Skocz do zawartości


Zdjęcie

OOBE a Śmierć, wymiar Astralny


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1

Kolekcjoner.
  • Postów: 10
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Chciałbym poruszyć tutaj zagadnienie fizycznej śmierci ludzkiego ciała a co za tym idzie i (jeżeli w ogóle ma to miejsce) opuszczenia ciała przez Dusze.
Chciałbym zadać pytanie które mnie i nie tylko mnie interesuje.
Z relacji różnych osób które doświadczyły OOBE (doświadczeń poza ciałem w śiecie własnie Astralnym) wynika że w Astralu znajduje sie wiele "Bytów Astralnych" nie zawsze przyjaźnie nastawionych do "obcych przybyszów" I tu moje pytanie : Czy te "Byty" to są ludzkie dusze które zależnie od rodzaju śmerci lub przeszłego życia na ziemi mają dobre lub złe intencje?? Czy jest to poprostu inny wymiar do którego możemy sie pzedostać poorzez techniki OOBE a którego mieszkańcy tak samo jak ludzie trafiają do Nieba bądź Piekła?

Co o tym myślicie Przyjaciele?? :-)

Dołączona grafika
/Connor
  • 0

#2

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Raczej istoty, które się "odrodziły" w takiej formie.
Sześć światów (sześć sfer egzystencji, sześć krain ponownych narodzin) – w buddyzmie krainy, w których można odrodzić się po śmierci. Są to:
1. Świat piekieł
2. Świat głodnych duchów
3. Świat zwierząt
4. Świat ludzi
5. Świat aśurów (półbogów)
6. Świat bogów (niebo)
  • 0



#3 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

a czy nie sadzisz ze te ,, swiaty'' sa warunkowane poziomem swiadomosci doswiadczajacego? Sa swiatami, powiedzialabym- posrednimi. W koncu wszystkie byty, obojetnie- materialne, niematerialne sa formami, w przestrzeni czystej swiadomosci nie istniejacymi?
  • 0

#4

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak. Jednak nie mieszajmy tutaj poziomu relatywnego i absolutnego.
Wszystkie te światy są konsekwencjami naszych poprzednich czynów.
Ludzkie ciało daje możliwość wyzwolenia się z tego koła cyklicznej egzystencji.
  • 0



#5 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

nie mieszam. Jednak zauwaz- jak wiele zalezy od naszego przekonania, oczekiwan. Znajdujemy to czego szukamy
spotykamy to czego sie spodziewamy. Zatrzymanie uwagi na swiecie form zamyka w tym swiecie, uniemozliwiajac przejscie do przestrzeni z ktorej te formy sie wylaniaja. Hmm- moze tak: przestrzeni tworczej, kreacji wszelkich form. Wiec celowe jest pozbycie sie, oczyszczenie z rol odtworczych, zeby.nie skszywac sie na krecenie w kole kolejnych form.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych