Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trzecia rocznica Katastrofy w Smoleńsku


100 odpowiedzi w tym temacie

#61

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Nawet jeśli był tam zamach, to nie sądzę by jakakolwiek partia to oficjalnie podała do publicznej wiadomości. No bo co dalej z tym zrobić ? Wypowiedzieć wojnę rosjanom ???


Wojna nie jest jedynym rozwiązaniem. Są inne konsekwencje. Jeżeli obce Państwo, nawet obce supermocarstwo dokona zabójstwa na najważniejszych przedstawicielach innego kraju to skończy się to skandalem dyplomatycznym. Nie wywoła to wojny ale spowoduje zamknięcie wszelkich relacji dyplomatycznych z tym krajem oraz sprawi, że inne Państwa zaczną taki kraj traktować z dystansem - mało który premier czy prezydent innego Państwa poleciałby wtedy do Rosji znając ich praktyki.

Myślę, że jeżeli okazałoby się oficjalnie, że w Smoleńsku był zamach to interesy Rosji w UE i USA zostałyby mocno ograniczone. No chyba, że UE i USA nie chciały by ich ograniczać i dlatego mogłyby chcieć aby sprawie ukręcono łeb ale nawet wtedy prawda byłaby znana na najwyższych szczeblach władzy w UE i USA i też miałoby to swoje konsekwencje.

Natomiast moja osobista opinia jest taka, że mam nadzieje, że był to wypadek bo jeśli nie to oznaczałoby to, że to nie Rosjanie wysadzili ten samolot tylko Polacy co by oznaczało zamach stanu i przejęcie wszystkich najważniejszych resortów w Państwie przez PO, a Ruscy nawet gdyby to odkryli to wiedzę tą zatrzymaliby dla siebie aby skutecznie wpływać na PO.

Z tymże nie wiem czy temat ma sens, ponieważ najwyraźniej nikomu (ani PL, ani Rosji, ani UE) nie zależy na wyjaśnieniu tej katastrofy. Wnioskuje zatem, że diagnoza się nie zmieni i nadal pozostanie Katastrofą.
  • 5

#62

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jakby samolot ruskich sie u nas rozbił, to z miejsca by był im wydany.
  • 3

#63

Rodzice.
  • Postów: 7
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osoby stanowczo wykluczające możliwość zamachu na polskiego prezydenta i towarzyszących mu 96osób powinny się zapoznać z motywami, którymi potencjalni zamachowcy mogli się kierować oraz poszlakami, które - przy zdroworozsądkowym podejściu - prowadzą do wniosku: 10/04/2010 mogło dojść do zbrodni na 96 osobach.http://www.niewygodne.info.pl/artykul/00371.htm
  • 0

#64 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

mysle ze zadnej opcji obecnie nie da sie wykluczyc, mozna jedynie sklaniac sie ku ktorejs. A jesli zamach- to mial.cos na celu.
Co zatem? Gdyby chodzilo o pojedyncza osobe, ewentualny zamachowiec usunalby tego kto mu przeszkadzal. Jaki cel moze miec zamordowanie blisko stu osob?
  • -2

#65 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

Przede wszystkim chciałam, rodzinom ofiar samolotu złożyć, najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.
Nagonka, polityczna i ciągnące się afery związane z tym wypadkiem, sprawią, że ...rodziny poległych, zatracą swoje życie wcześniej niż powinny. (nerwy, depresję)

Zamiast spokojnie przeżywać czas refleksji i zadumy, uporać się ze śmiercią bliskich, wciąż bombardowane są, nowymi pomysłowymi teoriami. Człowiek, kiedy traci kogoś z rodziny z czasem układa sobie życie, ale nie... nie w tym wypadku to się nie uda, wystarczy posłuchać, co mówią, jakie mają odczucia..to nikogo nie obchodzi .....................wyobraźcie sobie, że Jesteście na ich miejscu, ile siwych włosów Wam przybędzie, ile zmarszczek ..?

Dziękuję, tyle miałam do powiedzenia w temacie, słowo moje przeciwko ekspertom od spraw lotnictwa. ;]
  • 2

#66 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Wszyscy jestesmy ludzmi i sadze, jestem pewna ze wszystkim nam jest przykro z powodu tragedii, i wspolczujemy rodzinom ofiar.
A politycznie wysmienicie naganiaja sie politycy obu stron, my rozmawiamy, snujac przypuszczenia na temat przyczyn katastrofy. Nie od rzeczy byloby zauwazyc ze niektorzy czlonkowie rodzin sami uczestnicza w tej nagonce.
  • 0

#67

mr.fisz.

    In order to be able to think, you have to risk being offensive.

  • Postów: 143
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Owszem, zgadzam się w 100%. Równiez składam kondelencje, ale z drugiej strony chciałbym się dowiedzieć jak zginął(eła) moja żona, matka, ojciec, brat... Wtedy mógłbym zyć dalej...
  • 0



#68

piotrdln.
  • Postów: 139
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przede wszystkim chciałam, rodzinom ofiar samolotu złożyć, najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.



Równiez składam kondelencje,



przestańcie z tymi kondolencjami po 3 latach od śmierci,
bo to po prostu nie wypada,

rok trwa żałoba a wy się obudziliście z kondolencjami po 3 latach ...
  • 1

#69

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

przestańcie z tymi kondolencjami po 3 latach od śmierci,
bo to po prostu nie wypada,

rok trwa żałoba a wy się obudziliście z kondolencjami po 3 latach ...


Dla tych co utracili bliskich w tym dniu, co roku rana od nowa się otwiera.
  • 0

#70

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


  • 1

#71

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Ayalen - jaki motyw zabijania tylu osób miast jednej? Pedagogiczny. Sygnał do wszystkich mniejszych krajów - spróbujcie się stawiać, a tak skończycie. Po prostu zrobienie wrażenia, dla KGB to tylko takie gry, ich to bawi.
  • 0

#72

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wczoraj miałem okazję kolejny raz posłuchać człowieka o fizjonomi menela spod budki z piwem ( Dr Macieja Laska) . Nie wiem czy pierdoły przez niego wygłaszane połączone z uporem z jakim to robi są wynikiem kompleksów czy zadufania w sobie i uporu. Mam nadzieję, ze Pani Ewa Blasika pozwie do sądu delikwenta, który wbrew stanowisku prokuratury oraz oficjalnym stenogramom instytutu Sehna dalej lansuje tezę o obecności Blasika w kokpicie. Posuwa się przy tym do kłamstwanjakoby w stenogramów padły słowa: "uwaga generalowie, witamy". Tymczasem w stenogramie pada słowo generałowie. To nadinterpretacja wręcz podrecznikowa. Pytanie za sto pkt: nawet gdyby padło słowa : "uwaga do kokpitu właśnie wchodzi generał, witamy panie generale" to skąd laskowi pseudoeksperci wiedzą, ze chodzi o Błasika? Skąd wiadomo, ze nie o innego z generałów?

Ta sekta smolenska wspierana przez TVN a skupiona przy Lasku kpi sobie z Polaków w żywe oczy, korzystając ze swojego 5 minutowego wyniesienia na piedestal. Leming naturalnie tego nie zauważy.
  • 0



#73 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Katabas, watpie zeby KGB robila cokolwiek dla zabawy, i sadze ze gdyby to oni przygotowali zamach- to nie byloby nawet cienia podejrzen ze to oni, chyba ich nie doceniasz. Dla mnie pierwsza i podstawowa kwestia jest: jakim prawem sledztwo oddano stronie rosyjskiej. Wszystko inne to gdybanie, hipotezy. To jedno uwazam ze jawne i niewatpliwe bezprawie.
  • 0

#74 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

przestańcie z tymi kondolencjami po 3 latach od śmierci,
bo to po prostu nie wypada,

rok trwa żałoba a wy się obudziliście z kondolencjami po 3 latach ...




za nim coś napiszesz, pomyśl co rozmówca wyżej miał na myśli.
zamiast bez sensu zapychać temat, nic nie dającą treścią. To po co po 3 latach dalej piszesz w tym temacie jak to też nic nie da, niczego nie odkryjesz nowego, chyba że Jesteś z zespołu Macierewicza. ...........!!!!!!
  • 0

#75 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

coz, kondolencje jako wyraz wspolczucia skladany bezposrednio na rece rodzinom i bliskim zmarlych, znacznie celowiej byloby zamiescic na pierwszej stronie wielonakladowej gazety, bylaby szansa ze dotra, tutaj raczej mijaja sie z celem. A z doswiadczenia wiem ze moga rozdrapywac rane z ktora ci ludzie musza zyc, probujac zyc normalnie, na tyle na ile to mozliwe. A zmarlym nalezy sie prawda o tej tragedii.
  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych