Skocz do zawartości


Zdjęcie

Benedykt XVI chce abdykować


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#46 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale porównuję dwie konkretne osoby, nie piszę o każdym ;]

Użytkownik mroova edytował ten post 11.02.2013 - 18:22

  • 0

#47

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Pewnie nie każdy o tym słyszał i myślę, że w obecnych okolicznościach warto o tym napisać. W niedzielę 27 stycznia podczas mszy papież jak zawsze wypuszczał ze swojego balkonu gołębia, który jest przesłaniem i symbolem pokoju dla świata.
Pierwszy raz w historii zdarzyło się, że o mały włos niewinny, biały gołąbek zastałby rozszarpany przez mewę, która nie wiedzieć skąd czyhała pod papieskim oknem.
Przypadek, znak, ostrzeżenie ..... Każdy to zinterpretuje na swój własny sposób.
Mnie od razu skojarzyła się fraza Islam vs Chrześcijaństwo
Obym się mylił .....

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://www.youtube.com/watch?v=2GpKjFVN39U

http://www.dailymail...an-balcony.html
  • 10



#48

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 660
  • Tematów: 19
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://ccrjustice.or...secution-easier
  • 0

#49

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale porównuję o dwie konkretne osoby,  nie piszę o każdym ;]



Oczywiście.   Nawiązując do Twojej wypowiedz:   mroova - "Widzieliście tę żałość w oczach Benedykta XVI, kiedy ogłaszał decyzję? To był złamany człowiek.Załamany był bo mu wstyd jak cholera Dziadunio papież nie dźwignął wszystkich skandali jakie ostatnio towarzyszyły kościołowi katolickiemu...może na jego miejsce przyjdzie ktoś kto to pozbiera do kupy..dobrze zrobił, że się wycofał. Niby był .....a jednak go nie było, porównując do Jana Pawła II oczywiście." A z czym poradził sobie JPII ?

Użytkownik Aidil edytował ten post 11.02.2013 - 18:30

  • 0



#50

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 660
  • Tematów: 19
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A z czym poradził sobie JPII ?

Z zamiataniem pod dywan.
  • 2

#51

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I bardzo dobrze!
Przed śmiercią Papieża Polaka dziwiłam się dlaczego mimo podeszłego wieku i słabego zdrowia nie może po prostu zrezygnować z funkcji. "Niech dadzą biednemu człowiekowi spokój, wszyscy maja w pewnym wieku możliwość przejścia na emeryturę więc dlaczego papież musi koniecznie służyć do własnej śmierci?" - myślałam.

A gdy później wybrano Benedykta XVI zaczęłam się zastanawiać dlaczego wybrali tak starego człowieka (miał wówczas 78 lat o ile dobrze liczę). Stało się dla mnie jasne, że nie posłuży on długo - dawałam mu maksymalnie 5 lat posługi (cóż, pomyliłam się o 3 lata). Naprawdę, powinna być jakaś górna granica wieku. 80 lat to już zaawansowany wiek a Benedykt ma 86 lat. Tak stary człowiek potrzebuje spokoju i opieki lekarskiej a nie publicznych wystąpień i stresu.
  • 1



#52

Patrol.
  • Postów: 36
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale porównuję dwie konkretne osoby, nie piszę o każdym ;]


Co do porównywania obu: polskie media trąbiły o JPII jak aktualnie o Borussi Dortmund, stąd wrażenie, że było go więcej.
  • 0

#53

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wybór czarnego papieża byłby idealnym chwytem marketingowym. Afryka to na razie jedyne miejsce gdzie Kościół może znaleźć jeszcze nowych wiernych. Z powodu laicyzacji Zachodu i przewadze religii protestanckich w Ameryce Północnej, Kościołowi zostaje Ameryka Południowa i perspektywiczna Afryka - gdzie ludzie są gorzej wykształceni i jeszcze przez dłuższy czas można liczyć na ich wiarę.

Czarny papież dałby mocnego kopa chrystianizacji Afryki.
  • 4



#54 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Trąbiły bo dawał im ku temu powody, nie będę wypisywać, co zrobił JPII bo mówimy o Benedykcie. A to było by odejście od tematu. Najgorsze jest to, że zaraz hieny rzucą się na Benedykta, obiecał JPII wnieść na ołtarze świętości ..a tu kiszka :/

Użytkownik mroova edytował ten post 11.02.2013 - 19:14

  • 0

#55

Bartoloneo.
  • Postów: 79
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pewnie nie każdy o tym słyszał i myślę, że w obecnych okolicznościach warto o tym napisać. W niedzielę 27 stycznia podczas mszy papież jak zawsze wypuszczał ze swojego balkonu gołębia, który jest przesłaniem i symbolem pokoju dla świata.
Pierwszy raz w historii zdarzyło się, że o mały włos niewinny, biały gołąbek zastałby rozszarpany przez mewę, która nie wiedzieć skąd czyhała pod papieskim oknem.
Przypadek, znak, ostrzeżenie ..... Każdy to zinterpretuje na swój własny sposób.
Mnie od razu skojarzyła się fraza Islam vs Chrześcijaństwo
Obym się mylił .....

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://www.youtube.com/watch?v=2GpKjFVN39U

http://www.dailymail...an-balcony.html

Mewa czychała pod oknem niczym seryjny zabójca :) Tych mew jest prawie tyle co latających szczurów (gołębi) . Przypadek , znak , ostrzeżenie ,troche mi to zalatuje zabobonem , bardziej by podeszlo gdyby to był np kruk.
  • 1

#56

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No nieeee :D :D :D Szatan wstąpił w mewę i zaatakował niebiańskiego gołębia :D

Jarecki gadasz jak ten kapłan z filmu Troja :D Mówił, że wygrają wojnę, bo jakiś wieśniak widział jastrzębia który jadł węża :D

Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 11.02.2013 - 21:11

  • -8

#57

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tym bardziej, że już raz posłużono się trucizną w przypadku Jana Pawła I. Po co robić to drugi raz i rozgrzewać tropicieli spisków jeszcze bardziej?

Hm... Kościół oraz władza polityczna to dwie wielkie (działające cichutko) mafie. Taka jest prawda. Nieliczni tylko udzielają się w nich zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem. Jeśli ktoś jest cwany (a w obu wypadkach są takie osoby) to po wszystkim zatrze ślady, a ludzie mogą sobie gadać.
  • 2



#58

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

..
Przypadek, znak, ostrzeżenie ..... Każdy to zinterpretuje na swój własny sposób.
Mnie od razu skojarzyła się fraza Islam vs Chrześcijaństwo
Obym się mylił .....

Dołączona grafika
..


Dla mnie, ze wzgledu na dziob mewy to pierwszym skojarzeniem bylo Judaizm VS Chrzescijanstwo..
a tak wogole, to ten golab od poczatku jakis przerazony - zamiast poleciec, to on wciskal sie w sciane.. niby zwykly przypadek, ale bardzo dziwaczny..
  • 1

#59

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 660
  • Tematów: 19
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Przestańcie przy każdym cytacie to zdjęcie przyklejać....
  • 5

#60

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Piorun uderzył w kopułę Bazyliki św. Piotra tego samego dnia, w którym ogłosił abdykację papież Benedykt XVI.

Bazylika św. Piotra w Watykanie to jedno z najważniejszych miejsc chrześcijaństwa. Jak mówi tradycja, jej budynek stoi na miejscu ukrzyżowania i pochówku św. Piotra, którego uznaje się za pierwszego papieża. To także miejsce, w którym spoczywa Jan Paweł II.
We poniedziałek 11 lutego, czyli w dniu, w którym papież Benedykt XVI ogłosił abdykację, w jej kopułę uderzył piorun.

Dołączona grafika

Źródło

Taka ciekawostka którą znalazłem przeglądając net, nie doszukuje się w tym piorunie jakiś zapowiedzi złych czasów, pioruny uderzają w budynki od czasu do czasu, zwłaszcza w te wyższe i niema w tym niczego niezwykłego.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 13.02.2013 - 09:30

  • 3




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych