Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO nad Wrocławiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

Reeposter.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć!
2 lata temu mój znajomy i jego rodzina zaobserwowali nad okolicami Wrocławia (prawdopodobnie) UFO, udało mu się uchwycić je na materiale filmowym, z którym (o dziwo) nie wiedział co zrobić.
Postanowiłem więc go wyręczyć i poznać Waszą opinię na temat tego co widać na filmie: (dokładniej od siódmej sekundy - znajomy przez przypadek na początku pokazał księżyc)
http://www.youtube.com/watch?v=UWXRd6G7IQU
Opisywał mi, że w nocy obudził go ktoś z rodziny i przekazał, że widzi coś dziwnego na niebie, co może być UFO - poszedł więc szybko z kamerą i nagrał to. Mówił, że były widoczne co najmniej 2 kule - jedna większa oraz jedna, która kręciła się dookoła tej dużej. Oba obiekty lewitowały nieruchomo na tej samej wysokości. Niestety podczas filmu kilkakrotnie gubi obiekt i przez przypadek błędnie kieruje kamerę na księżyc zasłonięty lekko przez chmury. Wygląda również jakby ten większy obiekt był prawie przezroczysty, ponieważ za każdym razem kiedy świecąca, mniejsza kula przechodzi przez obiekt, to ta większa nagle jest podświetlana.
Tutaj jeszcze kilka klatek z filmu, gdzie widać owe obiekty:

Mniejsza, świecąca kula obok dużej przezroczystej kuli:
Dołączona grafika
Duża przezroczysta kula działa jak soczewka, kiedy mała kula przelatuje przez nią/za nią:
Dołączona grafika

Po tych dwóch latach w końcu chcę się dowiedzieć - czy faktycznie to było UFO, a może coś po prostu działo się na niebie?

Użytkownik Reeposter edytował ten post 02.02.2013 - 01:47

  • 0

#2

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jakość filmu jak to zwykle w UFO bywa nie jest satysfakcjonująca, aby jednoznaczenie określić co to było.

Być może był to po prostu samolot lądujący/startujący.
  • 0

#3

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakość filmu jak to zwykle w UFO bywa nie jest satysfakcjonująca, aby jednoznaczenie określić co to było.

Być może był to po prostu samolot lądujący/startujący.


Sceptycyzm.. zależy wszystko od jakości nagrywania i formatu,2 lata temu to spory kawałek.Ja sam widziałem takie obiekty i nikt mi dosłownie nie wierzy w to ale jestem już do tego przyzwyczajony.Nawet kolega który stał obok mnie jak wryty i w to patrzył potem tłumaczył,że to świetliki.. Co prawda byłem po może 2 piwach ale to co widziałem do dzisiaj siedzi mi w głowie tyle że ja widziałem tych obiektów o wiele ale to o wiele więcej..
I nie były to lampiony bo kiedyś puszczałem lampion i wiem jak to wygląda,tamte obiekty wylatywały jakby zza chmur tak jakby to był ich jakiś start miały one kolor pomarańczowy i leciały na wschód i formowały różne kształty,figury nie wiem jak to określić.Natomiast gdy wisiały one w powietrzu już nie leciały dolatywały do nich już startujące z ziemi barwy czerwonej kolejne kule i też robiły jakieś dziwne figury razem z tymi pomarańczowymi i odleciały bardzo daleko..Daje za to wszystko co mam,że nie były to lampiony a jak tak to chyba sterowane radiokomunikacją,chciałem to nagrać ale aparat w telefonie ma 1.3mpx jest to zwykła nokia żaden iphone.. To nie jedna moja taka obserwacja ale nie o tym chce pisać a poza tym nie stac mnie na dobry telefon to mam taki jaki mam ;). Może kolega może coś sam napisać jak to było? Pozdro a filmik ciekawy , żaden fake :roll:
  • 0

#4

Reeposter.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do jakości filkmu - nagrywany był on starą cyfrową kamerą, kiedy jeszcze nagrywały w proporcjach 4:3, rozmycie i ziarnistość spowodowane są maksymalnym przybliżeniem (jak możecie zobaczyć na początku filmu obiekt był daleko) oraz słabym trybem nocnym. Czy sterowiec? Wątpie, po pierwsze była druga w nocy i wątpie aby latały o tej godzinie, po drugie tam raczej nie latają sterowce (to jest wieś znajdująca się jakieś 20km za Wrocławiem), prędzej samolot, bo tam przelatują - tylko czy samolot jest w kształcie kuli? Może to były Foo Fighters :D

Użytkownik Reeposter edytował ten post 02.02.2013 - 13:49

  • 0

#5

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po mojemu to sie cos w lustrze odbija bo jak macha sie obraz to i ten punkt ale nie jestem pewien
  • 0



#6

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Duża przezroczysta kula działa jak soczewka, kiedy mała kula przelatuje przez nią/za nią


Moim zdaniem to chwilowa utrata ostrości. Nie ma tam żadnej dużej przezroczystej kuli.
  • 0

#7

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda mi to na targany wiatrem balon meteorologiczny. Do jego końca mogło być przymocowane coś świecącego a prześwitującą kulą byłby sam biały balon oświetlony poświatą księżyca:

Ewentualnie helikopter w ruchu wirowym (ruch w którym górne śmigło utrzymuje wysokość a tylne sprawia, że helikopter obraca się wokół własnej osi). Helikoptery mają 2 białe światła - na przedzie i na ogonie.
  • 0



#8

Reeposter.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po mojemu to sie cos w lustrze odbija bo jak macha sie obraz to i ten punkt ale nie jestem pewien

Nie - bo to nie zostało odkryte na nagraniu, po prostu zobaczyli to (z innego mniejszego okna) i to jest nagrane w innym miejscu, czyli nie jest to żadne odbicie.
Czy balon meteorologiczny dmuchany przez wiatr? Nie wiem, zapytam się, czy był wtedy duży wiatr (o ile pamięta), tyle, że do balonu nie pasuje mi godzina zdarzenia (chociaż byłoby to logiczne, jakby dostali zgodę na wypuszczenie go o tak późnej godzinie ze względu na dużą ilość samolotów w dzień).

Użytkownik Reeposter edytował ten post 02.02.2013 - 23:33

  • 0

#9

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A o której godzinie wykonano to nagranie?
  • 0

#10

agatrop.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wygląda mi to na targany wiatrem balon meteorologiczny. Do jego końca mogło być przymocowane coś świecącego a prześwitującą kulą byłby sam biały balon oświetlony poświatą księżyca:
https://www.youtube.com/watch?v=TEgv-1DozTM
Ewentualnie helikopter w ruchu wirowym (ruch w którym górne śmigło utrzymuje wysokość a tylne sprawia, że helikopter obraca się wokół własnej osi). Helikoptery mają 2 białe światła - na przedzie i na ogonie.


BOSZ..., KOBITO... :/
Sama jesteś jak ten balon meteorogiczny :-)
To jest zwyłky samolot, który ma włączone światła podjeścia. Kamera się trzęsie, wychodzi rozmazana kupa, a TY swoje: balon! Albo chińskie lampiony.
Jesssu...

Ewentualnie helikopter w ruchu wirowym (ruch w którym górne śmigło utrzymuje wysokość a tylne sprawia, że helikopter obraca się wokół własnej osi). Helikoptery mają 2 białe światła - na przedzie i na ogonie.


Tak. I na dupie mają trzecie.
Boszsz... :o

EDIT:
No przepraszam, ale na głupotę nic nie poradzę :-(

Użytkownik agatrop edytował ten post 03.02.2013 - 19:01

  • -4

#11

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

Trochę kultury.
Każdy ma prawo opisać swoje PRZYPUSZCZENIA. A jeżeli ktoś się z nimi nie zgadza może wpisać własną TEORIĘ lub sprostować DOMNIEMANY błąd. Ale czy koniecznie trzeba przy tym obrażać osobę która śmiała wpaść na odmienny POMYSŁ?
  • 2



#12

agatrop.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@up

Trochę kultury.
Każdy ma prawo opisać swoje PRZYPUSZCZENIA. A jeżeli ktoś się z nimi nie zgadza może wpisać własną TEORIĘ lub sprostować DOMNIEMANY błąd. Ale czy koniecznie trzeba przy tym obrażać osobę która śmiała wpaść na odmienny POMYSŁ?


Ana, przepraszam, ale od Ciebie, czyli od zasłużonego użytkownika tego forum, oczekuję więcej (dużo więcej) rzetelności w wypowiedziach na różne tematy. Chcesz być na siłę wszędzie.
Jeżeli nie masz o czymś pojęcia, to po prostu zachowaj wstrzemiężliwość i nie odpowiadaj na zagadnienia, o których nie masz pojęcia!
Udzielając się w każdym dziale, tracisz tylko na wiarygodności.
Co ma wspólnego Twój oświecony balon:

z filmem zamieszczonym przez autora tego wątku?

Co to jest "wirowy ruch helikoptera"?

I od kiedy helikoptery (po Polsku śmigłowce) mają dwa białe światła na "przedzie" i na "łogonie"?

Pod rozwagę.
  • -2

#13

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ana, przepraszam, ale od Ciebie, czyli od zasłużonego użytkownika tego forum, oczekuję więcej


A ja na ten przykład najwięcej oczekuję od tych, którzy mają spore oczekiwania wobec innych. I niestety na Tobie się srodze zawiodłem.
Pod rozwagę.

Czy to mógł być balon meteo? Mógł, ale raczej w to wątpię - nie sądzę, żeby balon meteo, ślicznie lśniący w promieniach słonecznych, równie ładnie świecił w blasku Księżyca. Ale mogę się mylić, bo ani jednego balonu meteo nocą nie widziałem. Mimo to ponawiam prośbę o udzielenie informacji na temat godziny, w której zjawisko wystąpiło.
Sam balon meteo musiałby być stosunkowo nisko, by owe "targanie wiatrem" było widoczne.
  • 0

#14

The Smoking Man.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja raczej bym się zastanawił co jeśli to rzeczywiście UFO? Latało sobie nad Wrocławiem? Po co? Dlaczego? Tego typu obserwacje i nagrania są bezsensowne z samego założenia. Po jaką cholera obca cywilizacja bedąca niemozliwie bardziej rozwinięta od naszej miałaby latać czymś w rodzaju samolotu nad jakimś miastem?
  • 0

#15

agatrop.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

A ja na ten przykład najwięcej oczekuję od tych, którzy mają spore oczekiwania wobec innych. I niestety na Tobie się srodze zawiodłem.
Pod rozwagę.

Czy to mógł być balon meteo? Mógł, ale raczej w to wątpię - nie sądzę, żeby balon meteo, ślicznie lśniący w promieniach słonecznych, równie ładnie świecił w blasku Księżyca. Ale mogę się mylić, bo ani jednego balonu meteo nocą nie widziałem. Mimo to ponawiam prośbę o udzielenie informacji na temat godziny, w której zjawisko wystąpiło.
Sam balon meteo musiałby być stosunkowo nisko, by owe "targanie wiatrem" było widoczne.


No to my chyba o różnych obiektach gadamy.
Ja piszę o tym świetle, które pojawia się w ramce na filmie - to mogą być światła samolotu.
A że film był obrabiany, to wygląda, jakby te światła latały po niebie.
EWENTUALNIE mogły to być fajerwerki wystrzelone gdzieś parę kilometrów dalej z jakiejś okazji (wesele, Sylwester).
NA 100% nie jest to nic pozaziemskiego!

Bardzo mi przykro, że się srodze zawiodłeś na Mnie (chociaż ja nie aspiruję do miana autorytetu w ufologicznych sprawach), ale przynajmniej potrafię odróżnić zwykłe, ziemskie zjawiska od tych rzekomych, z innej planety. Że o balonach nie wspomnę...

Pozdrawiam z Ziemi.

A ja raczej bym się zastanawił co jeśli to rzeczywiście UFO? Latało sobie nad Wrocławiem? Po co? Dlaczego? Tego typu obserwacje i nagrania są bezsensowne z samego założenia. Po jaką cholera obca cywilizacja bedąca niemozliwie bardziej rozwinięta od naszej miałaby latać czymś w rodzaju samolotu nad jakimś miastem?


Z samego założenia, że jeżeli to rzeczywiście UFO, to Twoje rozumowanie, z samego założenia, jest błędne.
Bo gdzie mają niby latać? Nad pustynią?
:-)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych