Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amon Kane


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16

Amon Kane.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To co dla ludzie jest nielogiczne wcale nie musi takie być. Powiedzmy, że seryjny morderca zabija ofiary wedle ustalonego planu, a policja bierze to za morderstwa nielogiczne- nie powiązane ze sobą.

Tak. Ale nie tylko. Reklamy, przekazy podprogowe nawet jeśli są nielegalne... jest wiele ukrytych programów programujących ludzkie umysły.
Masło maślane...

I gratuluję- udało ci się ode mnie wyciągnąć posta ;)

#17

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To co dla ludzie jest nielogiczne wcale nie musi takie być. Powiedzmy, że seryjny morderca zabija ofiary wedle ustalonego planu, a policja bierze to za morderstwa nielogiczne- nie powiązane ze sobą.

Tak. Ale nie tylko. Reklamy, przekazy podprogowe nawet jeśli są nielegalne... jest wiele ukrytych programów programujących ludzkie umysły.
Masło maślane...

I gratuluję- udało ci się ode mnie wyciągnąć posta ;)



Przyjęłam gratulacje ^^, Wracając do logiki przez Ciebie przywołanego mordercy, jego logika jest jego formą widzenia i realizacji swojej wizji czy też jakiegoś pragnienia przeobrażonego w projekt. Jak wiemy często te "osobnicze ciągi myślowe" wcale nie muszą mieścić się w kanonach pozytywnego postępowania przyjętego za poprawne przez społeczeństwa, czy mniejsze grupy. Schematy postępowania mogą ale jak zapewne wiesz nie muszą determinować.



#18

Amon Kane.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Należały ci się ;)
Jego logika została utworzona poprzez zdarzenia które przeżył. Wychowanie, zdanie innych... wszystko to zaprogramowało go w taki sposób, że przyjął iż morderstwo będzie najlepszym sposobem na oznakę swego buntu przeciw programowi.
To był tylko przykład i to niestety niedoskonały więc tak, wiem że nie muszą.
Społeczeństwa również przyjmują określony program, określony przez inne programy więc w sumie cały ten świat jest zaprogramowany.

Enter the Matrix 8)

#19

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To co nazwałeś buntem moim zdaniem było tylko i wyłącznie formą przejawienia się i dostrojeniem się do wzorca postępowania. Natomiast buntem było by przekroczenie, wyzwolenie się z uwarunkowań. Czyli taki mały krok aby wyskoczyć z Matrixa.



#20

Amon Kane.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Że niby pójść prosto przed siebie i nie oglądać się za siebie, zamieszkać w puszczy i zbierać grzyby?
Niewielu odczuwa ciężar programowania więc tak nie zrobią.

Może zakończmy już rozmowę, bo nas moderatorzy ochrzanią ;)
Przyjemnie się z Tobą rozmawia :roll:

#21

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przekraczanie schematów widzenia świata jako mrocznego, władczego determinującego nasze postrzeganie jest wyjściem z Matriksa. Tak sądzę.Kończymy ^^, Boimy się moda &( dygot ... dygot ...



#22

Amon Kane.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tacy straszni są tutaj?
Hmm... lepiej nie być ciekawym :D

Ogólnie to mam całkiem pozytywne spojrzenie na świat. Tylko mój cichy bunt przeciwko władzom... Ostatnio śmiałem się do rozpuku, gdy usłyszałem o meczu Polska- Anglia x]

#23

Ines.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam i Ja :D


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych