Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pluton nie jest już planetą!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

no i bedą, przeciez ciągle coś się zmienia i nowe podręczniki róznią się od starych, poza tym o plutonie raczej mało się uczy więc wymażą tylko jedną małą kulke, zredagują jedno zdanie i tyle, po Plutonie :D .
  • 0

#17

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Phi, po co zmieniać podręczniki, skoro i tak jest w nich masa zakłamań i bzdur :P
  • 0

#18

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Teraz tak dziwnie bedzie bez Plutona na koncu, bede sie jeszcze mylił przy odpowiedziach na lekcjach :-(
  • 0

#19

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pluton stracił status planety, a Układ Słoneczny ma ich osiem.


Zatem jak pisalem w ponizszym watku, sprawdzily sie moje przypuszczenia.
http://www.paranorma...opic.php?t=3103

I musze powiedziec ze IAU podjelo sluszna decyzje. Miedzy innymi wlasnie po to zeby nie zmieniac podrecznikow co kilka lat. Bo jest wiecej niz pewne, ze nowe "obiekty plutonowe" beda teraz tak czesto odkrywane jak agenci z archiwow IPN ;-)

PS. @Eurycide , moglbys rozwinac watek z Iluminatami?
  • 0

#20

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a gdzie Marduk?
  • 0

#21 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

a gdzie Marduk?


w czeluściach umysłów naiwniaków :)
  • 0

#22

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Marduk to mityczna planeta układu słonecznego a jeżeli o niej nie słyszałeś to przeczytj sobie jakąś książke których pełno jest na rynku wydawniczym a nie wypowiadaj sie na forum nie znając tematu :evilmad:
  • 0

#23 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Marduk to mityczna planeta układu słonecznego a jeżeli o niej nie słyszałeś to przeczytj sobie jakąś książke których pełno jest na rynku wydawniczym a nie wypowiadaj sie na forum nie znając tematu :evilmad:


tobie przydałoby się przeczytać regulamin forum bo to temat o plutonie a nie jakims marduku :)

poza tym to o nim słyszałem, czytaełm i nie wierze, to tylko eposy sumeryjskie a nie żadne wiarygodne dowody, nie wiem czy chciałbyś żeby ludzie zaczeli to trktować poważnie ? zresztą sam napisałeś że "mityczna" mitycznych tobyło wielu bogów a jakoś w nich nie wierzymy :)

P.S nie odpisuj mi bo dostaniesz warna za zjechanie z tematu, i nie mam ochoty się kłucić bo to sprawa indywidualna dla każdego człowieka czy wierzy w bajki czy w fakty :)
  • 0

#24

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra jak uważasz, :beer2: może ty nie wierzysz w możliwość istnienia takiej planety, ale ja osobiście popieram tą teorię :brawo:



PS. Dzięki za miłą rozmowę ;-)
  • 0

#25

Astro-amator.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teraz tak dziwnie bedzie bez Plutona na koncu, bede sie jeszcze mylił przy odpowiedziach na lekcjach :-(

Szczerze wątpię, aby nauczyciele o tym wiedzieli, a co dopiero pamiętali...

Pozdro.
  • 0

#26

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczerze wątpię, aby nauczyciele o tym wiedzieli, a co dopiero pamiętali...

Przeciez poloniści raczej nie nie więdzą ile mamy planet. A każda nauczycielka geografii i fizyki jaką znam, wie ile ich było i jak sie nazywały.
  • 0

#27

Astro-amator.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze, ale mówię o sytuacji jaka nastała teraz. Mało który z nauczycieli fizyki przykłada się do lekcji fizykii poświęconej astronomii...
  • 0

#28

widow.
  • Postów: 35
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co do fizyki i działu astronomii w mojej książce jest dość spory ten dział. Niestety. Ani jedna kartka nie została przestudiowana na lekcji. Wiec nic to nie zmieni w mojej klasie. A co do Plutona. To zastanawiam sie za ile lat ponownie zmienią definicje "planety" i które tym razem wykluczą planety. Moim [skromnym] zdaniem, naukowcy podejmują ostatnio dużo /za dużo decyzji niepotrzebnych. Ale moze i tak bedzie lepiej...

co do fizyki i działu astronomii w mojej książce jest dość spory ten dział. Niestety. Ani jedna kartka nie została przestudiowana na lekcji. Wiec nic to nie zmieni w mojej klasie. A co do Plutona. To zastanawiam sie za ile lat ponownie zmienią definicje "planety" i które tym razem wykluczą planety. Moim [skromnym] zdaniem, naukowcy podejmują ostatnio dużo /za dużo decyzji niepotrzebnych. Ale moze i tak bedzie lepiej...

ehh....cos nie tak z moim netem. Dwa razy sie dodaje. cóż.wybaczcie.
  • 0

#29

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eris - ciało, które zdegradowało Plutona
Ciało niebieskie, przez które Pluton stracił status planety otrzymało oficjalne imię. Od dziś nazywa się Eris. Odkrywca Eris, Michael Brown z Kalifornijskiego Instytutu Technologicznego mówi, że lepszej nazwy nie można było wymyślić.
Dołączona grafika
W greckiej mitologii Eris to bogini niezgody, chaosu i nieporządku. To ona wywołała wojnę trojańską. Eris doprowadziła też do ostatniego sporu między astronomami o status Plutona, jej samej i kilku innych ciał niebieskich.

W związku z tym w zeszłym miesiącu członkowie Międzynarodowej Unii Astronomicznej stworzyli dla tych obiektów nową kategorię - planet karłowatych. Odkryta rok temu Eris jest jeszcze bardziej oddalona od słońca niż Pluton. Jedno jej okrążenie wokół słońca zajmuje 560 ziemskich lat. Temperatura na powierzchni wynosi -250 stopni Celsjusza.

Jej księżyc otrzymał imię Dysnomia od nazwy choroby polegającej na trudności w znalezieniu w pamięci słów potrzebnych do wyrażenia swoich myśli.
http://wiadomosci.on...76,69,item.html
  • 0



#30

sasquatch89.
  • Postów: 75
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podobno w Pasie Kuipera jest kilka ciał większych od Plutona, które mogłyby być planetami. Powinniśmy do definicji dodać że planety muszą posiadać atmosferę, bo zrobi się spory problem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych