Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szukam ludzi do wypraw.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#46

Chudi X.
  • Postów: 15
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cieszę, że wspominasz o kursie ratownictwa. Myślę, że ważny byłby nawet kurs pierwszej pomocy medycznej - opatrywanie ran, sprawdzanie stanu poszkodowanego, unieruchamianie, resuscytacja, itd. Mam znajomego, który prowadzi takie szkolenia w ramach własnej firmy medycznej, z którym ugadywałem swego czasu współpracę naszych firm i szkolenia moich pracowników. Poruszę z nim temat.


Tylko pierwsza pomoc nie jest jakąś trudno dostępną, zakazaną wiedzą. Uczyli mnie jej w liceum - jest to obowiązkowa podstawa programowa na PO, miałem ją na kursie ochroniarskim i jak zmieniałem pracę, to pierwsza pomoc była omawiana z BHPowcem. Na studiach też był kurs pierwszej pomocy w ramach zaliczenia BHP (przynajmniej jak ja studiowałem, to każdy kierunek musiał w pierwszym semestrze każdego roku BHP zaliczyć). Nie wspominając o pierwszej pomocy na kursach prawa jazdy.

Możliwości na zdobycie takiej wiedzy jest wiele i nie trzeba chodzić na jakieś specjalistyczne szkolenia, aby ją zdobyć. Chyba, że ktoś taką szansę zaprzepaszczał rysując pierdółki w zeszycie, śpiąc lub robiąc cokolwiek innego. Zakładam również, że wszystkie osoby aktywne w tym temacie już kiedyś taki kurs przechodziły (przynajmniej raz), zwłaszcza, że są to ludzie pełnoletni.
  • 0

#47

Secret Silence.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Cieszę, że wspominasz o kursie ratownictwa. Myślę, że ważny byłby nawet kurs pierwszej pomocy medycznej - opatrywanie ran, sprawdzanie stanu poszkodowanego, unieruchamianie, resuscytacja, itd. Mam znajomego, który prowadzi takie szkolenia w ramach własnej firmy medycznej, z którym ugadywałem swego czasu współpracę naszych firm i szkolenia moich pracowników. Poruszę z nim temat.


Tylko pierwsza pomoc nie jest jakąś trudno dostępną, zakazaną wiedzą. Uczyli mnie jej w liceum - jest to obowiązkowa podstawa programowa na PO, miałem ją na kursie ochroniarskim i jak zmieniałem pracę, to pierwsza pomoc była omawiana z BHPowcem. Na studiach też był kurs pierwszej pomocy w ramach zaliczenia BHP (przynajmniej jak ja studiowałem, to każdy kierunek musiał w pierwszym semestrze każdego roku BHP zaliczyć). Nie wspominając o pierwszej pomocy na kursach prawa jazdy.

Możliwości na zdobycie takiej wiedzy jest wiele i nie trzeba chodzić na jakieś specjalistyczne szkolenia, aby ją zdobyć. Chyba, że ktoś taką szansę zaprzepaszczał rysując pierdółki w zeszycie, śpiąc lub robiąc cokolwiek innego. Zakładam również, że wszystkie osoby aktywne w tym temacie już kiedyś taki kurs przechodziły (przynajmniej raz), zwłaszcza, że są to ludzie pełnoletni.

Szkolenia BHP, czy zajęcia PO, czy też szkolenia na kursach prawa jazdy, z kursem pierwszej pomocy mają tyle wspólnego, co rytmika dla przedszkolaków z baletem.

Jeżeli więc masz wiedzę wyłącznie ze szkoleń BHP, kursu na prawko i lekcji PO, to zdecydowanie powinieneś zrobić kurs z prawdziwego zdarzenia. Chyba, że byłeś w harcerstwie. Chociaż inną sprawą jest to, że takie szkolenia należy powtarzać.

Co prawda, nie uważam, aby taki kurs był niezbędny, aczkolwiek z czasem, wypadałoby go zrobić. Tym bardziej, jeżeli target poszerzy się o miejsca trudniej dostępne i oddalone od cywilizacji i wypady czasami będą związane z wyjazdem np. na cały weekend. W takiej sytuacji, nie wyobrażam sobie, aby grupa nie miała pojęcia lub miała przebłyski pamięci o tym jak udzielać pierwszej pomocy.
  • 0

#48

pływak.
  • Postów: 40
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie,
śledzę z uwagą wasze forum i działania, chciałbym być z wami, ale pracuję za granicą a w Polsce bywam tylko czasami. Deklarowałem już swój udział, ale piszcie co planujecie, żebym umiał się do was dopasować.
  • 0

#49

Richard.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, jestem nowy na forum, aczkolwiek długo je śledzę. Nazywam się Michał, mam (prawie) 20 lat, jestem z niestety Elbląga, (niestety bo czytając posty nikt blisko nie ma i raczej się nie załapie w najbliższym czasie na wyprawę) województwo Warmińsko-Mazurskie, koło Trójmiasta. Niestety doświadczenia nie posiadam żadnego, sprzętu też, ale myślę, że mam głowę na karku więc chętnie bym się zabrał poznać ciekawych ludzi. W okolich Olsztyna (dobre miasto) posiadam znajomego z którym na pewno bym gdzieś mógł skoczyć w lato na jakieś terenowe spotkanie.

Osobiście mógłbym spokojnie wskoczyć do pociągu i pojechać gdziekolwiek byłoby spotkanie, lecz przed maturami się nie będę wychylać niestety. Ale w wakacje bardzo chętnie. Swoja drogą w wakacje będę w Łodzi sporo czasu i okolice, więc to też jakieś dla mnie udogodnienie.

Jeżeli byłyby jakieś plany dotyczące okolić Elbląga to mam pod dyspozycją 9 osobowy samochód z silnikiem diesla, ew małą 5-osobówkę również w dieslu. No i tanie paliwo ze wschodniej granicy (4.30zł/litr) :). Chętnie będę śledzić temat, a może i przeczyta go ktoś z moich okolić i się dogadamy.

W każdym bądź razie podsumowująć:
-Wiek 20
-Samochód(i prawko oczywiście)
-Dużo chęci i wigoru :)
-Rozum

i chyba tyle.


@edit


Tutaj można w sumie zobaczyć ciekawe miejsca (zapewne żadne nawiedzone) na ciekawe forumowe wypady.


@edit 2

Swoją drogą na wakacje planuję sobie zrobić małego tripa po Polsce samochodem, może się okaże, że się zrobi jakiś forumowy wypad. Ciekawi ludzie, wolny czas, namioty i w świat :). Luźny pomysł, żadna sugestia.

Użytkownik Richard edytował ten post 03.04.2013 - 19:53

  • 0

#50 Gość_penelopam

Gość_penelopam.
  • Tematów: 0

Napisano

Chętnie dołączę do Was, lat 19, mieszkam w Warszawie, dysponuję aparatami fotograficznymi :).

Użytkownik penelopam edytował ten post 04.04.2013 - 12:23

  • 0

#51

malina035.
  • Postów: 90
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może odgrzewam temat, ale szkoda, że podczas mojej dłuższej co prawda nieobecności, jakoś tak mu się podupadło i że w tym czasie nikt z Łodzi się nie znalazł (a podobno to duże miasto) Dołączona grafika. Zgłaszam się też jako osoba potrafiąca udzielić pierwszej pomocy i to takiej o jaką zapewne chodzi Secret SilenceDołączona grafika. Od siebie tylko powiem, że owszem wiedza o pierwszej pomocy z kursu na prawo jazdy, szkolenia bhp, a nawet ta z harcerstwa itp. mają się nijak do udzielania "prawdziwej pierwszej pomocy" (Czasem nawet, oczywiście jeżeli ma się o niej jakieś pojecie, a prowadzący nie ma z ratownictwem zbyt wiele wspólnego. Takie kursy mogą dostarczyć sporo rozrywki). Choć zgodzę się też, że podstawy podstaw z takich kursów na tego typu wyprawie powinny zdecydowanie wystarczyć. Szczególnie podstawa WEZWAĆ POMOC! Problem mógłby powstać w naprawdę trudnych warunkach, jak np jakieś niedostępne bunkry, znacznie oddalone od cywilizacji. Tylko wtedy tak naprawdę z całą swoją wiedzą i dobrymi chęciami nie jestem w stanie zrobić wiele więcej niż "amator" po takim kursie. Z jednego prostego względu brak środków. Plecak z całym potrzebnym mi na przysłowiowe "w razie czego" sprzętem byłby za ciężki, za duży i przede wszystkim za drogi ( nie wspominając że również i "za nielegalny") żeby go od tak ze sobą nosić po lesie.
  • 0

#52

Ilamtris1.
  • Postów: 72
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No dobra.Ja trochę temat na dłuższą mete.Był ktoś w Czarnobylu? Chciałem się tam wybrać w te wakacje albo za rok.
  • 0

#53

Adria.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomorskie gotowe do wypraw :).Mieszkam 20 km od Malborka,25 od Ebląga. Blisko 3city,ew.Tczew.Prawa jazdy nie posiadam (kurs odtrąbiony,ale póżniej nie miałam weny),ale jeżdżę golfinką na LPG ;).22 lata,sprzęcior rejestrujący posiadam. Kamerę,aparaty cyfrowe,dyktafon (nie,żebym bawiła się w szpiega,ale sprawdzałam nianię dla synka ;)),Mam mózg i go używam,dużo chęci i zapału. Co ważne,nie sikam ze strachu gdy zobaczę coś,czego nie chcę widzieć.
  • 0

#54

prawnik.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jestem rowniez chetny, ejst ktos z WROCŁAWIA ? chetnie dołącze do jakiejs grupy. pozdrawiam i prosze o info
  • 0

#55

Royalowy.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też szukam ludzi na takie tripy. Bardziej siędze w urban exploration ale jestem otwarty na propozycje. Za sobą mam wizytę w Czarnobylu, dwa razy kurort w kozubniku (późną nocą xP pełny samobój), opuszczony szpital psychiatryczny, stary browar. Teraz jestem nastawiony na trip pod góry Sowie, aby zwiedzić największą zagadkę drugiej wojny światowej - projekt Riese. Duchów też mogę poszukać. Fundusze jako takie mam, nie jestem zmotoryzowany, to jedyny problem. Jak ktoś z okolic Sosnowiec/ Śląsk to pisać.
  • 0

#56

xyVirr.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby coś szykowało się w okolicach Wrocławia, to dajcie znać :) Albo Kraków w dni wolne :P
  • 0

#57

Maktor.
  • Postów: 18
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat up, mam nadzieję ze się ktoś w końcu znajdzie z moich rejonów ;)
  • 0

#58

uukassiu.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może ktoś ze Szczecina lub bliskich okolic? :)
  • 0

#59

olo0512.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam Śląsk okolice Rudy Śląskiej Zabrza Bytomia Gliwic Katowic pisze sie.
  • 0

#60

Pudlo88.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam jestem z okolic Katowic/Sosnowca i pisze się na wszelkie wypady ;) Od początku tematu zrealizowaliście jakiś trip?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych