Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biała magia - podstawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#16

Voidfarrow.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm, tak, kiedyś pożyczałem książkę o białej magii od znajomego, było tam zaklęcie prawdy, a konkretnie zaklęcie: "Poznaj prawdę", czy coś takiego, nawet spisałem je sobie, bo to dość interesujące.
Zatem:

"Aby poznać prawdę"

Potrzebne będą następujące składniki:
- garść tymianku
- czerwona świeczka
- płaski talerz, lub pentagram na którym umieścimy zioła

Instrukcja:

- umieść tymianek na talerzu i powiedz: "Domagam się wyjaśnień, niech prawda będzie wypowiedziana, niech to, co ukryte, wyjdzie na jaw".
- podpal świeczkę i powiedz: "Powiedz prawdę z pasją, żegnaj przestrogo, jako prawda jest wypowiedziana, niech mnie nie zwiedzie".
- pozwól świeczce spłonąć, aż na zioła nie zacznie kapać wosk
- zakop wosk połączony z tymiankiem, najlepiej na rozdrożu, pozwól, by wiatr poniósł wszystkie luźne, nie przyklejone do wosku listki tymianku

Tymianek ma napełniać odwagą, która jest potrzebna do zwalczania naszych zahamowań. Kolor czerwony często odpowiedzialny jest za pasję seksualną, tutaj jednak ma być odpowiednikiem pasji prawdy. Pamiętaj jednak, że nierzadko prawda bywa bolesna, najlepiej się zawczasu przygotować na jej przyjęcie.
  • 0

#17

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Michał

To jest możliwe, z tego co wiem to wtajemniczenie 2 czy 3 poziomu (ja się nie orientuje zbytnio, magiem jestem z teorii, ale nie mam czasu pracować nad sobą), jak już mówiłem, jest to możliwe, wystarczy być magiem Chaosu. Następny art będzie właśnie o magji chaosu.


Ja osobiście w to nie wchodzę. Dla mnie całe te zaklęcia stanowią abstrakcję, a ewentualna ich skuteczność czysty przypadek.
  • 0

#18

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

a ja bym chciała uwierzyć w zjawiska nadnaturalne, wierzyć, że jesteśmy czymś więcej niż tkanką organiczną, pchaną przez instynkt replikacji ulepszonego dna do rozwoju (przez sztykę, muzykę, naukę itp). Dlatego prosiłabym o przedstawienie mi jakiegoś w miarę fajnego zaklęcia. Postaram się wykonać je z należytą starannością i pasją i zobaczymy, czy się sprawdzi. Mogę sprawdzić kilka razy - bez głupkowatego niedowiarkowania i wyśmiewania.

Jeśli wydarzy się coś, co zachwieje moim zdroworozsądkowym podejściem do życia, to będę wdzięczna :)
  • 0

#19

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co do jednego z postów,że nie ma dowodów na istnienie magii - idąc tym tokiem NIE MA również dowodów na to,że magia NIE istnieje ;) Jestem ciekaw kolejnych artykułów .

Użytkownik kabanoz edytował ten post 14.06.2013 - 23:24

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych