Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smak Kaktusa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

drakula.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://mirko24.pl/im...2-350-large.jpg
Witam, pewnego zimowego dnia, naturalnie powędrowałem do kuchni po coś do picia, na półce stał sok Tymbark o smaku Kaktusa, bez większego zastanowienia przetransportowałem ten produkt do swojego pokoju. Popijając go, doszedłem do wniosku że ja tego smaku nie znam (pewnie jak większość społeczeństwa). I tu się nasuwa pytanie, skąd wiemy że tak naprawdę smakuje kaktus ? Czy producent owego soku, nie mógł popisać się kreatywnością i stworzyć obojętnie jaki "smak", który nie występuje naturalnie w przyrodzie ?. A my konsumenci uwierzymy ?
Przyznam że gdyby nie tetrahydrocannabinol, to bym w ogóle nie zorientował się że coś tu jest nie tak. Niby błahostka, ale daje do myślenia. Jestem ciekaw, jakie wy macie na to spojrzenie. Pozdrawiam

Dołączona grafika
/Connor
  • 0

#2

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest smak opuncji figowej - odmiany kaktusa. Często spotykany w zielonych herbatach.

A dokładnie to ten jadalny owoc opuncji figowej:

http://upload.wikime...dica_fruit9.jpg

Widać go na opakowaniu.
  • 0



#3

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Całkiem niedawno piłem pod niego ze znajomymi i zastanawialiśmy się właśnie nad tym, ponieważ nikt z nas nie zna tego smaku :D Ja jednak nie mam co do niego podejrzeń, smakuje podobnie jak bym się spodziewał, poza tym w końcu ktoś by się domyślił.
Na pewno nie zjadłbym jakiegoś egzotycznego mięsa bez podbicia, np. kangura. Słyszałem kiedyś historię o facecie, który podarował znajomemu mięso "kangura", ale to bardziej opowieść na creepypaste, żeby tutaj nie psuć smaku :P

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 09.04.2013 - 01:37

  • 0

#4 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

sok jak sok :P popita dobra :D

Kiedyś była linia soków czy czegoś podobnego i dziwne smaki też były guana banana persimonasala coś w tym stylu i coś mi się widzi, że kaktusowy też był

Użytkownik convers edytował ten post 09.04.2013 - 08:03

  • 0

#5

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Cannabinol kangur to przeciez krowa tylko ma lekko twardsze mieso, smakuje podobnie :). Kiedys Australia sprzedawala mieso z kangura niby jako z krowy do USA. Zakonczylo sie zakazem importu miesa z Australii hehe.

Z tymi smakami to ja bym sie kaktusem nie przejmowal. W chinskiejbknajpie jak zamawiasz kuczaka to masz duza szanse zjesc golebia, szczura, psa albo kota - TRUE STORY..

A kaktus mnie jakos nie pociaga no chyba ze po pustyni bym szedl..

Użytkownik Striker edytował ten post 09.04.2013 - 08:39

  • 0

#6 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

hha haha wszystko sprowadza się do chlańska :D, ale fakt sok ten jest dla nas egzotyczny. Osobiście jadłam kaktusa jakieś 15 lat temu, pamiętam, że ma dziwny smak podobny do tego z Tymbarkowego. Sąsiadka podróżowała i przywiozła dla dzieci z ulicy :P, był niby słodki, niby bez smaku taki nijaki jednym słowem....ten powyżej jest jak dla mnie zdrowo dosłodzony, ale smaczny. Często mieszkam go z vermouth'em cytrynowym, albo białym. Jest też sok z granatu, trochę za słodki, ale również dobry do drinków. Osobiście wolę jednak pobawić się ze świeżym granatem oglądając tv ;]

Czasem warto eksperymentować, nawet z owocami, których nie znamy, bo okazuje się, że mają dobre działanie na nasz organizm, jak grejpfrut, jest bardzo dobry jako dodatek do mięs(nadaje wyrazistego smaku), obniża poziom cukru czy świetnie leczy przeziębienia, w każdym razie w moim domu ma takie zastosowanie.
  • 0

#7

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Z tego, co pamiętam to kiedyś sprawdzałem w sklepie skład tego soku i kaktusa było tam bardzo mało. Możliwe, że sok wyciśnięty z takiego kaktusa smakowałby trochę inaczej (tak jest np. z sokiem wyciskanym w domu z pomarańczy, a takim sklepowym). Swoją drogą, do prawie wszystkich sklepowych soków dosypuje się cukier więc nie są aż tak zdrowe jak się mówi.
  • 0



#8

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

ten sok jest idealny do wódy! :D
  • 0

#9

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet jeżeli sok smakowałby tak jak prawdziwy sok z kaktusa (a zapewne smak ma podobny) to wątpię czy z prawdziwym sokiem miałby coś wspólnego poza smakiem. Teraz soki składają się głównie z konserwantów i substancji smakowych ("aromat identyczny z naturalnym"). Tymbark niby szczyci się tym, że nie dodaje konserwantów (choć taki zagęszczony sok z którego swoje soki produkuje sam w sobie jakiś skład ma) ale już aromatów nie skąpi.

Udało mi się znaleźć na google skład tego całego "kaktusa":
Dołączona grafika

Może nie można powiedzieć, że chemia chemię chemią pogania ale za smak odpowiada głównie ten cały syrop glukozowo-fruktozowy, kwas cytrynowy, kukrumina i bliżej niezidentyfikowany "aromat".
  • 0



#10

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trzeba rozróżnić napoje od soków. Napoje zawsze są słodzone, zawierają aromaty i barwniki - bo zawartość soku jest zbyt mała by dały dobry smak i odpowiednią barwę.
Soki nie powinny zawierać cukru i barwników.
  • 1



#11

drakula.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za obszerne wyjaśnienie tematu, moi zaściankowi znajomi ograniczali się do komentarzy "nie wiem" :x
  • 0

#12

MatixXx.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sok jak sok :P popita dobra :D

Kiedyś była linia soków czy czegoś podobnego i dziwne smaki też były guana banana persimonasala coś w tym stylu i coś mi się widzi, że kaktusowy też był


to o czym mówiłeś :D

a tak powracając do tematu :D jasne że to nie jest czysty sok z kaktusa ;) weź sobie porównaj chociażby soki marchwiowe ;)

Ten ma prawdziwy smak :

Dołączona grafika

a ten z dodatkami różnymi , barwniki substancje słodzące itp

Dołączona grafika

Tak samo jest z tym sokiem z kaktusa :D

Użytkownik MatixXx edytował ten post 10.04.2013 - 02:01

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych