Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łatwy i skuteczny sposób na LD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Świadomy Sen


Dołączona grafika



Witam ! Zauważyłem że wiele osób na forum interesuje tematyka związana ze świadomym śnieniem . Po przeczytaniu kilku tematów zdałem sobie sprawę że osiągnięcie tego stanu nie jest dla niektórych łatwe ,nawet mimo stosowania skomplikowanych metod ( w które nawet nie chciałoby mi się bawić) . Sposób który opisze działa na mnie praktycznie w 100 % . Wiem że każdy jest inny , i nie na każdego sposób ten musi zadziałać . Zachęcam jednak by spróbować , nie kosztuje wiele wysiłku , a może będzie on skuteczny w osiągnięciu upragnionego przez wielu LD ...

Osobiście nigdy wcześniej nie interesowałem się LD , szczerze mówiąc nie wiedziałem że takie zjawisko istnieje dopóki sam go nie doświadczyłem . Byłem zdziwiony że zjawisko to może być tak intensywne , a obrazy które wtedy "widzimy" są równie realne ,jak te w codziennym życiu .

Żeby nie przynudzać przejdę do senda , a więc do opisu mojego sposobu.

1. Ustawiamy budzik na dwie godziny wcześniej przed zakładanym obudzeniem się ( np. wiem że codziennie wstaje ok. godziny 8 - ustawiam budzik na godz 6 )

2. Zwyczajnie wstajemy z łóżka (nie , nie musimy bawić się w żadną medytację ani nic podobnego :) ),

3. Normalnie funkcjonujemy przez około godzinę . Jednak że dobrze jest w tym czasie wykonywać czynności ,które zbytnio nie pobudzą naszego ciała (ograniczenie zbędnej aktywności fizycznej ) gdyż niektórzy mogliby mieć kłopot z ponownym zaśnięciem . Zamiast tego można np. pooglądać telewizję czy poczytać książkę
-im więcej obrazów, tekstu trafi do naszego umysłu tym lepiej .

4 . Po około godzinie od przebudzenia idziemy ponownie do łóżka . Dla mnie ponowne zaśnięcie nie stanowi problemu , jednak wiem że dla niektórych może być to kłopot ( można wtedy np. skrócić czas aktywności do 30 min )

5. Co tu więcej pisać - cieszymy się świadomym snem :)

Dzielcie się swoimi opiniami i wrażeniami :) Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt
  • 0

#2

andkar94.
  • Postów: 105
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dobra technika, na mnie działa.
Ja np. w sobotę zawsze wstaję 10-11. Wystarczy, że wstanę o 8 i nie rozbierając się z piżamy np. umyję sie , zjem małe sniadanko, posiedze z 10 minut i wracam do łóżka i LD gotowe.
  • 0

#3

Lucius.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stare i znane, tylko ja mam problem, właśnie jak się rozbudzę to za ch.. nie zasnę :P

Użytkownik Lucius edytował ten post 22.12.2012 - 13:27

  • 3

#4

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

4 + 1 i pochodne to najlepsze techniki. ale jest już temat o tym
  • 0

#5

Pisaq.
  • Postów: 283
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja za to nałogowo czytam książki. Chociaż może nie nałogowo, ale codziennie przed snem, zwykle do momentu, kiedy nie odpłynę i to od paru ładnych lat. Niezwykle często zdarza się, że ze stanu czuwania przenikam nieświadomie w sen, przy czym mój umysł zachowuje ciągłość przyswajanej treści - co znaczy tyle, że czytając jakieś fantasy płynnie przechodzę ze świata rzeczywistego w świat danej książki, a umysł generuje dalszy ciąg akcji na podstawie czytanej treści.

Ale co to ma wspólnego z LD? Otóż tyle, że niezwykle łatwo rozpoznaję we śnie elementy przyswajanego tekstu, a co za tym idzie, również świadomość - co potwierdza kilku znajomych.

Czytam z PSP - czarne tło i niebieskie litery :)

Użytkownik Pisaq edytował ten post 22.12.2012 - 14:07

  • 0

#6

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Według mnie dobrym sposobem (szczególnie dla osób mających problem z szybkim zasypianiem) jest skrócenie do minimum czasu pomiędzy "utratą świadomości", a początkiem "marzenia sennego". Powyższy sposób może być bardziej skuteczny jeśli zdołamy odpowiednio szybko rozbudzić "świadomość" bez konieczności wstawania z łóżka. Uważam, że (po przebudzeniu) wystarczy maksymalnie krótka chwila obserwacji i myśl kojarząca obecny stan z rzeczywistością. Oczywiście bardzo ważne jest odpowiednie nastawienie budzika. Organizm musi nadal odczuwać bardzo silną potrzebę snu.

Użytkownik rainman edytował ten post 22.12.2012 - 15:32

  • 1

#7

Xeo.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dodam tylko od siebie, że jak ktoś ma problem ze wstaniem mimo że wie, że musi wstać, to można sobie położyć budzik w jakieś trudno osiągalne miejsce, np. na szczycie szafy - wtedy będziemy zmuszeni do jak najszybszego wstania i wyłączenia go, a lęk przed obudzeniem innych domowników może dodać jeszcze dodatkowego impulsu ;)

Użytkownik Xeo edytował ten post 22.12.2012 - 21:52

  • 0

#8

xeophyte.
  • Postów: 151
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wypróbuję chociaż i tak pewnie nic z tego nie będzie. Nie raz już tak zasypiałem po przebudzeniu i nic nie było.
  • 0

#9

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Skoro wy piszecie o utartych już sposobach, tudzież metodach pomagających osiągnąć LD, to Ja zaprezentuję coś całkiem innego. Czytałem ostatnio o roślince zwanej Ilex guayusa, jest ona znana mniej więcej z wywoływania świadomych snów, chociaż nie jest w tym aż tak dobra, jak Calea ternifolia, która jest zresztą u nas zakazana pod każdą postacią(susz, ekstrakt, żywa roślina, nasiona itd.). Co do Ilex guayusa, to można to kupić choćby tutaj :

http://shamanshop.pl...ds=Ilex&x=0&y=0

czy tutaj

http://www.magicznyo...mart&Itemid=127

Oczywiście nie są to jedyne sklepy w jakich możemy je dostać. Znajdziemy je w wielu herbaciarniach, szczególnie w takich z większą różnorodnością wyboru. Tanie to z pewnością nie jest, ale może być dobrym wspomagaczem, sam mam zamiar to spróbować. Ale uwaga !, ta roślina nie jest gwarancją konkretnego świadomego śnienia, trzeba pamiętać o treningu, czyli o własnej inicjatywie, której nawet roślina nie jest w stanie zastąpić :).

Użytkownik owerfull edytował ten post 09.01.2013 - 19:04

  • 0

#10

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

zdelegalizowali dream herb ? co za durnowaty kraj :-/
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych