Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wasze zdanie na temat audiobooków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wasze zdanie na temat audiobooków (13 użytkowników oddało głos)

Czy audiobook to dobra alternatywa klasycznego czytania?

  1. Tak (5 głosów [38.46%])

    Procent z głosów: 38.46%

  2. Nie (8 głosów [61.54%])

    Procent z głosów: 61.54%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ostatnio często szukam konstruktywnych sposobów oderwania się od facebooka i wpadłem na pomysł posłuchania jakiegoś audiobooka. Wybrałem "Rok 1984" Orwella i w zaciszu późnej nocy wkroczyłem do świata "Oceanii". Do samych audiobooków byłem nastawiony mocno sceptycznie, a to za sprawą przypuszczalnego braku skupienia i gubienia szczegółów. Okazało się jednak, że moje przeczucia mnie zawiodły - do reszty pochłonął mnie świat wykreowany przez Orwella i chciałem jeszcze... i jeszcze. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że poprzez słuchanie lektora lepiej wczuwałem się w książkę, niż za pomocą tradycyjnej metody, czyli zwykłego czytania. Ba! Wczoraj, podczas słuchania natknąłem się na fragment, który mnie tak urzekł, że przesłuchiwałem już te 15 sekund z 10 razy.

Jak Wy podchodzicie do audiobooków?

Zamieszczam malutki fragment tego, czego teraz słucham.


#2

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Powiem tak. Ściągnałem dla żony audiobooka no i jest zachwycona ponieważ moze jednocześnie wykonywać czynności domowe połączone z relaksem ;) taki mały plusik tego ;)



#3

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie lubię audiobooków. Lubię czytać, muszę mieć wszystko 'namacalne', muszę wiedzieć na pewno i widzieć na własne oczy. Próbowałam raz, czy dwa, ale nie lubię, gdy lektor interpretuje tekst niż zrobiłabym to ja, gdybym czytała sama. To mi trochę zaburza koncepcję... W kwestii słuchania - wystarczy mi radio. Nie jestem zwolenniczką audiobooków.

Ps, jest błąd logiczny w ankiecie - słuchanie nie może być alternatywą dla czytania. Audiobook może być alternatywnym sposobem na poznawanie treści czy coś w tym stylu :D

Użytkownik stupidkid edytował ten post 16.02.2013 - 13:38


#4

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Audiobooki są gorsze od zwykłych książek bo łatwo zapominam treść tego co przesluchałem nie to co w zwykłych książkach które trzeba czytać.

#5

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pierwszy problem audiobooków jest taki, że nie potrafię w pełni skoncentrować się nad treścią czytanej książki. Ot ktoś coś gada, jak radio. Druga kwestia, maniera czytania lektorów często bardziej mnie drażni niż zachęca do kontynuacji odsłuchiwania. Zwłaszcza fragmenty wymagające emocji.
Do tego znanego mi czytającego wyobraźnia często podsuwa jako postać, której kwestie czyta.
Czytanie to doświadczenie stricte osobiste jak dla mnie i dzielenie się tą przyjemnością z lektorem mija się z celem.
Jeśli oślepnę to może będę inaczej na to "patrzył".

#6

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem:
PLUSEM audiobooków jest to, że jeśli potrzebujesz coś szybko przeczytać lub w ogóle chcesz coś przeczytać, a brak Ci czasu to to jest dobra alternatywa.
Jednakże osobiście czytam e-booki. Owszem super jest mieć książkę, trzymać ją w ręku i czytać kartka po kartce, jednakże w dobie obecnie rozwiniętej technologii dużym udogodnieniem są dla mnie książki w wersji elektronicznej. Mam ochotę coś przeczytać, więc szukam i pobieram, a potem czytam albo na kompie, albo na telefonie ;)
Najbardziej lubię czytać w nocy, wtedy nic nie muszę innego robić oraz mogę się naprawdę wczuć i skupić. Możecie mówić co chcecie, ale moim zdaniem czytanie jest bardzo bardzo przyjemne :) i uwielbiam uciekać w krainę książek, zarówno tych elektronicznych jak i tych papierowych.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych