Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyjaśnić Niewyjaśnione - Podpisałem pakt z diabłem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#91

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No dobrze, skoro zatem z równania eliminujemy księży i skupiamy się tylko na Bogu oraz naukach, które płyną od niego, poprzez m.in Stary i Nowy Testament, to dojdziemy do wniosku, że Bóg nie skazuje nikogo na wieczne potępienie poprzez wysłanie do piekła, bo takowe w chrześcijańskiej terminologii nie istnieje. Według NT, Bóg jest miłosierny oraz wybacza każdemu - już samo to sprawia, że niewiernym czy grzesznikom nie grozi wieczność w otoczeniu siarki.

 

Poza krótkimi epizodami gdzieś w 2008 roku oraz 2014 roku, byłem ateistą. Jakieś okultystyczne praktyki eksperymentowałem dla własnej ciekawości, aby przekonać się, jak wpłynie to na moją psychikę, postrzeganie świata oraz wiarę w wybrane zjawiska - a także, nie ukrywam, czy doczekam się jakichś niewytłumaczalnych doświadczeń.Poza kilkoma incydentami, zawiodłem się na wszelkich paktach, przyzywaniu duchów, wzywaniu demonów i innych tego typu sprawach. Może po prostu nie nadaję się do tego... a może po prostu takie rzeczy nie istnieją.

 

Nie mam wiedzy, aby zdecydowanie opowiedzieć się za którąś z tych opcji.

 

Nie uważam jednak, aby wierzący lub dopuszcząjący istnienie Boga powinni wynosić swoje bóstwo na piedestał kosztem szatana, bo czymże ten pierwszy (znany ze Starego Testamentu, groźny, surowy i mściwy) różni się od szatana, takiego, jakim kreują go kapłani Kościoła Katolickiego?

 

I proszę cię, nie odbieraj tego jako atak na ciebie czy na twoją religię. To po prostu luźna refleksja, która ma niewiele wspólnego z tematem.


Użytkownik Serail edytował ten post 29.05.2015 - 14:39

  • 0



#92

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można także zadać sobie pytanie czyja modlitwa jest ważniejsza:  wierzącego czy nie wierzącego, wierzącego-pracownika kościoła czy wierzącego-owieczki? 

 

Cały racjonalny świat patrzy ze zdumieniem jak polakom uwielbiającym wolność Kościół zagląda pod kołdrę, jak się narzuca i wciska w przestrzeń publiczną, jak projektują na Bogu własne obsesje i fobie by następnie przerzucić je na swoich wiernych. 

 

Teraz mogę dać każdemu wiernemu dobrą nowinę i mogę też obiecać, co niniejszym czynię:  iż nie tu i nie teraz ale dopiero po śmierci będziecie szczęśliwi, bogaci, dzicy i swobodni ...i tutaj  można sobie dopisać co się chce by się Wam przydarzyło po śmierci. 


Użytkownik Aidil edytował ten post 29.05.2015 - 15:21

  • 1



#93

kamilkom.
  • Postów: 11
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze zobacz sobie NT gdzie Pan Jezus jakby zmienia tzw.zasady oko za oko ząb za ząb, gdzie nie należy oddać drugiemu ale nadstawić policzek, Pan Jezus gdy zył pokazał że był dobrym pasterzem.

Ale przyzywanie duchów itd. to otwarcie furtki szatana, grzech ciężki.

Bóg wybacza wtedy gdy żałujemy za grzechy, nie możemy grzeszyć przeciwko niemu i nie żałować i myśląc że wybaczy.

Dobrze miałeś doświadczenia teraz spróbój wrócić na dobrą scieżkę, nawróć się do Pana Boga zobaczysz że będzie lepiej.


Użytkownik kamilkom edytował ten post 29.05.2015 - 17:55

  • 0

#94

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

.... przyzywanie duchów itd. to otwarcie furtki szatana, grzech ciężki.

Bóg wybacza wtedy gdy żałujemy za grzechy, nie możemy grzeszyć przeciwko niemu i nie żałować i myśląc że wybaczy.

Dobrze miałeś doświadczenia teraz spróbój wrócić na dobrą scieżkę, nawróć się do Pana Boga zobaczysz że będzie lepiej.

 

 

Wszystko zależy od naszej wiary a dokładnie od tego jaką religię wyznajemy.

Gdy staniemy na gruncie Judaizmu to dowiemy się z przykazań co Jahwe dał Mojżeszowi  a mianowicie to że "nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną".

Tu zaczyna się kwestia. Czy Jahwe informuje nas że są inni Bogowie ale my mamy słuchać i wyznawać tylko jego.
Czy też nie ma innych Bogów i wiara w nich jest nonsensem.

Logicznym by było to, że są inni Bogowie ale Jahwe nie chce abyśmy się nimi zajmowali tylko i wyłącznie nim. Bo jeżeli ich nie ma to w czym problem chyba, że chodzi mu o to, żebyśmy nie wierzyli w to czego nie ma, ale dlaczego jest to aż taki ciężki grzech.

Więc raczej ci Bogowie są ale Jahwe chce mieć swoich wyznawców i z innymi Bogami rywalizuje.

 

Teraz kwestia szatana.
Wierzyć w niego nie powinno być grzechem ponieważ rozumiem, że on jest i Bóg tego nie kwestionuje.

Chodzi natomiast o słuchanie go. Czy słuchanie go to dawanie  "ucha"  podszeptom w naszej głowie by coś tam źle zrobić?.

Szatan nie ma żadnych kapłanów co namawiają do czegoś innego niż kapłani Jahwe czyli Boga Ojca.
A może kapłanami szatana to Buddyści lub Mahometanie? Jest to ciekawe zagadnienie.

 

Wydaje się że ludzi do złego ciągnie bez szatana. Szatan to taka figura retoryczna, która dla nas ucieleśnia zło.

Najogólniej mamy bać się szatana a powinniśmy raczej bać się lub zwyczajnie nie chcieć popełniać zła. 


  • 0



#95

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak tak czytam ostatnie posty, szczególnie kolegi kamilkom to nasuwa mi się takie skojarzenie: 

od około 2min.

Pozdrawiam


  • 0



#96

Ghost Rider 1997.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

pytanie. mogę napisać cyrograf, aby zabrał moją duszę, ale "pomógł" innej osobie?


  • -2

#97

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jasne, że możesz. To jak już się chcesz tak poświecać to i dla mnie coś załatw.


  • 0

#98

Ghost Rider 1997.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Jasne, że możesz. To jak już się chcesz tak poświecać to i dla mnie coś załatw.

co takiego?


  • 0

#99 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

pytanie. mogę napisać cyrograf, aby zabrał moją duszę, ale "pomógł" innej osobie?

Gdyby szatan istniał to i tak byś go nie oszukał w taki sposób :) Poświęcając swoją duszę za inną osobę prędzej byś do nieba niż piekła trafił, bo to on jest według tych wierzeń mistrzem kłamstwa i oszustwa.

 

Ale spokojnie, nie podpiszesz paktu z czymś co nieistenieje.


Użytkownik ✪Critter edytował ten post 14.08.2015 - 12:17

  • 0

#100

Ghost Rider 1997.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

 

pytanie. mogę napisać cyrograf, aby zabrał moją duszę, ale "pomógł" innej osobie?

Gdyby szatan istniał to i tak byś go nie oszukał w taki sposób :) Poświęcając swoją duszę za inną osobę prędzej byś do nieba niż piekła trafił, bo to on jest według tych wierzeń mistrzem kłamstwa i oszustwa.

 

Ale spokojnie, nie podpiszesz paktu z czymś co nieistenieje.

 

skąd wiesz, że nie istnieje? wszystko jest możliwe


  • 0

#101

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To poliż się po łokciu i wrzuć tutaj nagranie dla potwierdzenia. Od takiego prostego niemożliwego zacznijmy.

 

A skąd wiesz, że istnieje? Na jakiej podstawie chcesz to zrobić? Skoro wierzysz w to, to wiesz co Ciebie czeka jak to zrobisz?


  • 0



#102

Ghost Rider 1997.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

skąd wiem, że istnieje? skoro jest dobro, to i jest zło, tak? poza tym są rzeczy, których wyjaśnienie jest czasami nie możliwe dla innych. ja wierze w to, bo on żyje we mnie. ciąglę słyszę "Napisz cyrograf, oddaj mi duszę". wiem, że i tak nikt mi nie uwierzy, ae tak jest. jedynie silna wola mnie chroni przed oddaniem duszy. i tak, wiem co mnie czeka, gdy go napiszę. jeśli to wszystko jest prawdziwe, to po spaleniu cyrografu strace dusze i po pewnym nie określonym czasie życie. wiem co ryzykuje :)


  • 0

#103

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to po kolei.

 

1. Skąd wiesz, że istnieje dobro? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

2. Sypanie tekstami: "są rzeczy, których wyjaśnienie jest czasami nie możliwe dla innych" to oklepane bleblanie trywialnością.

3. Jeśli słyszysz głosy, to proponuję przed sporządzeniem tego nic nie wartego świstka papieru, udać się do psychologa i porozmawiać o owych głosach.

4. "i tak, wiem co mnie czeka, gdy go napiszę. jeśli to wszystko jest prawdziwe..." - no właśnie - piszesz, że w to wierzysz, ale nie jesteś pewny czy to prawdziwe?

5. Każdy umiera po bliżej nieokreślonym czasie.

6. Jesteś niesamowicie dziecinny i naiwny, jeśli uważasz, że wiesz co ryzykujesz. Hipotetycznie, zakładając, że to prawda - dlaczego chcesz skazać się na wieczne męki? W imię czego? Dla kogo i za co oddajesz swoją duszę?

 

PS.

Bonusowo - po kropce, zdanie zaczynamy od wielkiej litery ;)


  • 0



#104

Natsu Tanimoto.
  • Postów: 46
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tak troche z innej beczki. Sąsiad mi wielokrotnie mówił " do swojego jezusa " . Więc skoro tak to działa i jest jego siła, to taki Messi co strzeli bramke i podziękuje niebiosom jest wogóle wygrany no no.


  • 0

#105

Ghost Rider 1997.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

No to po kolei.

 

1. Skąd wiesz, że istnieje dobro? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

2. Sypanie tekstami: "są rzeczy, których wyjaśnienie jest czasami nie możliwe dla innych" to oklepane bleblanie trywialnością.

3. Jeśli słyszysz głosy, to proponuję przed sporządzeniem tego nic nie wartego świstka papieru, udać się do psychologa i porozmawiać o owych głosach.

4. "i tak, wiem co mnie czeka, gdy go napiszę. jeśli to wszystko jest prawdziwe..." - no właśnie - piszesz, że w to wierzysz, ale nie jesteś pewny czy to prawdziwe?

5. Każdy umiera po bliżej nieokreślonym czasie.

6. Jesteś niesamowicie dziecinny i naiwny, jeśli uważasz, że wiesz co ryzykujesz. Hipotetycznie, zakładając, że to prawda - dlaczego chcesz skazać się na wieczne męki? W imię czego? Dla kogo i za co oddajesz swoją duszę?

 

PS.

Bonusowo - po kropce, zdanie zaczynamy od wielkiej litery ;)

też polece po koleji

 

1. To chyba każdy wie. Jest dobro i zło

2. I tu jestem zagięty :D

3. Tu nie jest potrzebny psycholog, poza tym nie chce niczyjej pomocy

4. Wierze, że może mi się stać coś niebezpiecznego. Mam swoje źródła i mogę śmiało powiedzieć, że Pakt z Diabłem może być prawdziwy

5. To są najczęściej przyczyny naturalne, wypadki, zatrucia, wojny i wiele innych powodów. Ja podpisując cyrograf mogę skazać się na coś o wiele gorszego

6. Nie jestem dziecinny, ani naiwny. To już moja sprawa, dlaczego chce sprzedać duszę

 

P.S.

Wiem, że po kropce jest wielka litera ;)


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych