Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój laptop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Jak oceniacie laptopa? Nada się do gier.
2. Czy mogę mieć dwie karty graficzne na laptopie? Jak to sprawdzić?
3. Czy pójdzie Battlefield 3? Na tej karcie.


1. Nie najlepszy ale i nie najgorszy. Większość gier powinna na nim ruszyć choć będzie się zapewne dość mocno przy nich grzał i mogą nastąpić ściny. Zadbaj o dobrą wentylację. I nie ustawiaj najwyższych możliwych detali jeżeli chcesz mieć jakiś komfort z gry. FPS w liczbie 3 przez próbę wymuszenia za wysokich detali tekstur to naprawdę nic przyjemnego.
2. Zależy od modelu. Większość laptopów to zwarta konstrukcja i już nic do środka się nie wepnie z prostego powodu - w środku nie ma już miejsca. Jeżeli jednak laptop posiada wolny slot i trochę miejsca w obudowie - można pomyśleć. Choć moim zdaniem bardziej procesor może w tym przypadku stanowić problem. Jest dość słaby. Karta graficzna może i jest "no-name" ale wygląda całkiem dobrze.
3. Wymagania sprzętowe: Quad Core i5 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepszy), 20 GB HDD, Windows Vista/7 czyli trochę powyżej specyfiki laptopa. Jak na mój gust - gra pójdzie ale może się dość mocno przycinać a chłodzenie pewnie nie wyrobi.

BTW: Swego czasu notorycznie grałam w grę o wymaganiach 512MB grafiki na zintegrowanej karcie graficznej... 128MB. Także: wszystko można jak się człowiek uprze. Tylko trzeba komputerowi zapewnić chłodzenie i odpowiednie warunki systemowe (wyłączenie zbędnych programów, zmniejszenie detali w grze itd).

Tak czy inaczej jednak - do gier polecam komputer stacjonarny. Komfort gry większy a i chłodzenie nie jest aż tak istotne bo w obudowie jest więcej miejsca do obiegu powietrza. No i oczywiście łatwiej wymienić/dołożyć elementy.



#17

Boxxer7.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na tej płycie nie ma slotów do grafiki, niestety. Mało tego, nawet Nvidia GeForce GT 520M, która jest montowana w innych "750-tkach" też jest zintegrowana.

Dołączona grafika



#18

Vintagee.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 Cóż. Do gier (od mniej więcej 2009r.) to conajmniej GeForce GT 6xx/GTX4xx albo ATI Radeon HD6xxx.
Zintegrowana karta graficzna to największa bolączka laptopów, a i stacjonarek w zasadzie również.
Często spotykana praktyka sprzedawców polega na "super" procesorze i dużej ilości pamięci ram. To ludziom wystarcza. Nie zgłębiają się w specyfikację karty graficznej.
Im wystarczą liczby.

Mamy załóżmy 1 zestaw: (przyjmijmy , że procesor ten sam)
8gb pamięci Ram
I karta pamięci IntelŸ HD Graphics Family 1696 MB 

Zestaw 2:
6gb pamięci Ram
Karta graficzna GeForce GT650M

I co wybierze "przeciętny Kowalski"? Oczywiście zestaw nr 1. Mimo lepszej konfiguracji do gier, zestawu drugiego.
Natomiast trzeba przyznać, że dla 80% ludzi tem pierwszy w zupełności wystarczy. Ale...pamięć RAM sobie możemy dołożyć. Wymienić zaś karty graficznej w wielu przypaadkach się nie da. A nuż, syn/dziewczyna/chłopak, itd. znajdą w sobie nutkę elektronicznego gracza.
i wtedy zaczną się narzekania:) Tym bardziej, że zestaw 2 wcale nie musi być droższy od pierwszego.

Laptop do gier? Unikajmy zintegrowanycj kart graficznych. A najlepiej porzućmy pomyśł laptopa jako stacji do gier i wybierzmy komputer stacjonarny. W cenie laptopa znajdziemy pecet, który uciągnie większość nowych gier, w wysokiej rozdzielczości i full detalach.

Użytkownik Vintagee edytował ten post 30.03.2013 - 00:20


#19

Woolf.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam, chciałbym Wam przedstawić pewną ciekawą stronę :P .

http://www.systemreq...ntslab.com/cyri

Wchodzimy na nią, wybieramy grę, którą chcemy sprawdzić czy "pójdzie" na naszym komputerze, następnie klikamy przycisk "Can You Run It", a potem "Begin detection". Zapewne pojawi się zapytanie o użycie Javy, oczywiście należy je zaakceptować.

Po chwili (czasem nieco dłuższej, trzeba być cierpliwym) ukazuje się nam wynik testu, m.in. na wykresie, czy mieścimy się w minimalnych bądź wyższych wymaganiach, pod wykresem wszystkie podzespoły i ich opisy.

Pozdrawiam :)

#20

TheSznikers.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Twoja Grafika to intel HD 3000 zintegrowana z procesorem i3 drugiej gen.
Tu masz jej wyniki:
www.notebookcheck.pl/Intel-HD-Graphics-3000.45927.0.html

#21

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://www.systemreq...ntslab.com/cyri

Ta strona to jakiś "fail" - przynajmniej w przypadku mojego komputera. xD
Sprawdziłam z ciekawości grę The Sims 3 Seasons która wiem, że na moim komputerze działa całkiem płynnie.
Wynik: FAIL : Sorry, your computer does not meet the minimum specifications required to run this product. Please review the details below for more information.
:))

Problem widzi w tej rubryczce:

CPU Speed
Minimum: For XP 2.0 GHz P4 processor or equivalent; For Windows Vista and Windows 7 2.4 GHz P4 processor or equivalent
You Have: 3.2 GHz

Cóż, jak na mój gust 3.2GHz to jednak więcej niż 2.0GHz (no i pozostaje kwestia, że w praktyce gra działa). Ale co ja tam wiem...


Ale ogólnie powinno się przydać. Przynajmniej wyświetla parametry i udolnie-nieudolnie próbuje je porównać.



#22

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dzięki Woolf. Tym przeciętnym Kowalskim byłem ja. Otóż zależało mi na dobrej karcie graficznej, niestety w sklepie zero pomocy. Pisało tylko o Ramie, procesorze i że ma Wi-Fi i Bu-Ray, pracownik tez nie zbyt pomocny. To wyglądało tak " Bierz Pan tego Laptopa i uciekaj stąd zanim się rozmyślisz". Jak ja kocham ten kraj...Wiem ze pamięć Ram możemy sobie dołożyć, sam wymieniał to w kompie. I szczerze powiedziawszy tego mi brakuje. Tam zawsze mogłem majsterkować. Mam nadzieje że karta starczy do paru dobrych gier.


Wszystko spełniam nawet rekomendowane w BF 3. Wszystko, oprócz karty...
WTF? Że co ku**a?
Żadna gra nie spełnia nawet minimalnych. Zawsze karta zaniża, reszta jest bardzo dobra. Co co za...Muszę sprawdzić czy da się u mnie ja wymienić. Macie jakieś porady? Gdzie zanieś laptop lub jak samemu sprawdzić?

Użytkownik Nanorobot edytował ten post 30.03.2013 - 12:17


#23

Asoto.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na moim lapku BF3 chodzi :) Lenovo z565

Ale lepiej kup PC, teraz wystarczy 3k i masz arcydzieło. Tylko uderz najlepiej po znajomościach do kogoś kto się orientuje i składa. Dostaniesz kombajn.

#24

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wystarczy 3k? To dosyć sporo.

#25

Vintagee.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

3k w tym dobry monitor, jednostka, myszka, itd. I masz pc na pare lat. A żeby khpić odpowiadający tej konfiguracji laptop trzeba wydać prawie 2x więcej.
W tej chwili wymagania nowych gier stanęły niejako w miejscu. Pewnie po wejścij noweej generacji konsol
powstaną kolejne silniki graficzne, wyciskające siódme poty z naszych maszyn. Sama jednostka za 1k jak się dobrze poszuka, starczy nawet do najnowszych gier. Oczywście bez oszałamiającej rozdzielczości, ale zawsze coś.

Użytkownik Vintagee edytował ten post 30.03.2013 - 12:46


#26

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie doradzajcie mu kupna Pc skoro właśnie dostał laptopa, na pewno ma na koncie zbędne 3000 na jeszcze jedną zabawkę. ;)

Na low pograsz na tym hd 3000. Jakiejś super tragedii nie będzie. Jest trochę biedny jak na to co można kupić (Sandy bridge ma HD3000, Ivy Bridge HD4000 który jest wyraźnie lepszy).
Co do karty to nie zmienisz jej. Ta jest wbudowana w procesor, a slotu na kartę płyta nie ma.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych