Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niektórzy ludzie są mniej ludzcy niż świnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Brzmi jak temat referatu jakiegoś ideologa niemieckiego narodowego socjalizmu z lat trzydziestych ubiegłego wieku, nieprawdaż?

Też, chociaż i dziś takie myśli mają swoich amatorów. W dodatku uznawanych za wielkie autorytety już nie tylko ściśle w swojej dziedzinie, ale i w zakresie etyki i wszelkich innych nauk.

W identyczny sposób odczłowieczano wszystkich przeznaczonych do eksterminacji w celu budowy lepszego świata. W Związku Sowieckim odczłowieczano niektóre "klasy" (jak i również narody, gdy w latach trzydziestych Stalin zadekretował, że narody mające swoją państwowość ościenną do Związku Sowieckiego są wrogami rewolucji), w narodowym socjalizmie niemieckim były to niektóre narody. W obu byli wrogami niepełnosprawni, ułomni i nienarodzeni narodów i klas gorszych. W Sowietach likwidowano jednak wszystkich jak leci, byle tylko wypełnić limit i poprosić o następny.

Dawkins: człowiek jest mniej ludzki niż świnia


- Dziecko w stadium życia płodowego jest mniej ludzkie od dorosłej świni - tak uważa brytyjski biolog Richard Dawkins, autor będącej apologią ateizmu publikacji „Bóg urojony” (The God Delusion). Jego zdaniem, jedynym kryterium oceny czy wolno zabić dziecko w łonie matki jest stopień odczuwalności bólu, a ten, jego zdaniem, dorosłe świnie odczuwają bardziej niż dziecko w stadium życia prenatalnego.



I można byłoby przejść nad tym do porządku, gdyby nie fakt, że ta szokująca opinia odzwierciedla sposób pojmowania istoty człowieczeństwa w stadium życia płodowego całego środowiska zwolenników zabijania dzieci poczętych.



Zadeklarowany ateista prof. Richard Dawkins wywołał burzę wpisem na Twitterze, w którym stwierdził, że jedyną kwestią w odniesieniu do moralnej oceny tzw. aborcji jest to, czy płód może odczuwać ból, czy nie, uznając jednocześnie, że poczęte dzieci są „mniej ludzkie” niż dorosłe świnie. „W odniesieniu do znaczenia słowa ludzki, które jest istotne z punktu widzenia moralnej oceny aborcji, każdy płód jest mniej ludzki niż dorosła świnia” – napisał Dawkins, który jest propagatorem tzw. ewolucji biologicznej.



W odpowiedzi na posty kwestionujące jego kompetencje jako biologa, autor „Boga urojonego” próbował wyjaśnić, że nie stwierdził, iż świnie mają ludzkie DNA, ale że ten punkt dotyczy wyłącznie moralnej oceny aborcji: – Oczywiście potencjał, aby być człowiekiem jest jedną z cech płodu. Ale moje porównanie do świni było ostrożnym określeniem w odniesieniu do moralnej oceny aborcji – tłumaczył się Dawkins, dodając, że „ludzkie cechy istotne dla moralnej oceny aborcji, to zdolność do odczuwania bólu, strachu, itp., a nie potrzeba opłakiwania go przez innych”.



„Naukowiec” z ogromnym cynizmem odniósł się do uczuć rodziców, którzy opłakują stratę swoich dzieci zanim zdążyły pojawić się na świecie. Dawkins stwierdził, że „wszystko można opłakiwać” i dodał relatywizując porządek naturalny, że ci, którzy odczuwają smutek z powodu utraty nienarodzonego dziecka nie mają obowiązku poddawania się tzw. aborcji.



Dawkins przyznał, że nie wszyscy zwolennicy tzw. wolnego wyboru, czyli legalizacji procederu zabijania dzieci poczętych, zgadzają się z jego tezami, że dzieci w zaawansowanym stadium życia płodowego odczuwają ból, który powinien mieć pierwszeństwo przed prawem kobiety do decydowania o tym, co może zrobić ze swoim ciałem.



„Najważniejszą kwestią w debacie na temat moralnej oceny aborcji jest to, czy czujesz ból? Późne abortusy [dzieci zabijane w zaawansowanym stadium życia prenatalnego] mogą, ale nie muszą być ludźmi, którzy odczuwają ból. W przeciwieństwie do wielu zwolenników wolnego wyboru, myślę, że ból jaki odczuwa płód może przeważać na prawem kobiety do kontroli własnego ciała. Jednak ból świni też ma znaczenie” – pisał brytyjski ateista.



Natychmiast do bulwersujących postów Dawkinsa odniósł się Wesley J. Smith, prawnik i czołowy działacz Centrum Wyjątkowości Człowieka przy amerykańskim konserwatywnym think-tanku Discovery Institute, który uznał rewelacje ateistycznego biologa za kompromitujące. Stwierdził on, iż „argument”, że dziecko w stadium życia płodowego jest mniej ludzkie od dorosłej świni jest „kompletnie pozbawiony sensu”, nawet z punktu widzenia biologii, która jest specjalnością brytyjskiego ateisty. - Rzeczywiście, oblał biologię na poziomie szkoły średniej - stwierdził Smith.



Ale to, czego nie jest w stanie zrozumieć „naukowiec”, oczywiste jest dla trzeźwo myślącego Smitha. - Możność odczuwania bólu nie ma nic wspólnego z byciem człowiekiem, ani z punktu widzenia biologii ani moralności. Wszystkie ssaki odczuwają ból. I, oczywiście, płody mogą być - i są - opłakiwane przez innych, co znowu nie jest wyłącznie ludzką cechą – stwierdził prawnik, podkreślając, że niezależnie od stopnia rozwoju, płody są „w pełni istotami ludzkimi” i nie powinny być w wypaczający sposób klasyfikowane na skali wartościowania moralnego.



Wydaje się, że w środowiskach propagujących legalne zabijanie dzieci poczętych, poglądy Richarda Dawkinsa na moralną ocenę wartości życia dziecka poczętego nie są odosobnione, i tylko punkty odniesienia mogą się różnić – dla jednych może być to świnia, dla innych „bezkształtna, galaretowata masa” z potencjałem na człowieczeństwo.





Krzysztof warecki, Christian Post

Za: http://www.pch24.pl/...l#ixzz2Ngexa69b


Dołączona grafika jak Dołączona grafika

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 16.03.2013 - 08:47

  • -1



#2 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Myślę, że zagnieżdżenie się zarodka to dobry moment na uznanie rozpoczęcia życia. Uzasadnioną natomiast karą dla lekarza za przeprowadzenie aborcji byłoby 15 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz wykonywania praktyk lekarskich.
  • 0

#3

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zapomniał o tym, że człowiek posiada coś takiego jak moralność i wie, że wyskrobanie człowieka na obojętnie którym etapie rozwoju, to wyskrobanie CZŁOWIEKA a nie świni.
Swoją drogą strasznie irytuje mnie ten profesorek. Wydaje mu się, że pozjadał wszystkie rozumy, patrzy się na ludzi wierzących z góry, śmiało porównuje katolików z muzułmanami twierdząc, że to takie samo zagrożenie... Dla mnie to po prostu człowiek, który jedyne co ma do powiedzenia to to, że teoria ewolucji jest prawdziwa, wy jesteście głupcy a ja wiem wszystko bo żem jest naukowiec.

Użytkownik Bobek edytował ten post 16.03.2013 - 11:15

  • 3

#4

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skandaliczne są w ogóle jakiekolwiek dyskusje o aborcji. Aborcja powinna być dozwolona powszechnie i na życzenie, tak jak wyrywanie zębów. Przy takich idiotycznych ograniczeniach, gdzie fanatycy religijni i inni ciemnogrodzianie wrzeszczą o dzieciobójstwie mamy potem pełne domy dziecka, noworodki duszone w reklamówkach, porzucane na śmietnikach, dzieci wychowujące się samopas w patologicznych rodzinach i tak dalej.
Wiem, że zaraz się sypną minusy i rozpocznie się krucjata prowadzona przez forumowych fanatyków, któych na pewno tutaj jest pełno, jak wszędzie zresztą, ale niestety nie da się przeskoczyć niedpoważalnych faktów: o aborcji nie myślą kobiety, które pragną dziecka, ale te, które go NIE CHCĄ. Z różnych względów - materialnych, zdrowotnych, czy po prostu zwyczajnie nie chcą i już. I jeśli nie chcą go w momencie zajścia w ciążę, to tak samo nie będą chciały go mieć za rok - dwa - pięć - dziesięć i tak dalej.

Przykro mi moi drodzy - zakaz aborcji jest największym skandalem współczesnej cywilizacji i najbardziej niehumanitarnym zakazem w ogóle.
  • 1



#5

Woolf.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

W 100% zgadzam się z Dr Röck.

Jaki jest sens rodzenia niechcianego dziecka, które nie będzie kochane albo gdy nie ma się odpowiednich warunków na jego wychowanie?
  • 5

#6 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiem, że zaraz się sypną minusy i rozpocznie się krucjata prowadzona przez forumowych fanatyków

Krucjata przeciwko trzypostowemu użytkownikowi :) komiczne.

Przykro mi moi drodzy - zakaz aborcji jest największym skandalem współczesnej cywilizacji i najbardziej niehumanitarnym zakazem w ogóle.

Skandalem jest, że różnej maści zwyrodnialcy mogą otwarcie nawoływać do mordowania ludzi. Wiem, że nie powinienem odpisywać na ten post żeby nie tworzyć wrażenia, że takie zbrodnicze nawoływanie jest w ogóle brane pod uwagę ale czułem taką potrzebę.
  • 0

#7

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skandalem jest, że różnej maści zwyrodnialcy mogą otwarcie nawoływać do mordowania ludzi. Wiem, że nie powinienem odpisywać na ten post żeby nie tworzyć wrażenia, że takie zbrodnicze nawoływanie jest w ogóle brane pod uwagę ale czułem taką potrzebę.


Pewnie że zamiast usunięcia zygoty czyli grupki komórek zdecydowanie jest lepiej zawinąć noworodka w plastikową torbę z Tesco i wrzucić go do kosza na śmieci. Albo zostawić dziecko, niech sobie samo radzi - tak jak 6-letni Kacperek, który z płaczem dzwonił na policję prosząc o pomoc, było o tym raptem ze dwa dni temu w TV.

Wracając do zygoty - powinieneś w każdym miejscu, w którym się wysmarkasz postawić krzyż i zapalić świeczkę. W końcu to też są ludzkie komórki.

I na zakończenie, bo więcej ci nie odpiszę - byłeś kiedyś w domu dziecka? Na 100% nie. Ja byłem, w ramach wolontariatu, spędziłem dwa miesiące wakacji właśnie z takimi dzieciakami, na letnich obozach. Polecam ci to samo - i gwarantuję że od razu zmienisz zdanie na temat aborcji o 180 stopni.

O mordowaniu dzieci nienarodzonych mówi albo w zasadzie wrzeszczy się bardzo łatwo - tylko potem odpowiedzialności za efekty ustawy antyaborcyjnej nie ma komu wziąć w ręce, bo obrońcy dzieci nienarodzonych od tego oczywiście umywają ręce, bo to ich już nie obchodzi. Ich interesują tylko zygoty.
  • 4



#8

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Co do samej aborcji, to IMHO powinna być ona kwestią ewentualnych rodziców i powinna być możliwa dopóki płód nie może żyć samodzielnie poza łonem matki (czyli praktycznie zawsze byłaby możliwa na czas, bo przecież o zajściu w ciążę wiadomo znacznie wcześniej). To rodzice wychowują dane dziecko, nie Kościół, nie państwo (no chyba że chcemy im zafundować dzieciństwo w domu dziecka) i nie internauci.

Co do artykułu, to jest on właściwie o niczym, czyi o jednym zdaniu które wypowiedział jakiś tam zwolennik aborcji. Do tego dorobiono trochę taniej gry na uczuciach (porównywanie aborcji do czystek etnicznych z czasów wojny - już chyba bardziej nie dało się udramatyzować).

Użytkownik optymista edytował ten post 16.03.2013 - 19:13

  • 0



#9

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skandaliczne są w ogóle jakiekolwiek dyskusje o aborcji. Aborcja powinna być dozwolona powszechnie i na życzenie, tak jak wyrywanie zębów.

System niemieckiego narodowego socjalizmu widać jest Ci bliski.
Z panem Adolfem Hitlerem za pan brat, jak widzę!

Wiedza z biologii na poziomie szkoły podstawowej leży, skoro nie widzisz różnicy między smarkiem a zygotą.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 16.03.2013 - 19:16

  • -4



#10

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aborcja powinna być dozwolona powszechnie i na życzenie, tak jak wyrywanie zębów.

Pamiętać należy że aborcje stosowano jako metodę dopingu.
Cała filozofia tego dopingu polega na tym, że w odpowiednim czasie przed zawodami sportsmenki zachodziły w ciążę, aby po starcie w zawodach poddać się aborcji. Metoda ta była dość powszechnie stosowana przez zawodniczki z byłej NRD.

Przy takich idiotycznych ograniczeniach, gdzie fanatycy religijni i inni ciemnogrodzianie wrzeszczą o dzieciobójstwie mamy potem pełne domy dziecka, noworodki duszone w reklamówkach, porzucane na śmietnikach, dzieci wychowujące się samopas w patologicznych rodzinach i tak dalej.

Co ma piernik do wiatraka?
Zastanawiałeś się dlaczego jest znacznie więcej osób chętnych do adopcji małych dzieci niż tychże dzieciaków przebywa w bidulach?
Co do pozostałych-patologiczne rodziny wolą wydać sporo kasy na skrobankę czy na chlanie?

I jeśli nie chcą go w momencie zajścia w ciążę, to tak samo nie będą chciały go mieć za rok - dwa - pięć - dziesięć i tak dalej.

Narodziny dziecka potrafią zmienić całkowicie zmianę sytemu wartości-głównie na lepsze.

Jaki jest sens rodzenia niechcianego dziecka, które nie będzie kochane albo gdy nie ma się odpowiednich warunków na jego wychowanie?

Od tego jest adopcja-może wejdzie w życie adopcja ze wskazaniem.

Co do samej aborcji, to IMHO powinna być ona kwestią ewentualnych rodziców i powinna być możliwa dopóki płód nie może żyć samodzielnie poza łonem matki (czyli praktycznie zawsze byłaby możliwa na czas, bo przecież o zajściu w ciążę wiadomo znacznie wcześniej).

Czyli 9 miesięczny płód także?
Nawet dzieci które "przechodziły" termin porodu?

Oglądałem wspomnienia pewnego lekarza który zajmował się w/w zagadnieniami i taka definicja całkowicie go nie przekonywała. Jednego dnia robił skrobankę kobiecie w zaawansowanej ciąży (6msc) a następnego dnia walczył z innymi lekarzami aby wcześniak urodził się żywy-trochę groteskowe.
Granica jest znacznie niżej-znacznie wcześniej.
  • 0

#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czy ktoś z was ma konto na twiterze i potrafi znaleźć wpis o którym mowa? Bo jak na razie omawiany jest news z neta.

Ok znalazłem:
With respect to those meanings of "human" that are relevant to the morality of abortion, any fetus is less human than an adult pig

Użytkownik Wszystko edytował ten post 16.03.2013 - 21:05

  • 0



#12

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Czyli 9 miesięczny płód także?
Nawet dzieci które "przechodziły" termin porodu?


@Robakatorianin, myślę że nie byłoby takich sytuacji, bo raczej mało kto decyduje się na aborcję przy tak zaawansowanej ciąży.
  • 0



#13

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli 9 miesięczny płód także?
Nawet dzieci które "przechodziły" termin porodu?


@Robakatorianin, myślę że nie byłoby takich sytuacji, bo raczej mało kto decyduje się na aborcję przy tak zaawansowanej ciąży.

Z tego co pamiętam aborcja jest bezpieczna dla matki gdy płód ma max 6msc. Później z dzieckiem zabijasz matkę.
Jednak to wciąż nie rozwiązuje problemu-bo żaden płód (dziecko) nie będzie mógł żyć samodzielnie przed opuszczeniem łona matki.
Gdzie jest granica-ile msc, dni, godzin wynosi?
  • 1

#14

Korhil.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

System niemieckiego narodowego socjalizmu widać jest Ci bliski.
Z panem Adolfem Hitlerem za pan brat, jak widzę!


Prawo Godwina.
Mam wręcz wrażenie, że ostatnimi czasy masz satysfakcję z pokazywania jaki to z Ciebie ,,katol" itp. Świadomie robisz z siebie jakiegoś cierpiętnika, czy też ascete. Kiedyś miałem przyjemnośc z czytania Twoich postów.

Co to samego cytatu, który już podał Wszystko, to chyba przesadzona reakcja. Nie ma tam żadnego nawoływania do aborcji tylko zauważenie, że jest to problem moralny i wg niego, więcej z człowiekiem ma wspólnego świnia niż płód i ma prawo do swojego zdania tak jak ma prawo napisać C.G.B.Spender ,,Myślę, że zagnieżdżenie się zarodka to dobry moment na uznanie rozpoczęcia życia.".
  • 1

#15

Vaas.
  • Postów: 104
  • Tematów: 11
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Zależy kto jest zabijany. Jeśli osoba ktora będzie niepelnosprawna, to warto ulżyć jej cierpienia. Nie oszukujmy się, żyjemy w okrutnym świecie praw biologi, a tacy ludzie nigdy nie osiągną szczęścia, bo szczęście oznacza prokreacja.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych