Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piramidy w Trójkącie Bermudzkim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kazzone.
  • Postów: 74
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na początek chciałbym się przywitać, po dosyć długiej przerwie od ostatniego mojego postu, spowodowanej brakiem czasu lub faktem, że wolę czytać aniżeli pisać. Witam! :)

Temat jest pewnie wam znany, jako że nie jest nowy. Jak się nie mylę, na początku roku 2012 odkryto rzekomo, piramidy na dnie Trójkątu Bermudzkiego, nazywane również (nie wiem na jakiej podstawie) szklanymi lub kryształowymi piramidami - tak, pojawiała się czasem liczba mnoga. Przeszukałem google pod różnymi hasłami, znalazłem sporo artykułów. Niestety, wszystkie z nich były najpóźniej z kwietnia 2012 r. I tu pojawia się moje pytanie, słyszeliście coś więcej na ten temat? Miały miejsce jakieś nowe badania dna w tym miejscu?

Pozdrawiam,
Kazzone.
  • 1

#2

Hexx.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muszę powiedzieć, że pierwszy raz stykam się z tematem bermudzkich piramid i jest to dla mnie nowość. Od dawna wiadomo że coś się dzieje ze statkami, samolotami, ogólnie z pojazdami w trójkącie bermudzkim. Jeżeli do tego dodać że piramidy wydzielają pewną energię to może i mamy wyjaśnienie wielkiej zagadki trójkąta. Teoria jak z kosmosu ale może ziarno prawdy w tym jest. Jeśli te piramidy okażą się prawdą i wiele ekspedycji potwierdzi ich istnienie to namiesza w głowie niejednemu ;)
  • 0

#3

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

tu jest jakis news z z marca tego roku:
http://goldenageofga...rmuda-triangle/
ze niby jakis dwoch naukowcow (jeden z polsko brzmiacym nazwiskiem) potwierdzili struktury piramidalne w oceanie..

ale nie wiem na ile wiarygodny, spiesze sie do roboty :mrgreen:

Użytkownik manitoris edytował ten post 08.04.2013 - 06:51

  • 0

#4

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Temat piramid w Trójkącie Bermudzkim nie jest nowy. Te rewelacje pojawiły się już we wczesnych latach 70-tych za sprawą niejakiego dr Ray'a Browna, który opowiedział, iż nurkując w pobliżu Wysp Bahama odkrył grupę antycznych budowli, wśród których były też olbrzymie piramidy. Oczywiście zaraz pojawiła się teoria, że to legendarna Atlantyda.
Wtedy też w jednej z piramid, do której wpłynął Brown odnaleziono jakiś dziwny kwarcowy kryształ.
Wszystko miało miejsce w 1968 roku, kiedy to Brown wraz z grupą jeszcze dwunastu naukowców szukali na dnie oceanu zatopionych statków. Kompleks udało się odkryć za sprawą magnetometru. Z braku pieniędzy ekspedycja przerwała poszukiwania, ale już kilka lat później Brown wraz z pięcioma nurkami ponownie znalazł się w wodach Atlantyku. Podczas nurkowania odłączył się od grupy zauroczony podwodnym widokiem i wtedy ujrzał piramidę, która wyłoniła się z piasku. Oto jego słowa:

''Nie cała piramida wyłoniła się z dna Oceanu, a tylko jej część. Mogłem widzieć około 30 metrów tej konstrukcji, reszta pokryta była piaskiem. Kształt wydawał się być porównywalny do piramid egipskich, jeżeli nie większy.
Powierzchnia piramidy była gładka jak lustro. Była z kamienia, świetnie wypolerowanego kamienia, jakość wykonania fantastyczna. Wyszlifowane bloki kamienne pasowały do siebie tak znakomicie, że nie byłem w stanie wcisnąć między nie ostrza swego noża. Trudno mi było sobie wyobrazić, żeby człowiek mógł tak dobrze dopasować kamienne bloki. Na łączeniu nie było po prostu widać krawędzi, lecz tylko gładką powierzchnię. Opływałem wierzchołek, ale było to zbyt niebezpieczne ze względu na ruch wody powodowany falami.
Po opłynięciu trzy razy dookoła wierzchołka zanurzałem się coraz bardziej i po trzecim opłynięciu dostrzegłem otwór. Nie wiem, dlaczego nie zauważyłem go wcześniej.
Pierwszą moją myślą było, że jeśli jest otwór, to muszą być i drzwi. Rozglądałem się uważnie dookoła i niczego takiego, co mogłoby być zamknięciem, nie zauważyłem. Po prostu była sam otwór.
Ciekawość pchnęła mnie do środka. Po przepłynięciu wejściowego holu znalazłem się w pojedynczej sali. Sala ta znajdowała się w górnej części piramidy, w połowie tej wysokości, która wystawała z dna.
Sala miała kształt prostokąta, a jej ściany zbiegały się ku górze, tworząc kształt piramidy. Z samego szczytu tej sali opadał w dół metalowy pręt o średnicy około 8 cm, który wydawał się być ze złota, ale jak się jednak później okazało, że złota nie był.
W centralnej części stał stół wyrzeźbiony z bloku kamiennego z bloku kamiennego, na którym spoczywała płaska, z zawiniętymi końcami patera, a na niej dwie, z metalu wykonane, ludzkich rozmiarów ręce, które w swych otwartych dłoniach podtrzymywały kryształową kulę. Bezpośrednio na nią skierowany był prostopadle ostrym końce metalowy pręt, który wyprowadzony był ze szczytu tego pomieszczenia...''


To tylko fragment jego relacji. Kazzone, odsyłam do książki Jerzego M. Łataka - Tajemnice Piramidy Cheopsa (Wyd. New Age), z której ów fragment pochodzi. Relacja w książce jest znacznie bardziej rozbudowana.

Użytkownik Agnieszka81 edytował ten post 08.04.2013 - 15:09

  • 2

#5

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Artykuły z konca 2012 roku i z poczatku 2013:

http://newearthdaily...uda-triangle-2/
http://www.collectiv...rmuda-triangle/
http://www.apparentl...e-pyramids.html
  • 0

#6

Kazzone.
  • Postów: 74
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję za odpowiedzi. Przyznam że najbardziej zaciekawiły mnie odnośniki, które można znaleźć w artykule zaproponowanym przez manitorisa. Ciekawe zdjęcia i interesujący fakt, że jakoby google po odkryciu ciekawych struktur na dnie w tych okolicach, w google earth, usunęło je.
Książka którą poleciłaś Agnieszko, może być rzeczywiście warta uwagi, na pewno sprawdzę nie długo biblioteki w moim mieście :)

Żeby nie zamykać tematu, bo jest godny rozwinięcia, a nie chcemy tu na pewno rozmowy o Atlantydzie (bo jest ich pełno na forum), chciałbym z wami przedyskutować sprawę, braku nagłaśniania takich odkryć. Fakt, nie koniecznie prawdziwych, aczkolwiek w telewizji, czy gazetach jest normą podawanie błędnych informacji. Czy to nie zwiększyłoby chęć eksplorowania takich miejsc, jak to? Czuję się ograniczony przez selekcję mediów. Co artykuł w internecie o tej/tych piramidach na dnie, zauważyłem pewną "modę" na nazywanie tego znaleziska, jako wielkie, niesamowite, możliwe że zmieniające nasz sposób myślenia o naszej przeszłości, mimo to jak i wiele innych wątków jest blokowanych, nie tylko przez media, ale również przez władze (tu świetnym przykładem może być sfinks i jego "labirynty"). Jedynym ominięciem tego tabu są książki, filmy dokumentalne i fora, takie jak to. Za dużo specjalistów, za mało ludzi chętnych do podjęcia działania i zbrukania tej ubitej formy, bo za dużo zmian w znanej nam wiedzy (np. historii) oznacza koszta, a tego wszyscy się boimy.
  • 0

#7

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Tak to juz jest ze zwykły smiertelnik moze obejść sie tylko smakiem w poznaniu prawdy na ten temat jak i na inne, a przede wszystkim cel naszego bycia, to teraz na ksiezyc za droga wyprawa nie stać nas :) , do trójkąta wspomnianego tez mało info ...... ktoś nas trzyma w szachu i trzeba z niego wyjść z szachem i matemm uderzającym w policzek ;) bo inaczej lezymy i nasz czas takze sie skończy ( i tak w koło macieja z pokolenia na pokolenie !! ) bo hmmm pewnie tak ma być ! bo jakze inaczej. Zastanawiam sie czy te wszystkie piramidy to nie elementy odkopanych podziemnych miast i światów, przeciez nawet w gizie dookoła piramid sam piach jakby były odkopane. Zapewne ktoś na tym globie zna całą prawde od A do Z ale cóż trzeba isc do pracy w tym systemie zaślepionym i do piachu i nastepny..........


i podbijaj jeszcze raz temat, czyli wykopaliska w gizie, prosze wpisac współrzedne 29.906581,31.133996 w google maps, włączyć widok z satelity, chodzi mi o ten kompleks na który wskazuje zielona strzałka
Nastepna sprawa to aktualizacja zdjec w google maps, zauwazylem ze trwa to około 2 lata :) takze to tez smiech na sali.
Czy ktos zna jakies stronki z auktualnymi zdjeciami z satelity ? najlepiej w czasie rzeczywistym 8)

Użytkownik real edytował ten post 08.04.2013 - 22:11

  • 0

#8

Kazzone.
  • Postów: 74
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aktualizacje zdjęć satelitarnych w google earth są z takim opóźnieniem, ponieważ przechodzą różne testy jakości, cenzury, edycji itd.
  • 0

#9

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

zdjecia z satelity w czasie rzeczywistym to troche przesada, bo samo dopasowywanie ich do siebie aby miec obraz calosci - mapy, trwa.. ale faktycznie sa one rzadko odswiezane, a paradoksalnie akurat te ktore sa niewygodne - czesciej.. 2 lata temu przypadkowo natknalem sie na na mapie google earth u wybrzezy Buenos, na cylyndriczne obiekty na morzu, ktore mialy 300m dlugosci (wg skali google) i kazdy z objektow rzucal swoj cien oddalony o 800m - vzyli ze byly wysoko w powietrzu!
ja glupi zrobilem tam marker i podalem wspolrzedne na forum google z zapytaniem co to i nawet nie zrobilem screen shota..
otrzymalem odpowiedz od moderatora ze to tankowce, a cienie to efekt bledu na zdjeciu.. po czym po kilku tygodniach to zdjecie zostalo WYMIENIONE i juz czyste tym bardziej, a moj temat z tamtzego forum znikl.. gdzie normalnie tematy sa tam kilka lat wstecz.. i to oczywiscie ma byc przypadek :roll:

Użytkownik manitoris edytował ten post 09.04.2013 - 06:39

  • 0

#10

Mistrz Relonikiv.
  • Postów: 70
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

zdjecia z satelity w czasie rzeczywistym to troche przesada, bo samo dopasowywanie ich do siebie aby miec obraz calosci - mapy, trwa.. ale faktycznie sa one rzadko odswiezane, a paradoksalnie akurat te ktore sa niewygodne - czesciej.. 2 lata temu przypadkowo natknalem sie na na mapie google earth u wybrzezy Buenos, na cylyndriczne obiekty na morzu, ktore mialy 300m dlugosci (wg skali google) i kazdy z objektow rzucal swoj cien oddalony o 800m - vzyli ze byly wysoko w powietrzu!
ja glupi zrobilem tam marker i podalem wspolrzedne na forum google z zapytaniem co to i nawet nie zrobilem screen shota..
otrzymalem odpowiedz od moderatora ze to tankowce, a cienie to efekt bledu na zdjeciu.. po czym po kilku tygodniach to zdjecie zostalo WYMIENIONE i juz czyste tym bardziej, a moj temat z tamtzego forum znikl.. gdzie normalnie tematy sa tam kilka lat wstecz.. i to oczywiscie ma byc przypadek :roll:

Ciekawe,
następnym razem zrób ss plis :P my też chcielibyśmy sobie popatrzeć.
Dlaczego się tak spieli i wymienili to zdjęcie i usuneli twoj temat ?
  • 0

#11 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

Cześć. Osobiście pierwszy raz się spotkałam z tym tematem...myślę, że użytkownicy się zbiorą i poszukają ciekawych wątków w internecie, mówię tez o sobie :D
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych