Skocz do zawartości


Zdjęcie

Symbol Peruna a magnetyzm.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Grzebiąc w necie w poszukiwaniu informacji o słowiańskich symbolach natrafiłem na coś takiego

Symbol Peruna.
Dołączona grafika

i
http://www.youtube.com/watch?v=CjTOegBTSV0

Zwykły zbieg okoliczności czy coś więcej?
  • 14

#2

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałem powiedzieć, że nie widzę relacji, dopóki nie obejrzałem filmu do końca.

Dołączona grafika

Użytkownik Logos edytował ten post 20.01.2013 - 19:10

  • 0



#3

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No właśnie, według mnie to nie może być zbieg okoliczności.
  • 0

#4

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Być moze ówcześni kapłani/ szamani poznali ten symbol w psychodelicznej wizji? W końcu wszystko jest ze sobą powiązane nie zapominając o tym ze kazda istota tez posiada pole magnetyczne.
  • 1

#5

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chyba że symbol jest starszy niż słowianie.
  • 2

#6

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

pasowałoby ten motyw przesłać do ancient aliens.
  • 0

#7

żywe srebro.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

tak, tak, tak... nie chore poganskie symbole ;/
  • -4

#8

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma w tym nic dziwnego kiedy zaznajomimy się z definicją panteizmu - pogańskie (jak to niektórzy zwykli nazywać) spojrzenie na świat, opisywało/opisuje naturę rzeczywistości.

Swastykę kojarzycie tylko z pociesznym panem z wąsikiem; popatrzcie w słoneczny dzień na słońce, wtedy zrozumiecie co widzieli i czuli nasi przodkowie.

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 21.01.2013 - 22:31

  • 2



#9

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cytat z wiki

Dodatkowo pola wytwarzane przez magnesy trwałe są odpowiednio wzmacniane. Często spotykaną techniką wzmacniania pola magnetycznego na potrzeby lewitacji jest stosowanie magnesów w układzie Halbacha[6]. Jest to taki płaski układ magnesów, w którym bieguny magnetyczne na jednej płaszczyźnie dodają się wzmacniając pole magnetyczne, a na drugiej redukują, osłabiając to pole. Układ Halbacha stosowany jest też do lewitacji w łożyskach magnetycznych o ułożeniu cylindrycznym[7].


Shinji77 ja wszystko rozumiem, wiem co to jest swastyka ale raczej takiego symbolu słowianie z natury nie zaczerpneli.
  • 1

#10

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Cytat z wiki

Dodatkowo pola wytwarzane przez magnesy trwałe są odpowiednio wzmacniane. Często spotykaną techniką wzmacniania pola magnetycznego na potrzeby lewitacji jest stosowanie magnesów w układzie Halbacha[6]. Jest to taki płaski układ magnesów, w którym bieguny magnetyczne na jednej płaszczyźnie dodają się wzmacniając pole magnetyczne, a na drugiej redukują, osłabiając to pole. Układ Halbacha stosowany jest też do lewitacji w łożyskach magnetycznych o ułożeniu cylindrycznym[7].


Shinji77 ja wszystko rozumiem, wiem co to jest swastyka ale raczej takiego symbolu słowianie z natury nie zaczerpneli.

dokładnie tak, dlatego przyznaję się, że to ja dałem minusa.
  • -3

#11

Gladiola.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież nasi przodkowie posiadali, jeśli wierzyć różnym źródłom, dość sporą wiedzę o magnetyźmie. Czy nie ma szans że podobny efekt mógł być uzyskany w przeszłości, z odpowiednikami materiałów? Czy ktoś mógłby przybliżyć historyczne metody obserwacji pola magnetycznego?
  • 0

#12 Gość_Mad Butcher

Gość_Mad Butcher.
  • Tematów: 0

Napisano

Shinji77 ja wszystko rozumiem, wiem co to jest swastyka ale raczej takiego symbolu słowianie z natury nie zaczerpneli.

Słowianie - pierwsi faszyści(naziści?) :D W sumie to by pasowało do niektórych teorii z tego forum.
A do tematu: starożytni wiedzieli więcej niż się nam maluczkim wydaje. Odkrycia tego typu nie są dla mnie zaskoczeniem.
  • 0

#13

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Shinji77 ja wszystko rozumiem, wiem co to jest swastyka ale raczej takiego symbolu słowianie z natury nie zaczerpneli.


A czymże innym jest magnetyzm jak nie częścią natury ? ;)

Tak jak już poprzednicy pisali; Słowian traktuje się jak zastraszone, brudne zwierzątka - ot, jak świetną robotę wykonali wyznawcy Jezukrysta.
  • 0



#14

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oj Shinji77, Shinji77. Chodziło mi o to, że, żeby pole magnetyczne ułożyło się w takim kształcie muszą zostać spełnione pewne warunki, tak? :)

Może pole układało się tak w kamiennych kręgach albo między drzewami?
  • 0

#15

Serowy Rix.
  • Postów: 33
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wybaczcie, że odkopuje, ale mam jedno pytanie.
Skąd wiadomo, że to symbol Peruna? Skąd ta wiedza? Jakieś konkretne źródła?
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych