Skocz do zawartości


Zdjęcie

Straszny sen, paraliż, halucynacje.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

G0L14T.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich! Mój pierwszy post na forum także witam :) .
Dzisiaj sniło mi się że grałem w siatkówkę (takową trenuję), był 21 Grudnia (mam wtedy finałowy mecz o wyjście z grupy).No i gramy i nagle bum, ziemia zaczeła strasznie przyśpieszać, dziwne światła za oknem i dźwięki.Byłem przybity do podłoża i nie mogłem trochę oddychać.Po chwili jestem w swoim łóżku, widzę wszystko, cały mój pokój ale nie mogę się oderwać od łóżka.Mam problemy z oddychaniem, za oknem dziwne światła i dźwięki.Przedemną otwiera się tak jak by portal , nie wiadomo co.Ogromny błysk światła i nagle znikło.Mogłem się już ruszać.Jakoś doszedłem do siebie.Najlepsze jest to iż wiem gdzie 21 grudnia będę grał mecz ale nie wiem jak hala wygląda (znaczy nie wiedziałem).Teraz najlepsze - wchodzę na internet a tam hala DOKŁADNIE TAKA SAMA jak w moim śnie.


Pomocy...
  • 0

#2

Aeq.
  • Postów: 160
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszyscy prorocze sny mają... 4 post chyba dziś. Jeśli chodzi o zobaczenie tej samej hali to pewnie ją widziałeś gdzieś ale nie utkwiła Ci w pamięci. Sen o akurat 21 Grudnia to raczej podświadome. Może się boisz czy obawiasz tego dnia i tyle.
  • 0



#3

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

sen + paraliż senny ( to tłumaczy halucynacje). A co do hali która Ci się przyśniła, dużo hal jest do siebie podobnych. Może śnił Ci się koniec świata zapowiadany na 21 grudnia xD
  • 0



#4

G0L14T.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do końca świata podchodzę bardzo sceptycznie i mam na niego wylane, ale to mnie przeraziło.
  • 0

#5

ObcyKany.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich! Mój pierwszy post na forum także witam :) .
Dzisiaj sniło mi się że grałem w siatkówkę (takową trenuję), był 21 Grudnia (mam wtedy finałowy mecz o wyjście z grupy).No i gramy i nagle bum, ziemia zaczeła strasznie przyśpieszać, dziwne światła za oknem i dźwięki.Byłem przybity do podłoża i nie mogłem trochę oddychać.Po chwili jestem w swoim łóżku, widzę wszystko, cały mój pokój ale nie mogę się oderwać od łóżka.Mam problemy z oddychaniem, za oknem dziwne światła i dźwięki.Przedemną otwiera się tak jak by portal , nie wiadomo co.Ogromny błysk światła i nagle znikło.Mogłem się już ruszać.Jakoś doszedłem do siebie.Najlepsze jest to iż wiem gdzie 21 grudnia będę grał mecz ale nie wiem jak hala wygląda (znaczy nie wiedziałem).Teraz najlepsze - wchodzę na internet a tam hala DOKŁADNIE TAKA SAMA jak w moim śnie.


Pomocy...




Porażenie przysenne (paraliż senny, paraliż przysenny) – stan występujący podczas zasypiania lub rzadziej podczas przejścia ze snu do czuwania, objawiający się porażeniem mięśni (katapleksja) przy jednoczesnym zachowaniu pełnej świadomości.

Osoba doświadczająca paraliżu przysennego ma wrażenie ogarniającej niemocy, nie jest w stanie wykonać żadnych ruchów, mówić ani otworzyć oczu. Zjawisku temu towarzyszą zazwyczaj bardzo nieprzyjemne doznania psychiczne, takie jak wrażenie ogłuszającego dudnienia lub dzwonienia w uszach, bezwładnego spadania, wykręcania ciała, przygniecenia klatki piersiowej lub kończyn. Prawie zawsze towarzyszy mu przyśpieszony rytm serca oraz uczucie strachu. Podczas paraliżu możliwe jest również występowanie różnego rodzaju halucynacji, zarówno wzrokowych jak i dotykowych. Notorycznie powtarzający się paraliż przysenny jest zazwyczaj związany z zespołem chorobowym zwanym narkolepsją, ale występuje też epizodycznie u osób zdrowych (różne źródła podają, że około 30-50% populacji przynajmniej raz w życiu doświadczyło paraliżu sennego) jako rzadko spotykana anomalia. W takim przypadku przyczyną porażenia mięśni jest zahamowanie neuronów w rdzeniu kręgowym odpowiadających za utrzymywanie napięcia mięśniowego wywołane przez impulsy z mózgu. Stan taki występuje fizjologicznie podczas snu i zapobiega wykonywaniu przypadkowych ruchów ciała. Ze zjawiskiem paraliżu przysennego mamy do czynienia wówczas, gdy mózg zaczyna wysyłać owe impulsy w niewłaściwym momencie: przy gwałtownym wybudzaniu się ze snu w fazie REM, lub podczas zasypiania, gdy nie doszło jeszcze do utraty świadomości.

W czasie paraliżu przysennego jedyną grupą mięśni, na które można mieć świadomy wpływ, są mięśnie oddechowe. Wykonywanie szybkich i gwałtownych zamierzonych wdechów i wydechów może ułatwić wybudzenie się, jednakże stan paraliżu trwa na ogół krótko i w ciągu kilku minut samoistnie przechodzi w całkowite wybudzenie lub sen. Sam mniewałem tak kilka razy dopuki nie wiedzialem ze cos takiego istnieje myslalem ze mnie opetało :P
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych