Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawe miejsca w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#31

Hase23.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

gora żar w okolicy bielska bialej -> to samo co wyzej, w pewnym fragmencie drogi, ale wg mnie to jest zludzenie ze tam w gore jest, bo na manualu na rowerze tez pod gore jechalem ^^





Ja też jestem z Radomia.Mieszkam na 10 piętrze w bloku.Lecz nigdy tak jak "Patryczek" w lesie kapturskim nic nie widziałem.Dla mnie to Granda.Nie przyjeżdżajcie do tego lasu bo tam nic niema. :)
  • 0

#32

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

znalazlam:)
w sumie nigdy nie szukalam tylko przegladalam a teraz znalazlam:)
to jest artakcjamojego miasta:)
http://www.npn.ehost...=...mp;ucat=10
  • 0

#33

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tyle, że jeśli faktycznie jest to jakaś anomalia grawitacyjna, to poziomica nic Ci nie pomoże. Ona też działa pod wpływem grawitacji, więc również będzie się odchylać od poziomu ;)

w takim razie wezmę laserową, ona prawdę mi powie :mrgreen:
  • 0

#34

mishi.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gora Żar - ciekawe zjawisko, autko przy wyłączonym silniku jedzie do góry. Nie ważne czy przodem czy tyłem. Butelki się toczą pod górę. I nie jest to optyczne, bo po prawdzie tam jest 'prawie' płasko i jest zakręt w górę.
Raczej jest to naturalne zjawisko, góra żar jest olbrzymim zbiornikiem wodnym na potrzeby kopalni. I coś tam jest namagnetyzowane.

Co do Pustyni Błędowskiej - Owszem zarośnięta. Tzn, nie wszędzie. Duża jak cholera, aczkolwiek w pewnym miejscu sa pozostałości po jakimś budynku, jakim, nie mam pojęcia, ale ruinki są fajne. Widoczek też nie zły. Poza tym przeszłam tę pustynię wzdłuż i wszerz i nigdzie żadnych torów, ani pozostałości po torach nie widziałam.

Aaa jak się jedzie ode mnie [Jaworzno, poprzez Bukowno etc] w stronę pustyni błędowskiej jest dziura w ziemi, zasypana piaskiem i tablica "prosimy nie skakać do wody na główkę". Ja tam osobiście wody nigdy nie widziałam... Czy to się zalicza do dziwnych miejsc na ziemi.?

No to jeszcze z mojej miejscowości - Jaworzno koło Katowic. W czasie II WŚ znajdował się tutaj obóz dla oficerów polskich, żydów i pobliskich mieszkańców. Bloki prawie jak w Auschwitz. Od bloków ciągnęły się tory w las. W pewnym momencie zatrzymują się na 'stacji' w środku lasu i wyrzucają ciała do zbiorowej mogiły. Na terenie zbiorowej niepoświęconej mogiły obecnie znajduje się zwykły cmentarz. Zadziwiające jest to, że można w pewnych miejscach usłyszeć nadjeżdżające pociągi. Byłoby to naturalne, gdyby nie efekt szybko zbliżającego się pociągu, a w pobliżu nie ma torów. [jedne rozkradli jak zburzyli kopalnię. Efekt niesamowity. To ma swoją magię. Oj ma. W blokach mieszkają ludzi (o ile chcą mieszkać) ale jak się wchodzi po schodach.. to tak jakbyście szli po obozie w Oświęcimiu. Te odgłosy... Oto zdjęcia:
Pomnik poświęcony zabitym.
W tyle widać bloki obozu.

Następnym razem mogę zamieścić jeszcze kawałek cmentarza, ale tam się nic nie zobaczy, to trzeba poczuć.

Pozdrawiam. :)
  • 0

#35

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

osobiście znam miejsce gdzie się samochod sam toczy pod góre..
jest ono w Górach Stołowych.. bardzo ciekawe miejsce az oczom się nie wierzy :]
dokładnie jak jesteśmy z Złotym Stoku to kierujemy się na Lądek Zdrój w połowie drogi jest niesamowite miejsce..
Dołączona grafika
  • 0

#36

mishi.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może i tam znajdują się jakieś linie magnetyczne?
  • 0

#37

Omega Supreme.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwie sie że nikt nie napisał tutaj o WYLATOWIE... nieodpowiedni dział? przeciez to tez Niezwykłe Polskie miejsce... Wiele piktogramów na obszarze wielu lat.. wiele obserwacji obiektów UFO... i innych dziwnych zdarzeń... myśle ze w tematyce WYLATOWO.nie musze sie rozpisywac..boto dosc znana sprawa ;)
  • 0

#38

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gora Żar - ciekawe zjawisko, autko przy wyłączonym silniku jedzie do góry. Nie ważne czy przodem czy tyłem. Butelki się toczą pod górę. I nie jest to optyczne, bo po prawdzie tam jest 'prawie' płasko i jest zakręt w górę.
Raczej jest to naturalne zjawisko, góra żar jest olbrzymim zbiornikiem wodnym na potrzeby kopalni. I coś tam jest namagnetyzowane.


Góra Żar to z całą pewnością złudzenie optyczne. Byłem tam i dokładnie się przyglądnąłem. Fragment drogi o który tu chodzi znajduje się między dwoma zakrętami, jeden w lewo a kawałek dalej w prawo jadąc w górę. jest to krótki odcinek i wystarczy stanąć w odpowiednim miejscu żeby zobaczyć że jest lekko z górki. Droga wygląda tak że jedzie się stromo pod górę, potem jest ten odcinek (króciutki) leciutko z górki a następnie znów ostro w górę. Stąd może wydawać się że działa tam jakaś siła bo na pierwszy rzut oka wydaje się że jest pod górę. Może w innych miejscach działają jakieś siły ale na pewno nie tam ;)
  • 0

#39

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dziwie sie że nikt nie napisał tutaj o WYLATOWIE... nieodpowiedni dział? przeciez to tez Niezwykłe Polskie miejsce... Wiele piktogramów na obszarze wielu lat.. wiele obserwacji obiektów UFO... i innych dziwnych zdarzeń... myśle ze w tematyce WYLATOWO.nie musze sie rozpisywac..boto dosc znana sprawa ;)

Ja nie slyszalem ^^

Góra Żar to z całą pewnością złudzenie optyczne. Byłem tam i dokładnie się przyglądnąłem. Fragment drogi o który tu chodzi znajduje się między dwoma zakrętami, jeden w lewo a kawałek dalej w prawo jadąc w górę. jest to krótki odcinek i wystarczy stanąć w odpowiednim miejscu żeby zobaczyć że jest lekko z górki. Droga wygląda tak że jedzie się stromo pod górę, potem jest ten odcinek (króciutki) leciutko z górki a następnie znów ostro w górę. Stąd może wydawać się że działa tam jakaś siła bo na pierwszy rzut oka wydaje się że jest pod górę. Może w innych miejscach działają jakieś siły ale na pewno nie tam ;)

Chyba wystarczy sprawdzic jak wzgledem drogi rosna drzewa. Bylem tam raz na wycieczce szkolnej (w podstawowce).

Kazde miejsce moze byc niezwykle. wystarczy odrobina autosugestii ^^
  • 0

#40

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja nie slyszalem ^^
Chyba wystarczy sprawdzic jak wzgledem drogi rosna drzewa. Bylem tam raz na wycieczce szkolnej (w podstawowce).

Kazde miejsce moze byc niezwykle. wystarczy odrobina autosugestii ^^



Otóż to, odrobina autosugestii i każde miejsce może być niezwykłe ;)

Nie zauważyłem żeby drzewa rosły tam w jakiś dziwny sposób.

Wylatowo to zaiste ciekawe miejsce jeśli chodzi o piktogramy (temat bardzo kontrowersyjny) i obserwacje UFO ale w tym temacie wydaje mi się, że chodzi bardziej o miejsca typu chociażby ten nieszczęsny Żar. :>
  • 0

#41

niewiat.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prosze :mrgreen: http://www.paranorma...?showtopic=7750
  • 0

#42

Bunkier.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszyscy piszecie ciągle o tych górach dziwnych, bardzo ciekawym miejscem jest np miejscie gdzie Wisła wchodzi do bałtyku. Bylem tam nie dawno i stalem na samym koncy jakie wrazenie.... naprawde niezwykle. Troche trzeba isc od drogi ale i tak warto. Zobaczcie na GoogleEarth jak to wyglada. Znacie jescze jakies ciekawemiejsca na Pomorzu, bo nie dlugo długi weekend i chcial bym cos ciekawego zobaczyc. Pozdrawiam
  • 0

#43

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wszyscy piszecie ciągle o tych górach dziwnych, bardzo ciekawym miejscem jest np miejscie gdzie Wisła wchodzi do bałtyku. Bylem tam nie dawno i stalem na samym koncy jakie wrazenie.... naprawde niezwykle. Troche trzeba isc od drogi ale i tak warto. Zobaczcie na GoogleEarth jak to wyglada. Znacie jescze jakies ciekawemiejsca na Pomorzu, bo nie dlugo długi weekend i chcial bym cos ciekawego zobaczyc. Pozdrawiam



No ale co w tym niezwykłego? ;)
  • 0

#44

mAc_cm.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to była chyba mała prowokacja :cafe:
  • 0

#45

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W ciągu Długiego Weekendu/Majówki wybieram się na tą magnetyczną górkę, może sklecę jakiś filmik i zbadam dokładnie co się tam dzieje. :)
Znacie jakieś ciekawe jeszcze miejsca w zachodniej/północno-zachodniej Polsce?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych