Skocz do zawartości


Zdjęcie

Papież Polak, Niemiec, Murzyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam. Obserwuję tematy na forum już od jakiegoś czasu, jednak nie czułem potrzeby zarejestrowania się- aż do teraz, bowiem mam nadzieję, że ktoś udzieli mi satysfakconującej odpowiedzi. Kiedy papieżem był jeszcze Jan Paweł II, słyszałem plotki o przepowiedni, która głosiła, że następnym papieżem ma być Niemiec, potem Murzyn, a następnie ma nastąpić koniec świata. Jestem ciekaw co to za przepowiednia i kto jest jej autorem (szczególnie teraz, kiedy Benedykt XVi abdykował i będziemy świadkami spełnienia, bądź nie, już 2/3 jej treści). Przeglądałem tematy na forum i w Internecie i wszelkie znane przepowiednie- Malachiasza, Nostradamusa, Sybilii, wspominają tylko o czarnym papieżu, nie ma ani słowa o Niemcu. Jestem pewien, że słyszałem konfigurację Polak-Niemiec-Murzyn za czasów Jana Pawła II i to nie tylko ja- w Internecie niektórzy użytkownicy piszą, że słyszeli "jakąś przepowiednię", ale nie podają konkretów. Temat na pewno jest tutaj znany, więc jak to z tym jest? Jeśli papież-Niemiec to jakaś modyfikacja przepowiedni Malachiasza, to skąd się ta modyfikacja wzięła?
Jestem sceptyczny wobec wszelkich proroctw niepotwierdzonych przez Kościół Katolicki, grudnia 2012 oczekiwałem bez wiary koniec świata (chociaż z pewnym zaciekawieniem w ostatnich dniach, bo to w końcu najgłośniejszy koniec świata mojego życia :P), a teoire spiskowe omijam szerokim łukiem. Jednak ta jedna przepowiednia o papieżach jest wyjątkiem, bowiem zaskoczyła mnie jej trafność. Oczywiście jak papieżem zostanie Murzyn to wcale nie oznacza, że jest ona prawdziwa, mogło zadziałać wiele różnych czynników, które opiszę jak już będę wiedział skąd pochodzi owa przepowiednia. Wierzę jednak, że czasem Bóg może podpowiedzieć trafną przepowiednię, z którą niekoniecznie musi zgodzić się Kościół Katolicki (rządzony wszak przez ludzi).
  • 0

#2

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

http://pl.wikipedia....nia_Malachiasza
  • 0

#3

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No tak, tylko nic tam nie wyjaśnia, dlaczego papież Gloria Olivae miałby być Niemcem. Interpretację utworzono na podstawie imienia nadanego obsadzonemu już papieżowi.
  • 0

#4

podlin7.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, z tego co mi wiadomo przepowiednia Malachiasza jest to raczej luźna interpretacja wyrazów i można ja dopasować każdy wedle potrzeb. Co do murzyna to odpowiedz jest w herbie Benedykta XVI herb
  • 0

#5

poppe.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Wybiora murzyna tylko po to aby ciemny lud katolicki trzasl gaciami, chodzil do kosciola gdzie jeszcze gorliwiej beda sie modlic, aby tego konca swiata nie bylo, przy okazji zapelniajac sakwe czarnej mafii.

3.17 Nie zamieszczaj wypowiedzi szerzących nienawiść rasową, obraźliwych dla cudzych uczuć religijnych, nawołujących do przemocy, godzących w cudzą godność, naruszających cudzą prywatność itp.

Dołączona grafika
/Connor

  • -5

#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obojętnie kogo by nie wybrali to i tak przepowiednie malachiasza się do niego dopasuje(dopasują zwolennicy przepowiedni) Tak samo było z Benedyktem, wybrano białego, to doszukano się murzyna w jego herbie, tak żeby naciągnąć przepowiednie do rzeczywistości.
  • 1



#7 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak w ramach ciekawostki i tak wszyscy wowodzimy się z Afryki. Jest to ostateczny argument dopełniający przepowiedni hihihihi :D
  • 0

#8

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czyli wychodzi na to, że przepowiednia Malachiasza to nie jest to, co słyszałem :). Jeśli Benedykt XVI miałby być "murzynem", to nie zgadza się to całkowicie. Za to jeśli murzynem ma być kolejny, to i tak nie wyjaśnia to, dlaczego Gloria Oliviae = Niemiec. Niemniej, jeśli ktoś w ten sposób zinterpretował przepowiednię Malachiasza, to jego należy uznać za większego jasnowidza :P
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych