Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świadome sny po wypiciu wody - MOŻLIWE?


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Jakiś czas temu tak sobie myślałem o placebo, czy może osoby, które baczniej przyglądają się swoim myślom, emocjom byłyby w stanie codziennie mieć LD dzięki np. takiej metodzie, nalewa się wodę do szklanki, nakleja plaster na szklankę i na nim pisze "LD". Po czym świadomie wypija i idzie spać. Bez uruchamiania tego krytyka w sobie, czy to w ogóle możliwe czy niestety ZAWSZE musi sugestia pochodzić z zewnątrz? Temat trochę na podstawie demota sprzed miesięcy, trochę przez zastanawianie nad tymi, którzy żyją chwilą.

Co myslicie o tym sposobie? Czy da się go jakoś podrasować czy wydaje się beznadziejny? Nigdzie nie znalazłem podobnej metody. U mnie pojawiło się LD, ale 2 dni po wypiciu, dlatego nie liczę tego. Jednak może są ludzie co by dali radę oszukać umysł? dodam, że snów nie zapisywałem ani nie myslałem o tym.
  • -1

#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

LD to nie wizje psychotropowe żeby dało się je wywołać jakimiś środkami chemicznymi.

Wystąpienie LD zależy jedynie od naszej psychiki (czy jesteśmy w stanie zachować świadomość przy zasypianiu albo już w trakcie snu zdać sobie sprawę, że to sen) dlatego myślę, że taki sposób mógłby zadziałać. Wystarczy uwierzyć, że zadziała a zadziała. W końcu LD można osiągnąć samym myśleniem "dziś będę mieć LD" więc wprowadzenie rytuału "szklanka wody wywołująca LD" wydaje się jak najbardziej dobrym pomysłem. To wszystko kwestia nastawienia. Przy tworzeniu szklanki musisz po prostu nie nazywać płynu wodą tylko wmawiać sobie, że to środek na LD i pomoże ci w osiągnięciu LD. Chodzi o zaszczepienie sobie autosugestii.

Nie jest to jednak sposób który u każdego zadziała (zależy od tego, do jakiego stopnia człowiek potrafi kontrolować swojego "wewnętrznego krytyka") i raczej nie sprawi, by LD pojawiało się każdej nocy. Ale powinno zwiększyć częstotliwość. Wystąpienie LD 2 dni po próbie to dość dobry wynik - często sugestia potrzebuje więcej niż jednej nocy by zadziałać.
  • 2



#3

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To o czym mówisz to raczej rytuał. W rytuale chodzi o to, że wmawiasz sobie iż jakaś czynność jest pomocna w określonym celu. Możesz wymyślić sobie na przykład jakieś rymowane zaklęcie z jakąś szczególną gestykulacją i wypowiadać je głośno przed zaśnięciem. Ja na przykład lubiłem przed zaśnięciem podrzucić swój dziennik snów i położyć go w łóżku obok poduszki wraz z długopisem. Miałem wrażenie, że już samo to że mam ten dziennik przy sobie bardzo mi pomaga. Gdy jakąś czynność będziesz powtarzał dostatecznie długo stanie się ona Twoim tradycyjnym rytuałem a efekt będzie rósł w miarę postępów w świadomym śnieniu. W końcu ów rytuał sam bez żadnego wmawiania będzie od razu nastrajał umysł w odpowiedni stan zwłaszcza, jeśli będzie się kojarzył z udanymi akcjami. W zasadzie rytuał może być dłuższy lub krótszy, bardziej lub mniej złożony, ale z czasem takich rytuałów dorabia się chyba każdy trenujący OOBE czy LD. Bardziej, lub mniej świadomie.

A właśnie. Wydaję mi się, że to działa również w odwrotną stronę. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś LD, OOBE to nie będziesz kojarzył własnego łóżka z tymi stanami. Wobec tego należy jak najbardziej udziwnić swoje miejsce snu. Załóżmy, że masz np dwa łóżka. Jedno mówisz - będzie łóżkiem do spania a drugie łóżkiem do świadomego śnienia. Czaisz? ;)

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 20.12.2012 - 12:06

  • 0

#4

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To mogłoby zadziałać gdyby zamiast wody nalano do szklanki wódy.
  • 0

#5

silverwolf.
  • Postów: 132
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miałem pierwsze w życiu OOBE. Wystarczyło że zasnąłem na plechach.
Łyknąłem sobie jeszcze złota koloidalnego i garść orzechów cedrowych.
Ale suplementy chyba nie miały wpływu.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych