Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opuszczone wsie, miasta, wioski i inne tzw. Miasta Duchów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

ScOrPiOn.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Opuszczone miasto - Polskie Ghost City
Gródek (właściwie Kłomino) to niemałe, bo ok. 5-cio tyś. miasto, które jest całkowicie... opuszczone. No może nie Licząc dwóch rodzin mieszkających tam. Miasto było Niegdyś "sypialnią" oficerska wojsk radziecki stacjonujących w okolicy.
W roku '92 zostało pospiesznie opuszczone. Od Tego czasu stoi samotni zarastając i niszczeją fakt, że jeszcze kilka lat temu miasto można było całkiem nieźle zagospodarować i zaludnić teraz wydaje się mało istotny i nie przekonujący widząc stan, w jakim znajduje się teraz miasto. Nie zmieniają tego nawet tabliczki "sprzedaż mieszkań".
Niestety miasto zostało rozkradzione, bloki i budynki totalnie zrujnowane przez miejscowych poszukiwaczy materiałów wtórnych. Jednak dzięki temu istnieje tam teraz swoisty klimat ciszy i zadumy... miasta znajdującego się w środku lasów, opuszczonego, martwego...


Linki:

Strona główna o tym mieście.
opuszczone.com/galerie/grodek/index.php

Wikipedia.
pl.wikipedia.org/wiki/Gr%C3%B3dek_(wojew%C3%B3dztwo_zachodniopomorskie)

Filmik
pl.youtube.com/watch?v=gsxuz3SJJ50&feature=related

Temat żywcem zerżnięty z http://www.forum.tib...ad.php?t=299620

Co sądzicie o tym miejscu ?
Ja sam z chęciom bym się tam wybrał, tylko nie mam z kim.
No i raczej byłoby ciężko z czasem u mnie.
Wydaje mi się że to raczej ciekawostka i pasuje do tego działu.
  • 0

#2

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To wygląda jak jakiś Czarnobyl :)
  • 1



#3

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muszę przyznać,że to miasto ma swój klimat - z chęcią wybrałbym się tam z aparatem :)
  • 0



#4

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale nie mozna tego porownywac do Czarnobyla (Prypeć-iu). To miasto nie bylo swiatkiem takiego dramatu jak w Czarnobylu. Choc miasto ma cos z Czarno to jedyne co bym tam porobił to pojezdzil autem :P A do Prypeća przejechal bym sie z miła checia, bieganie z licznikiem geigera, przezywanie tego dramatu jeszcze raz. To jest cos !
  • 0

#5

Slowik.
  • Postów: 32
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zagraj w STALKERA tyle, że tam masz jeszcze mutanty :P . Choziaż kto wie co tam się czaji w zakamarkach :)
  • 0

#6

ScOrPiOn.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Slowik za dużo gier/ filmów...
Może i nie Prypeć ale zawsze coś, nie ?
A jeśli chcecie rozmawiać o Chernobylu/Czernobylu to jest inny temat.
  • 0

#7

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

normalnie nie odpuszcze i chyba tam pojade:D szczęście, że na pewno chętni znajomi się znajdą to bedzie na paliwoo:P 440 km w obie strony... :P
  • 0



#8 Gość_Rishro

Gość_Rishro.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale niech nikt tam zbytnio nie jeździ, bo straci swój klimat :]
Wyobrażam sobie tłumy turystów zwiedzających opuszczone miasto xD
  • 0

#9

kleskus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szkoda ze to tak daleko od malopolski - wybrałbym się tam na rowerze... Niestety samochodu jeszcze niemam, wiec póki co dla mnie taka wycieczka niestety... nie osiągalna :( A miasto ma swój klimacik, chodź do takiego jaki jest w Prypeci (nawet ze zdjęc i filmików) troche mu brakuje. Pozatym wątpie aby w grudku nie spotkać nikogo...

Poki co to na rowerze planuje sie przejechać do "NZC" - niedomickich zakladów celulozy - ze zdjęc podanych wyzej tez prezentują się nawet fajnie. Jesli sie juz wybiore to porobię zdjęcia, ktorymi się moge podzielić.

Pzdr.
  • 0

#10

whitepatriot.
  • Postów: 68
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moze uznacie ten post za głupi ale znacie jeszcze jakieś inne opuszczone miasteczka jak te

wybiorę się tam kiedyś
  • 0

#11

maroon.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale nie mozna tego porownywac do Czarnobyla (Prypeć-iu). To miasto nie bylo swiatkiem takiego dramatu jak w Czarnobylu. Choc miasto ma cos z Czarno to jedyne co bym tam porobił to pojezdzil autem :P A do Prypeća przejechal bym sie z miła checia, bieganie z licznikiem geigera, przezywanie tego dramatu jeszcze raz. To jest cos !

A co to ma do rzeczy, przepraszam? Chyba oczywistym jest, że porównując to miasto do Prypiecia użytkownikowi chodziło o sam wygląd a nie o historię :o
  • 0

#12

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pozwoliłem sobie zrobić małe opracowanie o Kłominie :P
http://www.paranorma...,5,artykul.html

Z informacji bieżących - wkrótce miasto zniknie z powierzchni Ziemi. Gmina Borne Sulinowo zabrała się w 2008 roku za wyburzanie Kłomina, materiał budulcowy będzie wykorzystywany przy budowie autostrad i innych obiektów...
  • 0



#13

Andie.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego co się dowiedziałam to najpierw rozbiorą mniejsze domy a potem zajmą się wielkimi blokami.
Może jeszcze zdążę tam pojechać bo sceneria do zdjęć jest nieziemska.

Proponuję obejżeć zdjęcia na opuszczone.com
  • 0

#14

Damantris.
  • Postów: 152
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Skorzystałam z wyszukiwarki, nie znalazłam żadnego tematu, na ten temat. Jeżeli jednak gdzieś jest, tylko miasteczko nazwane jakoś inaczej,
bardzo proszę o połączeniu mojego z owym tematem.


Dołączona grafika


Pstrąże to miejscowość położona 20km od Bolesławca na Dolnym Śląsku. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z początków XIV wieku. Aż do XIX wieku była to wieś mieszkalna wchodząca w skład dóbr kliczkowskich. Po pożarze zabudowy w 1865r. służyła za miejsce wypasu bydła oraz wytapiania żelaza.
W 1901 roku rozpoczęto przebudowę miasteczka na potrzeby wojsk niemieckich. Wybudowano koszary, stajnie, betonowy most na Bobrze, doprowadzono linie kolejowe z Leszna Górnego.
W 1945r. Pstrąże zostało przejęte przez armię radziecką. Wówczas to miejscowość zniknęła z map, zadbano, by była niedostępna dla Polaków (m.in. poprzez zniszczenie drogowej części wspomnianego wyżej mostu).
Dopiero po wojnie, w latach 60tych ubiegłego wieku, Pstrąże przeżywało swoje złote lata, kiedy, poza armią radziecką, stacjonowały tam również wojska polskie. Utworzono osiedla dla rodzin ponad 15tysięcy żołnierzy.
Po upadku muru berlińskiego i wycofaniu się wojsk radzieckich, miasto opustoszało. Armia radziecka większość sprzętu wywiozła ze sobą, pozostawiła po sobie tylko to, co niepotrzebne, oraz mnóstwo, niszczejących z czasem, budynków.

Dołączona grafika


Obecnie Pstrąże jest poligonem ćwiczeniowym dla wojsk, jak i obiektem rekreacyjnych wycieczek dla poszukiwaczy tajemnic, przygody oraz miłośników ASG i paintballa, którzy urządzają tam często strzelanki.


Na olbrzymim, zniszczonym i zarośniętym przez roślinność terenie wciąż straszą opuszczone budynki m.in. mieszkalne, stołówka, kino, kaplica (przynajmniej tak zapamiętałam ten budynek) i wiele innych, w których piętrzą się hałdy gruzu, resztki zniszczonych mebli i sprzętów, których dawni lokatorzy nie zabrali ze sobą. Wybite okna, upstrzone dziurami po kulach ściany z sypiącym się tynkiem oraz rozmaite drobiazgi, które przy odrobinie szczęścia można wciąż tam znaleźć, jak łuski pocisków, stare maski gazowe, czy hełmy, pobudzają wyobraźnię i są obiektami wielu fotografii. Teren został przekopany wzdłuż i wszerz, lecz wciąż można spotkać tam ludzi z wykrywaczami metali, szukających niecodziennych pamiątek.

Dołączona grafika


Krążą pogłoski, według których w północo-zachodniej części obiektu znajdują się schrony, w których była przetrzymywana broń atomowa. W Internecie można również znaleźć opinie, że w niektórych budynkach straszy, jednak nie zostało to nigdy w żaden sposób udokumentowane.

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


źródła:
wikipedia.pl
pstraze.pl
prywatne obserwacje

Zdjęcia pochodzą z archiwum bractwa ASG, do którego należę oraz z moich prywatnych zasobów.

  • 6

#15 Gość_grubby

Gość_grubby.
  • Tematów: 0

Napisano

No, klimat to miejsce ma. Bez dwóch zdań. Na jednym ze zdjęć widać, że drzwi niejedną strzelaninę przeszły :>
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych