Skocz do zawartości


Zdjęcie

PlayStation 4 już oficjalnie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#46

Ihiazel.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam zamiar bronić konsolę PS3 jak i nadchodzącą PS4. Ale zacząć Trzeba od błędu jaki Sony popełniła wciskając Cella do PS3, procesor o bardzo dużej wydajnośi nawet dzisiaj. Wielu tak zwanych obrońców PC używa dzisiaj BF3 i Crysisa jako argumentów do lepszej jakości grafiki co jest całkowitym błędem według mnie. Pamiętajmy o strszych produkcjach Assasin czy DragonAge gdzie te produkje gorzej wyglądały na PC.
Na tapetę trzeba wziąść dwa ekskluzywne tytuły na PS3 Killzone i Uncharted które mają rewelacyjną grafikę co kuło w oczy wielu obrońców PC.
Prawdziwa nagonka na konsole zaczeła się po wyjściu Battlefield3 który niema co się oszukiwać faktycznie na dobrych PC wygląda rewelacyjnie.
I tu jest pewne ale wspomniany wcześniej Killzone tworzony był wyłacznie na konsole co pozwoliło wykorzystać przeznaczenie jej procesora.
Każdy z rdzeni osobno programowalny, każdy element osobno napisany i przypisany do odpowiedniego rdzenia procesora, układ graficzny pełniący role tylko wsparcia dla procesów graficznych. BF3 twozona z myslą o użytkownikach PC, procesy odpowiednio rozłożone pomiędzy układ graficzny a procesor. Później z tego został zrobiony port na konsole co wpłyneło na jakość grafiki i ilość graczy w rozgrywkach.
Niestety gdyby twórcy chceli uzyskać takie same efekty na obu platformach musieli by tworzyć dwa osobne tytuły więc koszty samej produkcji i tak kosztownego tytułu by się zwielokrotniły. Więc wsadzenie trudnego w programowaniu procesora do konsoli to był błąd pomimo mocy i mozliwości jakie on dawał. Wielu producentów z tego nie korzystało by zmieszyć koszty produkcji co niestety odbijało się w wielu przypadkach na jakości.

A na koniec dodam że na PC pogram sobie w gry typu MMO. Każda z platform ma do zaoferowania coś ciekawego.

#47

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak kupiłeś gotowca z media marku to się nie dziw, że nic Ci nie chce działać, albo kupujesz pc z głową i służy Ci lata, albo lepiej wydaj hajs na konsole, nie zmęczysz przynajmniej sobie mózgu :]



opowiadasz bzdury niesamowite, ale ok twoje prawo

#48

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jakie bzdury? Złożyłem pc 6 lat temu teraz wartosc wszystkich tych czesci miesci sie w 1500 zł i wszystko chodzi na high full hd to jakie bzdury asp?

#49

Ihiazel.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

podłącze się do tego offtop. Nawet sprzęt kupiony w markecie może zaskoczyć. Ten który obecnie używam kupiłem w Carr... około pięć lat temu za 2000 tyś pln. niespodziewałem się rewelacji po nim do momentu jak otworzyłem pudełko i obudowę ( z ciekawości co w środku) dwu rdzeniowy E7200 2,5 ghz 2 gb ram do tego GF9500 gt (grafika jak i płyta główna wyprodukowana przez Gigabyte) policzyłem sobie że taki sam zestaw sam skleciłbym za ponad te 2000 pln. Zgodze się że większość marketowych sprzętów to szmelc ale od tamtej pory warto czasem i tam zobaczyć może trafi się coś ciekawego.

#50

Axote.
  • Postów: 152
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja kupiłem komputer w 2008 w komputroniku za ~ 2500 zł. Do tej pory większość gier chodzi na nim płynnie na full detalach w rozdzielczości 1440x900. Mimo wszystko nie grałem w gry takie jak np Battlefield 3 (nie interesują mnie takie gry) ale (jeżeli chodzi o nowości) Crysis 3 śmiga ze wszystkimi opcjami i innymi bajerami na maks. Discuss.

#51

Adam89_PL.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja kupiłem komputer w 2008 w komputroniku za ~ 2500 zł. Do tej pory większość gier chodzi na nim płynnie na full detalach w rozdzielczości 1440x900. Mimo wszystko nie grałem w gry takie jak np Battlefield 3 (nie interesują mnie takie gry) ale (jeżeli chodzi o nowości) Crysis 3 śmiga ze wszystkimi opcjami i innymi bajerami na maks. Discuss.



Dowód bo nie uwierze.... Najnowszy tytuł Cryteka na 5 letnim piecu kupionym za 2500zł na full detalach , jakym czytał komenty na onecie.

#52

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe ile będzie nowe PS4 kosztowało? Jeżeli do 2000 to lepiej kupić PC-ta. Za tą cenę można kupić naprawdę dobry sprzęt i poza graniem, serfowaniem w sieci można sobie jeszcze muzyki posłuchać a na PS4 nie posłuchamy...

#53

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Omg, przecież to był standard od czasów PSX. No cóż, spory minus, pewnie jeszcze sporo kwiatków wyjdzie do czasu premiery.



#54

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

podłącze się do tego offtop. Nawet sprzęt kupiony w markecie może zaskoczyć. Ten który obecnie używam kupiłem w Carr... około pięć lat temu za 2000 tyś pln. niespodziewałem się rewelacji po nim do momentu jak otworzyłem pudełko i obudowę ( z ciekawości co w środku) dwu rdzeniowy E7200 2,5 ghz 2 gb ram do tego GF9500 gt (grafika jak i płyta główna wyprodukowana przez Gigabyte) policzyłem sobie że taki sam zestaw sam skleciłbym za ponad te 2000 pln. Zgodze się że większość marketowych sprzętów to szmelc ale od tamtej pory warto czasem i tam zobaczyć może trafi się coś ciekawego.


Nawet niezle trafiles ale gdybys sam go zlozyl patrzac na producentow i dopasowal parametry zeby wszystko ze soba wspolgralo jak najlepiej wyszedl bys na tym jeszcze lepiej..ja nie rozumiem czemu ludzie wola kupic gotowca jak zlozyc samemu

#55

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


podłącze się do tego offtop. Nawet sprzęt kupiony w markecie może zaskoczyć. Ten który obecnie używam kupiłem w Carr... około pięć lat temu za 2000 tyś pln. niespodziewałem się rewelacji po nim do momentu jak otworzyłem pudełko i obudowę ( z ciekawości co w środku) dwu rdzeniowy E7200 2,5 ghz 2 gb ram do tego GF9500 gt (grafika jak i płyta główna wyprodukowana przez Gigabyte) policzyłem sobie że taki sam zestaw sam skleciłbym za ponad te 2000 pln. Zgodze się że większość marketowych sprzętów to szmelc ale od tamtej pory warto czasem i tam zobaczyć może trafi się coś ciekawego.


Nawet niezle trafiles ale gdybys sam go zlozyl patrzac na producentow i dopasowal parametry zeby wszystko ze soba wspolgralo jak najlepiej wyszedl bys na tym jeszcze lepiej..ja nie rozumiem czemu ludzie wola kupic gotowca jak zlozyc samemu



pralke też sam składasz czy gotowca kupujesz ?


Po co PS4 ma odtwarzać muzykę z audio cd ? mp3 w zupełności wystarczy

#56

Tytus84.
  • Postów: 220
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe ile będzie nowe PS4 kosztowało? Jeżeli do 2000 to lepiej kupić PC-ta. Za tą cenę można kupić naprawdę dobry sprzęt i poza graniem, serfowaniem w sieci można sobie jeszcze muzyki posłuchać a na PS4 nie posłuchamy...


Szczerze, to trochę śmieszny ten argument. Nie znam nikogo kto konsoli używałby do słuchania muzyki. To jak odgrzewanie pizzy w tosterze - niby się da, ale po co? Melomani mają dedykowane sprzęty do grania, nie-melomani mają już swojego piecyka czy mp3'kę... Osobiście rozmyślając nad zakupem konsoli, ostatnie co bym brał pod uwagę to to czy będzie odtwarzała muzykę. To nie lata 90'te.

Ludzie przeprowadzający dowody na to że "lepiej kupić PC" zapominają też chyba o jeszcze jednej rzeczy. Mianowicie kupując konsolę, nie tylko sprawiamy sobie sprzęt do gier, filmów itd; przede wszystkim jest to gadżet. Serio, radocha z posiadania pod telewizorem pudła tej czy innej firmy naprawdę jest spora, zwłaszcza jeśli "kącik gracza" jest estetycznie zaaranżowany. Konsolki wywołują pozytywne reakcje u znajomych - za każdym razem jak kupowałem jakąś nową, nieodmiennie wizytom kolejnych osób towarzyszyły teksty "o, co to? odpal!", jeszcze zaś nigdy nie zdarzyło mi się żeby ktoś się tak zajarał jeśli kupowałem nowy komputer :)

Osobiście nie mam obecnie planów zakupu PS4 w okolicach premiery, z przeróżnych względów, głównie dlatego że gry nie jarają mnie obecnie tak jak jeszcze jakiś czas temu i nie widzę powodu do pakowania w nie kasy. Ale jeśli miałbym przed Gwiazdką trafić piątkę w totka, to wybrałbym PS4 zamiast nowego PC.

#57

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano



podłącze się do tego offtop. Nawet sprzęt kupiony w markecie może zaskoczyć. Ten który obecnie używam kupiłem w Carr... około pięć lat temu za 2000 tyś pln. niespodziewałem się rewelacji po nim do momentu jak otworzyłem pudełko i obudowę ( z ciekawości co w środku) dwu rdzeniowy E7200 2,5 ghz 2 gb ram do tego GF9500 gt (grafika jak i płyta główna wyprodukowana przez Gigabyte) policzyłem sobie że taki sam zestaw sam skleciłbym za ponad te 2000 pln. Zgodze się że większość marketowych sprzętów to szmelc ale od tamtej pory warto czasem i tam zobaczyć może trafi się coś ciekawego.


Nawet niezle trafiles ale gdybys sam go zlozyl patrzac na producentow i dopasowal parametry zeby wszystko ze soba wspolgralo jak najlepiej wyszedl bys na tym jeszcze lepiej..ja nie rozumiem czemu ludzie wola kupic gotowca jak zlozyc samemu



pralke też sam składasz czy gotowca kupujesz ?


Po co PS4 ma odtwarzać muzykę z audio cd ? mp3 w zupełności wystarczy


No świetny argument rzeczywiście ;p porównać pralkę do pc masz jakieś pojęcie o działaniu pc?

#58 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Prawdę mówiąc, to gdybym mógł dobrać sobie komponenty pralki czy czegokolwiek innego, to bardzo chętnie bym skorzystał, i dobrał sobie wszystko do swoich potrzeb Dołączona grafika Np mniejszy bęben, bo mieszkam sam, większa moc silnika bo zależy mi na czasie i jak najszybszym praniu, i tak dalej. Bardzo dobry pomysł asp!

#59

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dokładnie Roll dobrać sobie komponenty do lodówki do telewizora wszystko customowe żeby jak najlepiej pasowało do potrzeb i wymagań. Niestety ludzie wolą dostać wszytko gotowe żeby po prostu działało (już mniejsza o to czy lepiej czy gorzej po prostu ma działać) i nie chcą się wysilać żeby pomyśleć czy można by było coś zamienić wymienić usprawnić..

#60

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3014
  • Tematów: 2586
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie znam nikogo kto konsoli używałby do słuchania muzyki.

No właściwie to mogę się zgłosić, o ile Amigę CDTV uznać za pełnoprawną konsolę :)




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych