Skocz do zawartości


Zdjęcie

Są wśród nas już ponad 900 lat.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Manitoris, widzisz-w ten sposob nawet wychodzac z roznych stanowisk, mozna dojsc do wspolnego wniosku, niekoniecznie przy tym.sie zabijajac- masz absolutna racje, ekstrema w zadnej dziedzinie ani w odniesieniu do kogokolwiek nie sluzy niczemu dobremu. A na pewno nie ludziom. Za duzo tych ofiar po obu stronach. Niepotrzebnych ofiar ludzi wmanewrowanych w rozgrywki sluzace wladzy poslugujacej sie ludzmi.Wiec nie ma chyba sensu oczernianie jednych zeby wybielic drugich, ani odwrotnie.

#17

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

@mylo,
Albo czytaj ze zrozumieniem, albo zdejmij klapki z oczu...
Być dzisiaj Żydem to SUPER deal. Ktoś nie chce cię zatrudnić - antysemityzm - wygrywasz. Zostałeś pobity - proces za napaść na tle antysemickim, ktoś ci przeszkadza - mając znajomych prawników-Żydów - wygrywasz. Będąc Żydem, jesteś ustawiony.

Holocaust... Dziś to kolejna rzecz na liście, z której Żydzi robią kasę.



#18

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Albo czytaj ze zrozumieniem, albo zdejmij klapki z oczu...


Ehe. ;)

Ktoś nie chce cię zatrudnić - antysemityzm - wygrywasz.


Jakiś przykład? Bo mi się wydaje że fantazjujesz.

Zostałeś pobity - proces za napaść na tle antysemickim


Fakt, ciągle się o tym słyszy... Nawet jeśli to paragraf dalej będzie ten sam - pobicie.

ktoś ci przeszkadza - mając znajomych prawników-Żydów - wygrywasz


He? Przekonują sąd żeby skazał Cię za przeszkadzanie? Który to paragraf? ;)

Będąc Żydem, jesteś ustawiony.


Jesteś bogatym Żydem jesteś ustawiony, będąc biednym Żydem jesteś w czarnej dziurze.



#19 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Lis, a przepraszam- zazdroscisz holokaustu czy umiejetnosci
,,robienia kasy''? Tak to jest ze niektorzy nawet z guana zrobia zloto a inni zamiast uczyc sie- ze zlota robia guano. A potem krzycza ze biedni bo tamci maja zloto.

#20

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jakiś przykład? Bo mi się wydaje że fantazjujesz.

Polecam zapoznać się chociażby z taką organizacją jak ADL (Anti-Defamation League). Rozpatrywane przez nią problemy nie odbiegają za bardzo od tego, co podałem. Zatrudnienie to był tylko przykład, bo częściej goje pracują u Żyda niż odwrotnie (o ile coś takiego się zdarza).

Fakt, ciągle się o tym słyszy... Nawet jeśli to paragraf dalej będzie ten sam - pobicie.

Pobicie + akt nienawiści na tle antysemickim. Pobicie Żyda to akt antysemityzmu i na pewno prawnik przykładowego Żyda nie zapomniałby w procesie o tym wspomnieć.

He? Przekonują sąd żeby skazał Cię za przeszkadzanie? Który to paragraf?

Dochodzimy do momentu, kiedy kłania się "czytanie ze zrozumieniem". To była metafora. Za to, że sobie stoisz, nikt cię nie skaże, ale pozwól, że użyję pewnego cytatu:
"Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie".

będąc biednym Żydem jesteś w czarnej dziurze.

Że co xD?

@ayalen,
Czego mam zazdrościć w tym, że zginęli ludzie? Osobiście wkurza mnie tylko, że Żydzi już dziesiątki lat nagłaśniają tę zbrodnię i przy tym nierzadko chcą finansowego zadośćuczynienia. Czy Polacy na forum światowym wszędzie trąbią o tym, że zostaliśmy napadnięci przez III Rzeszę? Czy cały czas chcemy od całego świata pieniądze, bo nas Hitler zaatakował?

Użytkownik Lis edytował ten post 19.04.2013 - 14:54




#21

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W jaki sposób rozpoznają że jesteś w Izrealu więcej niż 2 tygodnie i mogą Cię już traktować jak śmiecia? :D

Czyli biją, zabijają i okradają ludzi innych narodowości w Izrealu?


Tak, tak. Najlepiej wysmiać i powiedziec że nic się nie dzieje.
Powiedz też że to co się dzieje w Strefie Gazy to nie jest Holokaust.

Kiedyś jak spłonął Rzym to zabijano Chrześcijan.
A jakoś tak się dzieje w tej naszej europie że mijają wieki a żydów nadal się nie lubi. Ciekawe czemu :mrgreen: :mrgreen:

#22

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nietykalność żydów chociażby polega właśnie na tym:

ale jak jestes muzelmaninem/zydem w kraju chrzescijanskim to robta co chceta i jeszcze nie waz sie skomentowac, bo nawet "tutejsi" wezma ich prawo do odmiennosci w obrone..


I trzeba być niezłym ignorantem albo kłamcą żeby twierdzić że żydzi nie są w przestrzeni publicznej traktowani jak święte krowy.

Nie pamiętam już na jakiej stronie był artykuł o coraz większej ilości Polaków szukających żydowskich korzeni ale było napisane że to znalazło się w wydaniu "Wprost".

a przepraszam- zazdroscisz holokaustu czy umiejetnosci
,,robienia kasy''? Tak to jest ze niektorzy nawet z guana zrobia zloto a inni zamiast uczyc sie- ze zlota robia guano. A potem krzycza ze biedni bo tamci maja zloto.


A czego tu zazdrościć? Raczej można współczuć braku honoru.

Cytat
ktoś ci przeszkadza - mając znajomych prawników-Żydów - wygrywasz


He? Przekonują sąd żeby skazał Cię za przeszkadzanie? Który to paragraf?

Dochodzimy do momentu, kiedy kłania się "czytanie ze zrozumieniem". To była metafora. Za to, że sobie stoisz, nikt cię nie skaże, ale pozwól, że użyję pewnego cytatu:
"Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie".


Po tym można stwierdzić że w tym temacie nie ma co już dyskutować z mylem (o ile w ogóle warto dyskutować z żydkami udającymi Polaków).

Prawda jest taka że wielu kosmopolitów to nie są żadni kosmopolici tylko żydowscy nacjonaliści którym marzy się globalny, komunistyczny reżim ze światowym, żydowskim rządem gdzie "goj" nie ma prawa do własności prywatnej i jest oznaczony (chociażby tym niesławnym chipem) jak bydło za jakie mają gojów. I atakują konserwatystów z innych krajów nie dla jakiś utopijnych ideałów a właśnie dla spełnienia takich zbrodniczych celów.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 19.04.2013 - 15:28


#23

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lis, a przepraszam- zazdroscisz holokaustu czy umiejetnosci
,,robienia kasy''? Tak to jest ze niektorzy nawet z guana zrobia zloto a inni zamiast uczyc sie- ze zlota robia guano. A potem krzycza ze biedni bo tamci maja zloto.


No nie wiem czy robiąc kasę czyimś kosztem i na czyichś plecach to skłonność godna nauki i naśladowania.
Pomyśl jak wielu ludzi zupełnie spoza układów tak owocnie robi kasę?
Zgadzam się, że ekstrema w każdą stronę prowadzą do szaleństwa ale czasem szalona i chora bywa również rzeczywistość i jeśli człowiek wierzy, że intencją wszystkich jest kroczenie ku dobremu to się albo oszukuje albo zwariował.

Użytkownik Padael edytował ten post 19.04.2013 - 15:54




#24 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Coś średnio. Iran buduje bombki atomowe

Nie buduje i nie ma żadnych dowodów na poparcie tej tezy.

#25

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zatrudnienie to był tylko przykład, bo częściej goje pracują u Żyda niż odwrotnie (o ile coś takiego się zdarza).


No właśnie, tak jak myślałem. Wyssałeś sobie to z palca.

Pobicie + akt nienawiści na tle antysemickim. Pobicie Żyda to akt antysemityzmu i na pewno prawnik przykładowego Żyda nie zapomniałby w procesie o tym wspomnieć.


"na pewno"

Dochodzimy do momentu, kiedy kłania się "czytanie ze zrozumieniem". To była metafora. Za to, że sobie stoisz, nikt cię nie skaże, ale pozwól, że użyję pewnego cytatu:
"Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie".


To pisz z sensem skoro chcesz być zrozumiany. Nie żyjemy w Stalinizmie żeby prawnicy mogli wymyślać Ci zarzuty.

Że co ?


No wiadomo, każdy Żyd kąpie się w "goldach". ;) Nie bądź śmieszny, aż takie stereotypowanie jest żałosne.



Tenhan@

(o ile w ogóle warto dyskutować z żydkami udającymi Polaków).


Wejdź już do tej szafy, Narnia czeka. :mrgreen:

C.G.B.Spender@

Nie buduje i nie ma żadnych dowodów na poparcie tej tezy.


Tak... Ale na żydowski spisek władający światem to już są?



#26

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No właśnie, tak jak myślałem. Wyssałeś sobie to z palca.

No pewnie, że wyssałem z palca, bo to było hipotetyczne zdarzenie. Miało za zadanie pokazać, że będąc grupą społecznie uprzywilejowaną, możesz wykorzystać swoje przywileje do osiągnięcia pewnego celu.

To pisz z sensem skoro chcesz być zrozumiany. Nie żyjemy w Stalinizmie żeby prawnicy mogli wymyślać Ci zarzuty.

Piszę z sensem, mylo. Z kontekstu wyraźnie widać, że "ktoś ci przeszkadza" = jest dla ciebie w pewnym stopniu niewygodny i możesz się go pozbyć, a nie chodzi o prozaiczne zawracanie głowy.
Nie chcę psuć Twojego wyobrażenia o świecie, ale... nie wiem jak jest w Twoim, ale w moim, i wydaje mi się, że w świecie każdego człowieka, wystarczy znać pewne osoby, mieć kilka wpływowych koneksji i "ubabranie kogoś" nie jest problemem na odpowiednim miejscu. Przykro mi, że system sprawiedliwości z faktyczną sprawiedliwością ma mało wspólnego.

No wiadomo, każdy Żyd kąpie się w "goldach". ;) Nie bądź śmieszny, aż takie stereotypowanie jest żałosne.

Trochę dystansu ;).



#27

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mam podobne odczucie co Lis. Nie tyle do żydów, co do jakiegokolwiek człowieka wykorzystującego swoją pozycję/znajomości lub korzystającego z innych środków aby nieuczciwie osiągnąć cel. Jak to było w polskim klasyku? "Sprawiedliwość sprawiedliwością, a racja musi być po naszej stronie" ;)

Użytkownik cichy45 edytował ten post 19.04.2013 - 18:04




#28 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

No jesli zejdziemy w rozmowie do poziomu ,,cwanych zydkow''
to nie dziwmy sie ze gdzies w swiecie zostaniemy okresleni jako glupi polaczkowie. Milo? Ano wlasnie. Tym bardziej jesli polaczek z polaczkiem.nie moze dogadac sie w sprawie zydkow, to gdziez moglby Polak z Zydem?
Sprawa odszkodowan- fajnie byloby dostac je, coz, moze nie umiemy dbac o to co sie nam.nalezy, nie sadze aby w Izraelu byla mozliwa sprawa glosnej eksmisji polskiej rodziny z poniemieckiego domu. Zydzi jako narod sa skonsolidowani, wspieraja sie wzajemnie, my lubimy podstawiac sobie nogi.
Czytalam o ekscesach mlodych Zydow, nie bronie stanowiska panstwa zydowskiego w wielu kwestiach dotyczacych Palestyny, ludzie sa ludzmi, wszedzie, niezaleznie od nacji.
Bardzo gryzie w oczy zydowska zaradnosc . Dla rownowagi, uparcie mam w oczach scenke z jakiegos filmu: Pan Hrabia po nocy spedzonej na grze w kart, gdzie przerznal resztki majatku, powraca rankiem do zadluzonego dworu, kombinujac za co zwiac za granice przed wierzycielami. Pada ulewny deszcz, Pan Hrabia niewyspany i wsciekly posyla po Zyda- lichwiarza, sam nie pojedzie , bo jakze by to- polski pan do zyda, w dodatku w taka pogode...wiec czlapie ten zydek w blocie do Pana Hrabiego. Jemu sie chce i jemu przystoi. I pozycza pieniadze Panu Wielmoznemu, na ktorys tam juz z kolei weksel. I odchodzi jak przyszedl w to bloto i deszcz, grzeczny, cichy i pokorny wobec wielkiego polskiego Pana ktory po jego odejsciu klnie zydkow twierdzac ze to wszystko przez nich.
Film byl polskiej produkcji jakby co.
Postulowalabym - zanim ocenimy innych, moze warto przyjrzec sie sobie uwaznie. Zyd tez czlowiek . Tak jak Polak. Moze i Polak z Zydem nie bardzo sie dogada, ale jakby tak czlowiek z czlowiekiem? Uczac sie od siebie wzajemnie tego samemu sie nie potrafi . Ani oni nie swieci ani my.

#29

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No pewnie, że wyssałem z palca, bo to było hipotetyczne zdarzenie. Miało za zadanie pokazać, że będąc grupą społecznie uprzywilejowaną, możesz wykorzystać swoje przywileje do osiągnięcia pewnego celu.


No to trzeba było dodać: "a teraz wysysam z palca iż:".
Widzisz, skoro uważasz ich za grupę uprzywilejowaną, to przydałoby się żebyś miał argumenty które nie są wyssane z palca.

Nie chcę psuć Twojego wyobrażenia o świecie, ale... nie wiem jak jest w Twoim, ale w moim, i wydaje mi się, że w świecie każdego człowieka, wystarczy znać pewne osoby, mieć kilka wpływowych koneksji i "ubabranie kogoś" nie jest problemem na odpowiednim miejscu.


Thank you captain obvious.
Dotyczy to każdego i Żydzi nie mają na to monopolu. Jednak "ubabranie kogoś" to nie jest poziom gościa który zna paru prawników.

Trochę dystansu .


Oznajmiasz że bycie Żydem to super deal bo jest się bogatym, jak ktoś Cię pobije to od razu go oskarżasz o antysemityzm, do tego znajomi prawnicy wsadzą Twoich wrogów do więzienia. No dystans panie, dystans.
Raczej super głupoty bulwo. :P



#30

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mylo nie świruj. Nikogo poprawność polityczna tak nie chroni tak jak żydów.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych