
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Namida to zapoluj na flare iridium ;) ladnie blyska
  • 0

#7

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wyładowania elektryczne z chmury burzowej można czasem obserwować z dużej odległości, nawet 100 km. Szczególnie nocą.


  • 0



#8

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiele lat nie korzystałem z tego forum ( czasami je przeglądałem ale bardzo rzadko ) i ten temat zmusił mnie do zalogowania bo też widziałem to zjawisko i zaraz sprawdzę kiedy dokładnie to było, nawet napisałem sms'a koleżance co właśnie widziałem a jego treść przepiszę tutaj.

Ok więc widziałem zjawisko 26 maja czyli w Niedziele, godzina około 21.53 ( specjalnie wtedy na zegarek zobaczyłem ) zjawisko trwało około 2 minut. Treść smsa : " Wlasnie widzialem cos dziwnego na niebie, jest duze zachmurzenie i nie widac zadnych gwiazd, ale widzialem maly ( w sumie nie taki maly bo znacznie wiekszy od swiatel samolotu ), bardzo jasny punkt na niebie koloru pomaranczowego ktory jakby plonal, poruszal sie dosyc szybko na wschod, potem co dziwne troche zmienil kierunek i troche zwolnil, w tym samym czasie ( kiedy zaczal zmieniac kierunek ) srodek tego czegos zaczal gasnac tak ze w pewnym momencie bylo widac tylko swiecaca obramowke ( w tym czasie obiekt zmienil kierunek na zachod ), obserwowalem to okolo 2 minut, dziwne rzeczy "

Przyznam szczerze że pierwszy raz na oczy widziałem coś takiego, zastanawiałem się czy w tym czasie ktoś widział coś podobnego w moich rejonach. Najbardziej z tego zjawiska zaciekawił mnie bardzo płynny ruch zmiany toru lotu tego obiektu, po prostu to coś przesuwało się tak jak napisałem w smsie na wschód po czym bardzo spokojnym i płynnym ruchem zaczeło lecieć w kierunku zachodnim.

Obserwacja miała miejsce w Stalowej Woli ( podkarpackie, miasto ), godzina około 21.53, zachmurzenie bardzo duże o ile nie całkowite, wtedy akurat było bezwietrznie i bardzo spokojnie na dworze. Więcej szczegółów nie pamiętam na chwile obecną, nie robiłem żadnych zdjęć ani nie nagrywałem filmu chociaż miałem ochotę ku temu, jednak moja NokiaX2 się do tego nie nadaje.
  • 1

#9

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiele lat nie korzystałem z tego forum ( czasami je przeglądałem ale bardzo rzadko ) i ten temat zmusił mnie do zalogowania bo też widziałem to zjawisko i zaraz sprawdzę kiedy dokładnie to było, nawet napisałem sms'a koleżance co właśnie widziałem a jego treść przepiszę tutaj.

Ok więc widziałem zjawisko 26 maja czyli w Niedziele, godzina około 21.53 ( specjalnie wtedy na zegarek zobaczyłem ) zjawisko trwało około 2 minut. Treść smsa : " Wlasnie widzialem cos dziwnego na niebie, jest duze zachmurzenie i nie widac zadnych gwiazd, ale widzialem maly ( w sumie nie taki maly bo znacznie wiekszy od swiatel samolotu ), bardzo jasny punkt na niebie koloru pomaranczowego ktory jakby plonal, poruszal sie dosyc szybko na wschod, potem co dziwne troche zmienil kierunek i troche zwolnil, w tym samym czasie ( kiedy zaczal zmieniac kierunek ) srodek tego czegos zaczal gasnac tak ze w pewnym momencie bylo widac tylko swiecaca obramowke ( w tym czasie obiekt zmienil kierunek na zachod ), obserwowalem to okolo 2 minut, dziwne rzeczy "

Przyznam szczerze że pierwszy raz na oczy widziałem coś takiego, zastanawiałem się czy w tym czasie ktoś widział coś podobnego w moich rejonach. Najbardziej z tego zjawiska zaciekawił mnie bardzo płynny ruch zmiany toru lotu tego obiektu, po prostu to coś przesuwało się tak jak napisałem w smsie na wschód po czym bardzo spokojnym i płynnym ruchem zaczeło lecieć w kierunku zachodnim.

Obserwacja miała miejsce w Stalowej Woli ( podkarpackie, miasto ), godzina około 21.53, zachmurzenie bardzo duże o ile nie całkowite, wtedy akurat było bezwietrznie i bardzo spokojnie na dworze. Więcej szczegółów nie pamiętam na chwile obecną, nie robiłem żadnych zdjęć ani nie nagrywałem filmu chociaż miałem ochotę ku temu, jednak moja NokiaX2 się do tego nie nadaje.



TAAAAAAK. Wreszcie ktoś to napisał. Widziałem ten sam obiekt dokładnie o tej samej godzinie. Szcholera jasna, dzięki Ci wielkie człowieku, uratowałeś moją i tak marną już reputacją. Tak, widziałem ten sam obiekt, z mojego punktu widzenia przesuwał się on na południowy wschód - wschód. Moim zdaniem to nie był samolot, zbyt nienaturalne jak na samolot, również na chiński lampion się to nie nadawało BO:

* Troszeczkę zbyt szybko się przesuwało

* Zbyt jasne

* Po prostu zbyt dziwne ...
  • 1

#10

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


Wiele lat nie korzystałem z tego forum ( czasami je przeglądałem ale bardzo rzadko ) i ten temat zmusił mnie do zalogowania bo też widziałem to zjawisko i zaraz sprawdzę kiedy dokładnie to było, nawet napisałem sms'a koleżance co właśnie widziałem a jego treść przepiszę tutaj.

Ok więc widziałem zjawisko 26 maja czyli w Niedziele, godzina około 21.53 ( specjalnie wtedy na zegarek zobaczyłem ) zjawisko trwało około 2 minut. Treść smsa : " Wlasnie widzialem cos dziwnego na niebie, jest duze zachmurzenie i nie widac zadnych gwiazd, ale widzialem maly ( w sumie nie taki maly bo znacznie wiekszy od swiatel samolotu ), bardzo jasny punkt na niebie koloru pomaranczowego ktory jakby plonal, poruszal sie dosyc szybko na wschod, potem co dziwne troche zmienil kierunek i troche zwolnil, w tym samym czasie ( kiedy zaczal zmieniac kierunek ) srodek tego czegos zaczal gasnac tak ze w pewnym momencie bylo widac tylko swiecaca obramowke ( w tym czasie obiekt zmienil kierunek na zachod ), obserwowalem to okolo 2 minut, dziwne rzeczy "

Przyznam szczerze że pierwszy raz na oczy widziałem coś takiego, zastanawiałem się czy w tym czasie ktoś widział coś podobnego w moich rejonach. Najbardziej z tego zjawiska zaciekawił mnie bardzo płynny ruch zmiany toru lotu tego obiektu, po prostu to coś przesuwało się tak jak napisałem w smsie na wschód po czym bardzo spokojnym i płynnym ruchem zaczeło lecieć w kierunku zachodnim.

Obserwacja miała miejsce w Stalowej Woli ( podkarpackie, miasto ), godzina około 21.53, zachmurzenie bardzo duże o ile nie całkowite, wtedy akurat było bezwietrznie i bardzo spokojnie na dworze. Więcej szczegółów nie pamiętam na chwile obecną, nie robiłem żadnych zdjęć ani nie nagrywałem filmu chociaż miałem ochotę ku temu, jednak moja NokiaX2 się do tego nie nadaje.



TAAAAAAK. Wreszcie ktoś to napisał. Widziałem ten sam obiekt dokładnie o tej samej godzinie. Szcholera jasna, dzięki Ci wielkie człowieku, uratowałeś moją i tak marną już reputacją. Tak, widziałem ten sam obiekt, z mojego punktu widzenia przesuwał się on na południowy wschód - wschód. Moim zdaniem to nie był samolot, zbyt nienaturalne jak na samolot, również na chiński lampion się to nie nadawało BO:

* Troszeczkę zbyt szybko się przesuwało

* Zbyt jasne

* Po prostu zbyt dziwne ...


No więc najprawdopodniej widzieliśmy to samo cokolwiek to było, z których rejonów pochodzisz ?
  • 1

#11

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chwila, moment! widziałem coś podobnego jakieś... dwa lata temu lub później. Tyle, że w moim przypadku obiekt poruszał się na północny - wschód z niskim pułapem i dziwne jest to, że nie pamiętam dokładnie kiedy i również jak wyglądał, bo mgła utrudniała widok. Leciał nisko jako taki talerz bądź pół okrąg, a może był innego kształtu tylko mi się zdawało - nawet nie wiem czy nie troszkę bardziej zmodyfikowany, z pomarańczowymi dużymi (ok. 2 - 3 m średnicy z mej perspektywy) okrągłymi diodami pod spodem - było ich dużo i migały pulsując na przemian. Nic innego nie widziałem prócz płynnego i powolnego ruchu tego obiektu, ale i tak mi nikt nie uwierzy, że tuż pode mną coś przeleciało, bo nie zrobiłem zdjęcia, ani nie miałem niczego przy sobie co by mogło nagrywać lub w jakiś sposób uwiecznić to "coś", a w dodatku przy takiej mgle, ale zaraz coś jest z tą mgłą... Dlaczego u każdego z was panowie była taka sama pogoda kiedy "to" zaobserwowaliście? w dodatku u mnie też, a jestem z małopolskiego rejonu.


  • 1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych