Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rzadka rzymska moneta datowana na 269 rok naszej ery została odkryta w prywatnej kolekcji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moneta przedstawia Marka Aureliusza Mariusa cesarza rzymskiego sprawującego rządy tylko jeden miesiąc.
Została odkryta w okolicy Ilminster Somerset i jest częścią kolekcji setek monet posiadanych przez Jamesa Stevensa Cox, który zmarł w 1997 roku.

Dołączona grafika

Ben Sayers, z Community Heritage Access Centre w Yeovil, powiedział: "Szanse na przetrwanie monety bitej w takim małym oknie czasu przez 2000 lat są bardzo małe. To niesamowite odkrycie."

Stevens Cox urodził się w 1910r. i spędził niemal 80 lat badając historię Ilminster, gdzie mieścił się jego dom rodzinnny.

Marcus Aurelius Marius był władcą cesartstwa Galijskiego, którego kres datuje się na 274 r.n.e.


źródło: http://www.huffingto...l?utm_hp_ref=tw

Użytkownik erebeuzet edytował ten post 02.11.2012 - 15:40

  • 2

#2

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Miesiąc, a już monety bili :D
  • -1

#3

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Licytacje otwierasz i tylko zaufani są wtajemniczeni...tak?
Ja mam współczesną z orłem na awersie i rewersie, ale nie sprzedam/chyba.
...wiem,że spam, ale chciałem być miłym, bo widzę wyłącznie mego plusa a odwiedzin aż 261 wyśw.
  • 1

#4

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

...


Na nikim wrażenia moneta nie robi (jak na mnie).
Pewnie jakbym napisał, że jako jedyny potrafię schować penisa wewnątrz organizmu (a potrafię) to temat byłby dużo obfitszy w komentarze.
Rewanżuję się tym samym 8]

Nie cytuj niepotrzebnie całych postów znajdujących się tuż nad Twoją wypowiedzią! Ivellios

Użytkownik Ivellios edytował ten post 04.11.2012 - 02:08

  • 1

#5

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pewnie jakbym napisał, że jako jedyny potrafię schować penisa wewnątrz organizmu

Zrobisz o tym odzielny temat, razem z filmikiem?

@Temat
Czy jakby tą monetę cifem potraktować to odzyskała by blask? Czy jest tak starta że nie da rady?
  • 0

#6

Hurricane.
  • Postów: 49
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pewnie jakbym napisał, że jako jedyny potrafię schować penisa wewnątrz organizmu

Zrobisz o tym odzielny temat, razem z filmikiem?

@Temat
Czy jakby tą monetę cifem potraktować to odzyskała by blask? Czy jest tak starta że nie da rady?

Nie, nie da rady, i wiek nie ma tu (prawie) nic do rzeczy. Potraktowanie jakiejkolwiek starszej monety środkiem żrącym na pewno nie polepszy jej stanu, a może jedynie pogorszyć. Zresztą po co ja czyścić, skoro jest piękna?

Co do tematu, jest to na pewno ciekawe odkrycie, lecz gdyby przeglądnąć wszystkie prywatne kolekcje na świecie (co jest nierealne :D) można by znaleźć zapewne wiele innych rzadkich monet. Jeżeli moneta nie posiada certyfikatu, to żaden laik nie będzie miał zielonego pojęcia, co to za moneta i z jakich czasów pochodzi. A ludzie którzy się na tym znają, zapewne nie będą chcieli oddawać jej do muzeów. :D
  • 0

#7

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Znaleźliśmy w pracy francuską monetę z 1734.
Nikt nie chciał jej kupić.
Certyfikaty itp brednie.

@trele12
Nie. Nie utworzę takiego tematu z wiadomych powodów.

Użytkownik erebeuzet edytował ten post 03.11.2012 - 21:39

  • 0

#8

Maygay.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Erebeuzet, mam prośbę. Czy mógłbyś powiedzieć mi więcej o chowaniu penisa? Bardzo zaciekawiło mnie to, również tak potrafię, jest to rzekomo atawistyczna cecha prehistorycznych ssaków, penis był chowany po to aby nie tworzył się na nim sopel lodu. Bardzo mało ludzi posiada tą cechę. Skontaktuj się ze mną, to niesamowite odkrycie!

Użytkownik Maygay edytował ten post 03.11.2012 - 23:06

  • -1

#9

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Erebeuzet, mam prośbę. Czy mógłbyś powiedzieć mi więcej o chowaniu penisa? Bardzo zaciekawiło mnie to, również tak potrafię, jest to rzekomo atawistyczna cecha prehistorycznych ssaków, penis był chowany po to aby nie tworzył się na nim sopel lodu. Bardzo mało ludzi posiada tą cechę. Skontaktuj się ze mną, to niesamowite odkrycie!


Haha
Niestety jak dla mnie to błaha ciekawostka.
Tak jak umiejętność zginania paliczka dalszego przy jednoczesny wyproście reszty części palców.
Żona ma ubaw i tyle...

Dołączona grafika
Aquila
  • 0

#10

Maygay.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Proszę, nie bagatelizuj tego! Twoja żona nawet nie zdaje sobie sprawy z jakim fenomenem ma do czynienia. Mam kilka pytań: powiedz proszę, chowa się sam czy go kontrolujesz? Co jeśli chcesz oddać mocz, a on jest schowany? Czy działa na zasadzie "bólu głowy" u kobiet - gdy nie masz ochoty to się nie pokazuje? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Dołączona grafika
Aquila
  • -1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych