Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na nowy tydzień....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Życzę Ci wystarczająco słońca, żeby utrzymywało Twoje nastawienie jasnym.
Życzę Ci wystarczająco deszczu, żebyś doceniał słońce.
Życzę Ci wystarczająco szczęścia, żebyś miał żywego ducha.
Życzę Ci wystarczająco bólu, żeby najmniejsze przyjemności w życiu stawały się dużo większe.
Życzę Ci wystarczająco dużo pieniędzy, żebyś zaspokoił swoje pragnienia.
Życzę Ci wystarczająco przegranych, żebyś docenił wszystko, co posiadasz.
Życzę Ci wystarczająco powitań, żebyś przecierpiał ostateczne "do widzenia".

488048_480402412006982_1536822478_n.jpg

ŻYCZĘ CI WYSTARCZAJĄCO... (przypowieść)

Nigdy nie pomyślałem, że spędzę tyle czasu na lotniskach.
Kocham je i jednocześnie nienawidzę. Kocham z powodu ludzi, których mogę obserwować. Ale to jest również powód, dla którego nie cierpię lotnisk. Wszystko sprowadza się do "cześć" lub "do widzenia". Będę musiał wspomnieć to kilka razy.
Mam wielkie problemy z powiedzeniem "do widzenia". Jeśli widzę taką scenę w filmie, jestem tak wzruszony, że muszę usiąść i wziąć kilka głębszych wdechów.

Podczas jednej z moich ostatnich podróży biznesowych, kiedy podszedłem do odprawy, kobieta powiedziała do mnie: "Jak się masz?". Odpowiedziałem: "Tęsknie za moją żoną, której nawet nie powiedziałem do widzenia".
Popatrzyła wtedy na mój bilet i zaczęła pytać: "Jak długo pan... O mój Boże! Nie będzie pana tylko trzy dni". Zaśmialiśmy się. Moim problemem było to, że wciąż musiałem powiedzieć do widzenia.
Ale również uczę się z momentów mówienia "do widzenia".

Ostatnio usłyszałem rozmowę ojca i córki podczas ich ostatnich chwil razem. Gdy ogłoszono jej wejście na pokład i nakaz stania przy bramce, przytulili się i on powiedział: "Kocham cię. Życzę ci wystarczająco".
Odwróciła się i powiedziała:
- Tato, nasze życie było więcej niż wystarczające. Twoja miłość była wszystkim, czego potrzebowałam. Ja Tobie też życzę wystarczająco.
Ucałowali się i odeszła. On stał i patrzył przy oknie, gdzie ja siedziałem. Stamtąd widziałem, że chciał i potrzebował zapłakać.

Próbowałem nie wtrącać się w jego prywatność, ale zaprosił mnie i zapytał:
- Powiedziałeś kiedyś komuś do widzenia, wiedząc, że to będzie na zawsze?
- Tak - odpowiedziałem. A gdy to powiedziałem, wróciły wspomnienia, które miałem podczas mówienia mojemu tacie, że go kocham i że jestem mu wdzięczny za wszystko, co zrobił. Rozumienie tego wtedy było ograniczone. Zajęło mi dużo czasu, żeby mu powiedzieć w twarz, ile dla mnie znaczy.

Więc wiedziałem, co czuł ten mężczyzna.

- Wybacz, że pytam, ale dlaczego to do widzenia jest na zawsze?- zapytałem.

- Jestem stary, a ona mieszka za daleko. Licząc się z rzeczywistością, wiem, że jej następny powrót będzie na mój pogrzeb - powiedział.

- Kiedy się żegnaliście, usłyszałem, jak mówisz, że ŻYCZYSZ JEJ WYSTARCZAJĄCO. Mógłbym zapytać, co to znaczy?

Zaczął się uśmiechać.

- To życzenie było wzięte z innego pokolenia. Moi rodzice mówili tak do wszystkich.

Przerwał na chwilę i patrząc w górę, jakby chciał sobie to przypomnieć, uśmiechnął się jeszcze bardziej.
- Kiedy mówimy ŻYCZĘ CI WYSTARCZAJĄCO, chcemy, by druga osoba miała życie wypełnione wystarczającą ilością dobrych rzeczy, których doświadczają.

Kontynuując, podszedł bliżej i podzielił się ze mną następującymi stwierdzeniami, jakby odkopywał je z pamięci:

Życzę Ci wystarczająco słońca, żeby utrzymywało Twoje nastawienie jasnym.
Życzę Ci wystarczająco deszczu, żebyś doceniał słońce.
Życzę Ci wystarczająco szczęścia, żebyś miał żywego ducha.
Życzę Ci wystarczająco bólu, żeby najmniejsze przyjemności w życiu stawały się dużo większe.
Życzę Ci wystarczająco dużo pieniędzy, żebyś zaspokoił swoje pragnienia.
Życzę Ci wystarczająco przegranych, żebyś docenił wszystko, co posiadasz.
Życzę Ci wystarczająco powitań, żebyś przecierpiał ostateczne "do widzenia".

Wtedy zaczął płakać i odszedł.

Bob Perks
  • 4



#2 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Swietne. Zauwaz- ile nadziei na powrot niesie kazde rozstanie, i kazdy powrot- jest swiadomoscia rozstania. Upadki bedace nadzieja na powstanie, i wzloty- uczace nas upadac. Nasze slabosci ktore ucza nas sily, nasza sila pozwalajaca nie obawiac sie slabosci. Placza najsilniejsi, slabosc pokrywa lzy buta. Deszcz, lzy sa nadzieja na slonce. Posrod zmiennosci zjawisk, radosci i bolu, odejsc i powrotow- zawsze jestesmy jedynym stalym punktem, ladem otoczonym wiecznie przeplywajacym morzem. Mozemy byc tym ladem ,ziemia obiecana, my dla siebie. Wzajemnie, parasolem chroniacym przed ulewa i zarem slonca. Jestesmy, tylko czesto zapominamy o tym.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych