Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie do fanów anime


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#31

iwosz.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A możecię polecić coś w klimatach cyberpunk/postapocalypse ew. po prostu coś w przyszlosci? Lubię realistyczne filmy, bez glupkowatego humoru, za to z dobrą fabułą i dopracowanymi szczegółami. Interesują mnie wizje technologii przyszłości. Jak na razie podeszło mi: Akira, GITS, NGE, Appleseed, Macross itd.

Zupełnie nie podobają mi się bajki typu Naruto, Dragon ball a nawet Full metal alchemist pomimo ciekawej fabuły. Nie lubię też opcji z wampirami itd, chociaż muszę przyznać że kilka odcinków Hellsinga obejrzałem.

Użytkownik iwosz edytował ten post 22.01.2013 - 00:38


#32

nerka123.
  • Postów: 47
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

iwosz, zobacz Casshern Sins tam masz klimat postapokaliptyczny.

#33

Self-Luminous Red.

    Kolor chimeryczny

  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A możecię polecić coś w klimatach cyberpunk/postapocalypse ew. po prostu coś w przyszlosci? Lubię realistyczne filmy, bez glupkowatego humoru, za to z dobrą fabułą i dopracowanymi szczegółami. Interesują mnie wizje technologii przyszłości. Jak na razie podeszło mi: Akira, GITS, NGE, Appleseed, Macross itd.

Zupełnie nie podobają mi się bajki typu Naruto, Dragon ball a nawet Full metal alchemist pomimo ciekawej fabuły. Nie lubię też opcji z wampirami itd, chociaż muszę przyznać że kilka odcinków Hellsinga obejrzałem.

Wspominane już nie raz w tym temacie Ergo Proxy. :-)



#34

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z przyszłości + cyberpunk = Ghost in the Shell.



#35

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Polecam hentai :mrgreen:



#36

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Polecam hentai :mrgreen:

Wszystkie już obejrzałem :)

#37

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Iwosz klasyk o tytule "Akira"..a nie doczytałem i widziałes juz xD

Użytkownik Lidiana edytował ten post 22.01.2013 - 08:55


#38

iwosz.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Edric
Ergo Proxy oglądałem ale nie dotrwalem do końca 1 serii, całkiem niezłe ale po jakimś czasie się nudzi, może za głębokie dla mnie ;)

@Mylo
GITS oglądałem wszystko co wyszło, dla mnie jedna z lepiej zrobionych serii.

@Lidiana
Oprócz Akiry widziałem też Memories tego samego reżysera ( Katsuhiro Otomo).

Szukam czegoś nowego... ale dobrego, teraz trendy idą w stronę grafiki komputerowej (np. Appleseed) co nie za bardzo mi się podoba. Tęsknię za produkcjami pokroju pierwszego GITSa...

#39

Kinuu.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wielce polecam Kara no Kyoukai - dobra fabuła, cudna grafika i piękna muzyka~
A tak to jeszcze może z tego sezonu Shisekai Yori..

#40

Gladiola.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na szczęście prawie udało się nie popaść temu tematowi w taki schemat jak wszędzie, czyli wszyscy lecą z listą tego co sami oglądali albo top ten wszechczasów żeby wyjść na konesera.
Jeśli ktoś ogląda że tak się wyrażę komercanime typu Bleach to nie widze sensu polecania mu Mononoke które wymaga troche większego zaangażowania w kulturę japońską czy ambitniejszych, ale ślimaczących jak mucha w oleju typu Haibane Renmei bo raczej nie o to mu chodzi.
Doradzić nic nie doradzę bo akurat nie gustuje w shounenach ani komediach, ale polecam takie strony jak shinden anime (bogactwo odcinków online po polsku) czy tanuki (chyba największa baza w polsce) gdzie po gatunkach i tagach łatwo wyszukasz na co masz akurat ochotę.

#41

GodSaveTheTsar.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Parę osób wspomniało o Hellsing Ultimate, a ja się pod tym podpisuję obiema rękami. A dla wielbicieli historii bardziej kryminalnych – Monster.

A możecię polecić coś w klimatach cyberpunk/postapocalypse ew. po prostu coś w przyszlosci? Lubię realistyczne filmy, bez glupkowatego humoru, za to z dobrą fabułą i dopracowanymi szczegółami. Interesują mnie wizje technologii przyszłości. Jak na razie podeszło mi: Akira, GITS, NGE, Appleseed, Macross itd.

Po głowie chodzi mi Armitage III, ale za Chiny ludowe nie mogę sobie przypomnieć o co dokładnie tam chodzi. Na szczęście Tanuki spieszy z pomocą i przypomina mi, że fabuła kręci się wokół śledztwa w sprawie, hmm, morderstw na androidach.

Podobno Darker than black to też science-fiction, ale dla mnie to bardziej fiction niż science. Niemniej jednak anime jest godne polecenia.

#42

Kinuu.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli androidy to może tak Ghost in the Shell : DD

#43

X2D3.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Resident evil (apocalypse no toride) i dragon ball. Ewentualnie naruto i alive. Polecam tez arago i aera d.

Wysyłane z mojego OT107 za pomocą Tapatalk 2

#44

bidon.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja oczywiście polecam Naruto, Psycho pass, chyba jeszcze nikt o tym Anime nie wspomniał, a jest wg mnie bardzo ciekawe.
Kiedyś oglądałem Anime o jakimś chłopaku chodzącym do liceum, który jakimś dziwnym sposobem przeniósł się do innego świata i zabrał ze sobą pewną dziewczynę. Kurde, słabo już to pamiętam, ale bardzo mi się podobało. Pozostał mi w pamięci pewien bogaty chłopak, co chciał przelecieć wszystkie dziewczyny w tym liceum heh.
A właśnie, oczywiście polecam króla szamanów.

#45

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Naruto, Bleach, Dragon Ball, Shaman King (facepalm) i co jeszcze? Może Beyblade!? Czemu nikt nie wymienił lol..Tak jak pisze Gladiola PRAWIE nie udało się popasc temu tematowi w schemat ;p


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych