Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska nie jest taka zła.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#61

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kto ci kaze pracowac za 1200? Jak ci nie pasuje wyplata, zmien prace na taka, w ktorej lepiej placa. Nie ma sie kwalifikacji, bo w szkole uczyc sie nie chcialo, na studia sie nie poszlo i potrafi sie albo klasc towar w markecie, albo pchac taczki na budowie? To miej pretensje do siebie, a nie do kraju.



Chęci czasem to za mało, ale tego nie zrozumiesz skoro sam podajesz to jako kryterium. Szkoda, że tak życie prosto pojmujesz, i uznajesz wprost że wykształcenie jest gwarantem dobrej pracy. Różnica widzisz jest taka, że w innych krajach pracując nawet na stanowiskach najprostszych, potrafisz godnie wyżyć, a tutaj nie. I dlatego lepiej jest wyjechać na tzw. zmywak niż być na zmywaku tutaj. Tu bowiem znajdą się zawsze ananasy Twojego przekroju postrzegające ciebie jako śmiecia tylko dlatego, że nie masz wykształcenia.

EDIT: Korekta cytatu.

Użytkownik michal28 edytował ten post 09.05.2013 - 11:46


#62

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Michale, nigdzie nie napisałem, że ktokolwiek jest śmieciem dlatego, że zarabia X złotych lub nie ma wykształcenia.

Nie napisałem też, że wykształcenie jest gwarancją dobrze płatnej pracy, bo tak nie jest. Jeśli chodzi o studia, to jest to przede wszystkim czas na wyrobienie sobie znajomości, poznanie rynku, zdobycie praktycznej wiedzy (która często nie idzie w parze z tym, co jest na wykładach), robienia praktyk, staży, chodzenia na konferencje, pisania blogów i innych rzeczy. Ktoś kto ten czas aktywnie poświęca na takie rzeczy poradzi sobie po studiach i znajdzie pracę nawet jeśliby jego kierunek nie był rozchwytywany na rynku. Niestety taka aktywna postawa nie jest zbyt popularna wśród studentów..

Co do wyjazdu z kraju, to jeśli ktoś nie widzi innego sposobu, to IMHO jest to dobra droga, bo lepiej być szczęśliwym gdzie indziej, niż wylewać gorzkie żale w Polsce.

//edit: ok :)

Użytkownik optymista edytował ten post 09.05.2013 - 12:21




#63

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

optymista wybacz wkradł się błąd w tworzonym przeze mnie poście. Posta poprawiłem.

#64

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może najlepiej by było, jakby ci którzy nie zdołali się z różnych przyczyn wykształcić siedzieli cicho, nie narzekali na obecną sytuacją, no bo i co sobą reprezentuja, nie ? To nie na tym rzecz polega, żeby rzucić im ochłapy, bo mają taką, a nie inna rangę w społeczeństwie. Absolutnie też nie uważam, by osoba która zajmuje wyższe stanowisko nie zarobiła więcej, niech oczywiście zarobi. Szkopuł jednak w tym, że te osoby które zajmują niższe stanowiska, mają wypłaty do tego stopnia za niskie, by myśleć o godnej (nie mylić z luksusową) egzystencji. Możemy przyjąć oczywiście punkt widzenia taki, że wystarczy ci suchy chleb i woda - też przeżyjesz, na to ci ta pensja starczy. Można oczywiście wskazywać, by taka osoba pojechała za granicę do pracy, jasne, tak robi coraz więcej osób. Czemu ja nie wyjechałem ? Z dwóch przyczyn. Pierwsza to taka, że mam stabilną robotę. Szef o ile faktycznie płaci mi minimum, o tyle docenia tą pracę którą wykonuję, i ot tak mnie nie zwolni, chyba że sam to zrobię. Mam z nim dobre relacje, widzi że jestem robotny, i sumienny. Pod tym względem mam pracę stabilną. Dopóki ma tą firmę to i ja w niej będę, chyba, że jak wspomniałem sam przyczynię się do tego by tą pracę stracić. Drugi powód jest taki, że tak właściwie nie mam z kim tam jechać. Nie oszukujmy się, zwłaszcza kiedy za granicę do pracy jedzie się po raz pierwszy na ogół jedzie się z kimś kto tam już był. Miałem wprawdzie dwukrotnie taką możliwość. Raz do Norwegii, a raz do Niemiec. Niestety wówczas już nie załapałem się na wolne miejsca. Do końca wtedy nie było wiadomo ile osób jest chętnych. Wyjechanie teraz w obecnej sytuacji za granicę, wiąże się ze zwolnieniem z pracy którą wykonuję obecnie. Pojadę na kilka miesięcy, a jak wrócę to gdzie będę robić ? Nawet jakbym ugadał to z szefem, to też nie mam w takim przypadku pewności, że jak wrócę po 6 miesiącach np. do kraju to mnie przyjmie z otwartymi rękoma. Jestem gotów zaryzykować, chciałbym jednak najlepiej za pierwszym razem załapać się z kimś kto był już w pracy do której mam pojechać. Zawsze to już jest nieco inaczej.

Poza tym, dzisiaj nawet na sprzątaczkę wymagane jest niekiedy średnie wykształcenie. :)

Użytkownik michal28 edytował ten post 09.05.2013 - 13:57


#65

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dopisze cos jeszcze.
Pare miesiecy temu mialem urlop, pojechalem odwiedzic rodzine w Niemczech. Wracalem ktoregos dnia do domu, bylo kolo 3 nad ranem, bylem po 2 piwach. Nie wiecej, tylko 2 czyli nie bylem pijany ale samochodem nie moglem wracac wiec jechalem autobusem. Na jednym przystanku wsiadlo pieciu mlodych lebkow, miejscowe jakies dresy. Pechowo sie zlozylo ze rozmawialem przez telefon po polsku, uslyszeli i sie zaczeli czepiac. Nie jestem z takich co beda sie bac i przepraszac za to ze zyje wiec efekt byl taki ze skonczylo sie w szpitalu. Zlamana reka i nadgarstek, pekniete zebro, troche siniakow i spuchniete kolano.
Niby nic, prawda? Za dwa tygodnie dostalem wezwanie na polizei. Te niemieckie gnoje oskarzyly mnie ze to ja bedac pijanym na nich napadlem w autobusie, a sedzia olal calkowicie nagranie z kamery autobusu. Dodatkowo mialem zaplacic z wlasnej kieszeni za leczenie tych gnojkow, dwoch dostalo naprawde porzadnie znacznie bardziej niz ja, jeden tylko troche, niestety dwaj pozostali wyszli tylko z paroma siniakami bo pieciu to za duzo bylo a ja juz stary jestem. Odwolalem sie i czekam co bedzie.
Skandalem jest dla mnie to, ze zostalem z miejsca uznany za winnego tylko dlatego, ze jestem Polakiem. Ale za to mam satysfakcje, ze nastepnym razem te niemieckie gnoje zastanowia sie porzadnie zanim do Polaka wyskocza.

Użytkownik Dr Röck edytował ten post 19.10.2013 - 13:33




#66 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Do tego zapraszam do zapoznania się z prawdziwymi nazwiskami ludzi 'polskiej' polityki: http://naparkiecie.pl/ftopic12022.html


A o tym to wie naprawdę wielu Polaków, ale jak widać system jest tak tłamszący, że nic z tym nie potrafimy zrobić. Póki Polaka w rządzie nie ma, to lepiej nie będzie. Nigdy nie będziemy dobrze zarabiali a niebawem to i nam wszystkie lasy powycinają. Pewnie wprowadzą masę ograniczeń prawnych pod względem swobód obywatelskich. W sumie i bez prawa zniszczyli służbę zdrowia, edukację i wiele innych.




Jeszcze parę słów do Mylo i optymisty. Obaj wypisujecie takie głupoty, że głowa boli. Pojęcia o życiu nie macie, a widząc Twój wizerunek Mylo na zdjęciu na tle "wybuchów" stwierdzam, że masz takie hipsterskie podejście do argumentacji drugiego człowieka, typowe dla rurkowców, którzy są najmądrzejsi a doświadczenia zero. Jak dla mnie to Tobie najwyraźniej głód w tyłek nie zaglądał. Mylo 600 zł wywalisz na mieszkanie i nie masz połowy z tego co zarobisz (1200). Ponad 100 na migawkę, jak ktoś ma auto to ubezpieczenie, paliwo, naprawy auta, wszelkie abonamenty, telefon, podatki regionalne, a trzeba jeszcze jeść, kupić ubrania, środki czystości. Opieracie się na gadce, a bo ja znam takich i takich. Ja też znam i jest to skrajna nędza dla kogoś kto ma własne dzieci. Nie wiem czym Ty się kierujesz wypisując takie głupoty, spójrz ilu ludzi ma spójny pogląd na to jak się w kraju żyje. Tylko Ty i ten optymista w stosunku 1-10 oderwane od rzeczywistości jakieś własne fanaberie. 100 zł to wydajesz na zakupy na 3 dni. Ostatnio na to się złapałem jak wszystko jest drogie, kupiłem trochę szynki, trochę żółtego sera, pieczywo i coś tam jeszcze. 50zł. Niektórym to mamusia kupuje wszystko, więc wypisują takie głupoty jak koledzy.

#67

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostatnio byłem w Niemczech i tam też dla młodzi nie mają super różowo. Rozmawiałem z grupką zaraz po liceum i mimo że mieli pracę w zasadzie zapewnioną to zarabiali na godzinę tyle co piwo w knajpie.



#68

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Do tego zapraszam do zapoznania się z prawdziwymi nazwiskami ludzi 'polskiej' polityki: http://naparkiecie.pl/ftopic12022.html


A o tym to wie naprawdę wielu Polaków, ale jak widać system jest tak tłamszący, że nic z tym nie potrafimy zrobić. Póki Polaka w rządzie nie ma, to lepiej nie będzie. Nigdy nie będziemy dobrze zarabiali a niebawem to i nam wszystkie lasy powycinają. Pewnie wprowadzą masę ograniczeń prawnych pod względem swobód obywatelskich. W sumie i bez prawa zniszczyli służbę zdrowia, edukację i wiele innych.


Ty naprawdę wierzysz w te "ultramegatajne kartoteki"? Jestem zawiedziony, miałem Cię za mądrzejszego. Pewnie jest tam też zapis genetycznych zmian, prowadzących do tego, że większość tych "Żydów w rządzie" ma niebieskie oczy, typowo "północne" rysy twarzy itd.? Bujda jakich mało...

"Póki Polaka w rządzie nie ma" - przepraszam, wytłumacz mi, dlaczego polski złodziej jest lepszy od jakiegokolwiek innego.



#69 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Ty naprawdę wierzysz w te "ultramegatajne kartoteki"? Jestem zawiedziony, miałem Cię za mądrzejszego. Pewnie jest tam też zapis genetycznych zmian, prowadzących do tego, że większość tych "Żydów w rządzie" ma niebieskie oczy, typowo "północne" rysy twarzy itd.? Bujda jakich mało...

"Póki Polaka w rządzie nie ma" - przepraszam, wytłumacz mi, dlaczego polski złodziej jest lepszy od jakiegokolwiek innego.



Kolego nawet w Bystrzycy kł. masz spis Żydów w Polsce do 3 Pokolenia. Takie rzeczy naprawdę są do sprawdzenia. Zresztą zapytaj się wszystkich pamiętających wojnę oraz te czasy tuż po niej kto dokładnie i gdzie mordował naszą inteligencję oraz elitę wojskową. Każda starsza osoba powie Ci kim byli Ci ludzie. Po wojnie kluczowe stanowiska w bezpiece również posiadali. Polacy pół wieku temu byli zupełnie inni. O Polakach stereotypy tworzyli na siłę głównie światowe media, a kto banki i media ma w ręku tego też mówić nie muszę. Abyś zrozumiał co się aktualnie w Polsce dzieje trzeba znać szerszy kontekst i przyczyny dlaczego od wieków próbuje się słowiańszczyznę a w tym przede wszystkim Polaków "wynarodowić", zniszczyć i rozebrać na czynniki pierwsze. Czasy się zmieniają, technologia się zmienia, ale pewne priorytety niestety nie. I Rozbiór, II Rozbiór, III Rozbiór, nie udało się zniszczyć Polski i Polaków, więc próbowali dalej, wojna, komuna, a teraz Republiska Socjalistycznych Państw Europy zwana UE, która sprytem i gospodarczo niszczy państwa podobno suwerenne. Trzeba mieć wiedzę monolith, wiedzę aby rozumieć to co się dzieje. Polska stała się kolonią i to co zbrojnie nie wyszło w przeszłości dokonało się politycznie. Ktoś tu napisał, że komuna jest przyczyną tego, że zarabiamy dużo mniej od sąsiadów. To jest takie głupie gadanie. W latach 90tych wartość naszego pieniądza była współmierna do cen w sklepach. Dziś jest tak, że oprócz przepaści zarobkowej mamy te same ceny co na zachodzie a w wielu przypadkach znacznie wyższe. Polska nie istnieje. Jesteśmy zrujnowanymi gospodarczo z wyprzedanym dobrem narodowym rezydentami koloni o nazwie Polska.

Wyjdzie ludzie poza internet i zacznijcie żyć wśród ludzi. Tak mylo i inni. Do Was mówię. Mama i tata wieczni nie będą.




#70

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Husar

Uważasz że większość z nas urodziło się po 2000 roku?
Mówisz to poważnie? "W latach 90 wartość pieniądza była współmierna do cen w sklepach"




#71

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ceny w Polsce są niższe, zwłaszcza żywności i usług. Bywam w Niemczech i płaczę kiedy trzeba coś kupić.



#72

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za swoja polską wypłatę może tak, jak bym tam nie płakał robiąc zakupy u nich za wypłatę niemiecką.



#73

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ile razy można wałkować ten temat? Wszystkie kraje które siedziały pod jarzmem ZSRR mają płace podobne do naszych.
Widać to nawet po Niemcach Wschodnich, mimo wpompowania gigantycznych pieniędzy po zjednoczeniu nadal zarabia się tam ok 60% tego co w Niemczech Zachodnich, a ludność masowo wyemigrowała na zachód swojego kraju.

Więc jeśli zostajesz w Polsce i narzekasz że nie zarabiamy tyle co w Niemczech to znaczy że po prostu chcesz sobie ponarzekać, bo jeśli chcesz to zmienić to jest prosta (i jedyna) możliwość - przeprowadzka.



#74

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolego nawet w Bystrzycy kł. masz spis Żydów w Polsce do 3 Pokolenia.

Hitler wymagał zaświadczeń czystości do czwartego; czy chrześcijanin, wnuk żydówki, jest żydem?



#75

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ceny w Polsce są niższe, zwłaszcza żywności i usług. Bywam w Niemczech i płaczę kiedy trzeba coś kupić.


Przestań już opowiadać jak Ty do Niemiec jeżdzisz, i jak to oni nie mają różowo.

Mieszkałem 3 lata w Dortmundzie. Teraz ostatnio - lata 2009-2012 i powiem Wam tyle.

Inny świat, inna bajka. Zarabiając tam minimum można spokojnie żyć i n ie martwić się o jutro. Powtarzam - zarabiając MINIMUM.

Już nawewt nie będę wsp[ominał, że jednocześnie można mieć autko i zalewanie benyny nie spędza snu z powiek, bo dla Niemca litr wachy kosztuje tyle ile dla Polaka w odczuciu 1,5ZŁ. Tak - złoty pięćdziesiąt. Tyle w temacie.

A bieda jest jaka jest, bo prezesi muszą zarabiać milion miesięcznie a 4 stanowiska niżej płaci 1500zł brutto. Nie mógłby zarabiać 800tys ? I chociaż te 200tys rozdzielić żebny ludzie normalnie żyli ? A no nie - taka nasza klu... rzeczywistość gdzie biedniejszych ludzi traktuje się jak bydło.

Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 20.10.2013 - 15:14



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych