Skocz do zawartości


58-latek zaatakował obraz Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#31

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Goosfaba dlaczego mam odpowiadać za błędy innych odpowiesz mi ?


Po pierwsze nie przypominam sobie abym Tobie zadawał jakiekolwiek pytanie w tym temacie.

Co miałeś na myśli pisząc o krwawej konkwiscie w Ameryce i jak to się ma do historii naszego Kraju ???


A to miałem na myśli jak Twoja religia pokoju i miłości WYPARŁA lokalne wierzenia i religie. Może dysponowali inną wersją Biblii? Jak ma się to do Twojego naiwnego stwierdzenia:

Nie pozwólmy na niszczenie żadnej wartości religijnej każdego wierzenia.


Co do cytatów z wiki to trochę jak podcinanie gałęzi, na której siedzisz. Przeczytaj to na spokojnie jeszcze raz i jeśli nie dostrzegasz tam nic śmiesznego to nie mam nic do dodania.
Żeby troszkę wrócić do tematu to ja też wkleję cytat z wiki dotyczący obrazu jasnogórskiego:

" Kilkadziesiąt lat później klasztor został obrabowany przez husytów. Pozbawiwszy go wszystkich skarbów, chcieli oni zabrać również i cudowny obraz, lecz niewidoczna siła zatrzymywała konie, i wóz ze świętością nie zdołał się ruszyć. We wściekłości jeden z rabusiów zrzucił świętą ikonę na ziemię, a inny uderzył mieczem po twarzy. W tym samym miejscu sprawiedliwa kara dotknęła wszystkich: pierwszego rozerwało na części, drugiemu uschła ręka, pozostali padli trupem lub zostali rażeni ślepotą."

No to ja się pytam po co ta cała straż jasnogórska i policja? Po co szyba? Obraz przestał sam się bronić?
  • 1

#32

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A mnie wciąż interesuje, w jaki sposób ten debil napełnił żarówki elektryczne farbą. To w ogóle jak w jakimś tripie - wchodzi, czai się, wyjmuje z torby... żarówki, są one wypełnione farbą i dokonuje się - rzuca!
  • 0

#33

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mnie wciąż interesuje, w jaki sposób ten debil napełnił żarówki elektryczne farbą.


Wyłupujesz okolicę tego okrągłego "czegoś" pokrytego cyną i oblanego laką czy inną masą. Wyłupujesz otwór ponizej gwintu i tamtendy wlewasz co chcesz. Możesz też nawiercić mały otwór w masie i wbić grubą igłe a potem wstrzyknąć strzykawką. Potem zaklejasz otwór poksyliną.

Dołączona grafika
  • 0



#34

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W ten sposób nie wlejesz nic do bańki tylko "pod gwint". To okrągłe coś pokryte cyną to zalutowane jedno wyprowadzenie żarnika a drugie jest zalutowane z boku gwintu w miejscu styku z bańką żarówki.
  • 0

#35

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszystko ładnie pięknie, tylko tam jest próżnia. Jak wpuścić do bańki powietrze nie powodując rozbicia jej w drobny mak? A może wykorzystał próżniowe podciśnienie, żeby farba sama zassała się? Tylko którędy?

W każdym razie dzięki za zainteresowanie i koncepcje.
  • 0

#36

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

W ten sposób nie wlejesz nic do bańki tylko "pod gwint". To okrągłe coś pokryte cyną to zalutowane jedno wyprowadzenie żarnika a drugie jest zalutowane z boku gwintu w miejscu styku z bańką żarówki.

Czyżby????
. 3 minuty szukania spalonej zarówki i kilkanaście sekund przekłuwania się pilniczkiem jak sztyletem .Po parunastu sekundach poszerzania dałoby sie tam spokojnie wlać farbe przez lejek a od razu strzykawką .
Voila:
Dołączona grafika

Wszystko ładnie pięknie, tylko tam jest próżnia. Jak wpuścić do bańki powietrze nie powodując rozbicia jej w drobny mak? A może wykorzystał próżniowe podciśnienie, żeby farba sama zassała się? Tylko którędy?

Normalnie . Opowieści o eksplozji implozyjnej w takim przypadku to popularny mit bez podstaw w rzeczywistości.
  • 7



#37

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano



Wiertłem do szkła o średnicy 1mm możemy zrobić otwór poniżej miejsca gdzie szyjka łączy się z gwintowanym trzonkiem. W ten sposób można napełnić strzykawką nawet sprawną żarówkę. A po co? Nie będę podpowiadał ;]

Użytkownik Goosfraba edytował ten post 11.12.2012 - 00:46

  • 0

#38

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WZ4U0atYGrk

Wiertłem do szkła o średnicy 1mm możemy zrobić otwór poniżej miejsca gdzie szyjka łączy się z gwintowanym trzonkiem. W ten sposób można napełnić strzykawką nawet sprawną żarówkę. A po co? Nie będę podpowiadał ;]

Pilnikiem diamentowym(groszowa sprawa) albo gruba osełką zrobisz podóżną dziurkę przez która da się wsypac proszek .Jak dawno temu bawiłem sie w pirotechnika to z żaróweczek do latarki robiłem zapalniki do ...i. Troche prochu amidowego lub zawartość podsuszonej petardy(strasznie toto higroskopijne i spija wilgoć z powietrza) i można odpalac "urwiłapkłę" z za pomocą płaskiej baterii i kabla strzałowego.
  • 0



#39 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

W jakimś filmie widziałem zamach przeprowadzony na jakiegoś gościa. Żarówka została napełniona łatwopalną cieczą i po włączeniu światła wybuchał ogień. Oczywiście była to amerykańska żarówka zapalana łańcuszkiem.
  • 0

#40

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

noxili, Aton - właśnie o to chodziło :) Ale zdaje się, że "troszkę" zeszliśmy z tematu.

Użytkownik Goosfraba edytował ten post 11.12.2012 - 11:55

  • 0

#41

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I nam zaraz ABW w szybkę zapuka.

Kończąc ze swojej strony wątek żarówkowy dodam, że humorystyczny wybór przedmiotu mógł mieć sens. Jakiś komentator w komentarzu politycznym zwrócił uwagę, że np. słoik nie daje pewności stłuczenia, żarówka z cienkiego szkła - tak.
  • 0

#42

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I nam zaraz ABW w szybkę zapuka.

Kończąc ze swojej strony wątek żarówkowy dodam, że humorystyczny wybór przedmiotu mógł mieć sens. Jakiś komentator w komentarzu politycznym zwrócił uwagę, że np. słoik nie daje pewności stłuczenia, żarówka z cienkiego szkła - tak.


A może on po prostu chciał naród oświecić? ;)
  • 1

#43

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To na pewno był spisek żarówkowy !

Btw, czy czasem takie żarówki nie są wypełnione gazem szlachetnym, np argonem, a wcale nie próżnią ?

edycja: ultimate
Dołączona grafika

Użytkownik Avenarius edytował ten post 12.12.2012 - 14:14

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych