Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telefoniczna telepatia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafikaTelefoniczna telepatia

Wielu ludzi doświadczyło fenomenu, kiedy to odbierali telefon od kogoś, o kim na chwilę przedtem myśleli. Dziś naukowcy mówią, że mają dowód na coś - co nazywają telefoniczną telepatią. Rupert Sheldrake, którego badania są sponsorowane przez Collegue Cambridge, powiedział we wtorek, że przeprowadził eksperymenty potwierdzające, że tego typu przepowiadanie przyszłości istnieje dla połączeń telefonicznych czy nawet e-maili. Każda z osób w teście była proszona o podanie imion i numerów telefonów czterech bliskich z rodziny lub przyjaciół. Następnie losowo wybierano osoby, które dzwoniły pod jeden z wybranych przez siebie numerów. Osoba, u której w domu dzwonił telefon miała przed jego odebraniem określić od kogo on pochodzi. Współczynnik trafień wyniósł 45%, dużo ponad spodziewane 25%, które powinno być normą w tym przypadku.

Czy i ty wiesz kto dziś zadzwoni? :)

Tłumaczenie: Eurycide
www.paranormalne.pl
źródło:
http://www.unexplain...ws.php?id=77939
  • 0



#2

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja raz leżałem w łóżku i myślałem sobie o jednej dziewczynie, która nie kontaktowała się ze mną od ponad roku i którą poznałem w czasie wakacji kilka lat temu. Dziwne, że akurat wtedy mnie naszło. I nagle dostaję smsa... chyba nie muszę dodawać od kogo ;) Nie mam pojęcia jak to możliwe, ale to nie przypadek bo nie dość że tak dawno z nią nie gadałem to smsa dostałem o 6.00 rano! :D
  • 0

#3

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gadałem z rok temu z jedną koleżanką poznaną przez internet. Gadamy nadal, ale mniej. Pisaliśmy do siebie dużo i ja bardzo, ale to bardzo często odczuwałem że właśnie zaraz przyjdzie sms i przychodził :surprised:
  • 0



#4

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

BTW: miałem jeszcze takie uczucie gdy przychodziły SMSy od mojej byłej dziewczyny, ale to chyba dlatego że przychodziły dosyć często więc równie dobrze mógł to być przypadek :]
  • 0

#5

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niemniej ja mogę przyznać, że taki rodzaj telepatii raczej istnieje. W końcu ta myśl nie bierze się z nikąd. Sam sobie też nie sugeruję kupując bułki w sklepie, że zaraz dostenę smsa.
  • 0



#6

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No rzeczywiście, tez mam takie coś i to nawet nierzadko :|
Mysle ze ktos tam juz dawno nie pisał esa a tu...
Byc moze jest to jakas forma telepatii. Osoba pisze esa no to mysli o tej osobie no i wywiązuje sie jakiś przekaz lub coś w tym stylu i przypominamy sobie o tej osobie i wtedy dzwonek.
Jest to ciekawy temat, bo duzo ludzi ma takie odczucia.
  • 0



#7

Cierń.
  • Postów: 161
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja czasem mam nawet tak że pomyślę o kimś i spotkam tę osobę (nie aż tak często mi sie to zdarza ale nie można tego nazwać przypadkiem) ;-)
  • 0

#8

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Potwierdzam, zdarza mi sie to dosyć często, a ostatnio przed wczoraj.

A mojej mamie zdarzyło się nawet tak, że podniosła kiedyś słuchawkę zeby zadzwonić do mojej siostry, a w słuchawce odezwała się siostra. Okazało się, że to siostra zadzwoniła pierwsza, ale telefon nie zdążył zadzwonić.
  • 0

#9

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mi też się to często zdarza, że nagle myślę o jakiejś osobie i ona do mnie dzwoni/pisze sms, albo kiedy dzwoni telefon to wiem kto to prawie odrazu. Ciekawe zjawisko.
  • 0

#10

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Być może jakby to jakoś trenować, uzyskało by się jakieś ciekawsze zdolności i zwiększyło swoje umiejętności. Jednak to przychodzi całkiem niespodziewanie, więc trzeba wiedzieć jak ;-)
  • 0



#11

Davidd83.
  • Postów: 75
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja tak miałem z moją byłą dziewczyną kiedy pojawiała mi sie myśl o niej , zwykle dzwonił telefon albo przychodził sms... gdzies nawet czytałem chyba tantra o tym mówi że partnerzy którzy do siebie czują conieco mają między sobą bardziej zaostrzony kontakt telepatyczny
  • 0

#12

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem chyba jedyna osoba na forum, ktora nie posiada tej zdolnosci ;(
  • 0

#13

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

partnerzy którzy do siebie czują conieco mają między sobą bardziej zaostrzony kontakt telepatyczny

To również zauważyłem - w dodatku to bardzo możliwe, gdy dwie osoby darza się miłością, czyli bardzo silnymi emocjami i powiązaniami psychicznymi. Te umysły myślą, czują podobnie. Do tego jedna osoba myśli o drugiej nieustannie no i mamy kontakt telepatyczny. Warto wypróbować, skupić się na odczuciach.
  • 0



#14 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy i ty wiesz kto dziś zadzwoni?


Owszem, wiem. :smile:
Zdarza mi się to bardzo często, a wstępem są delikatne, ale dobrze wyczuwalne wibracje. Chwilę póżniej dzwoni TA osoba. Proste. ;-)
  • 0

#15

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, widzę że to zjawisko występuje dosyć popularnie.
Ja też mam czasami takie "przebłyski". Siedzę sobie np, przed kompem i tak jakby podświadomie o kimś myślę, aż w końcu, w pewnym momencie zdaję sobie już świadomie sprawę, że ktoś mi się przypomniał, następuje taka krótka chwila w której sobie myślę - "o kurczę ciekawe czy zaraz zadzwoni..." i wtedy... dryń.
Nie zawsze wiem, kto dzwoni, częściej przewiduję sam dzwonek telefonu.
Hmm, nawet ciekawe zjawisko. :hmm:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych