Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seriale godne polecenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#121

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszyscy tutaj tylko nowe, nowe, to ja polecę parę starych, klasycznych tytułów -

 

Kiedyś założyłem temat o klasykach seriali i bajek :)





#122

Macabre.

    Oczywiście to tylko teoria.

  • Postów: 83
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja polecę coś nowszego co mile mnie zaskoczyło: 

 

Scream (2015)

 

6HWYacv.jpg

 

Viralowy filmik, który trafia na YouTube, staje się preludium do serii makabrycznych morderstw w spokojnym miasteczku Lakewood.

 

Osobiście? Sięgając po tą produkcję naprawdę nie spodziewałem się wiele. Zrobienie ze slahera (szczególnie takiego jak Krzyk, który był już wałkowany milion razy) nie może być dobre. Prawda? No i jeszcze MTV. No i tu się pomyliłem. Przyznam, że są lepsze produkcje, które podbiły serca wielu no, ale z tego przewałkowanego tematu wyszedł im naprawdę spoko serial. Połączyli trochę wątek jak w "Pretty Little Lairs" (tajemnicza postać za pomocą nowoczesnych media wyjawia sekrety ludzi na około głównej bohaterki). Ale jednak zachowali przy tym horror i typowe dla Krzyku rzeczy (poza maską, ale ta nowa nie jest zła). Jak na razie 8 odcinków na 10 i zapowiedziany drugi sezon, ale naprawdę spoko im to wyszło. Oczywiście MTV wstawiło tam trochę "nastoletniej dramy" (co wcale nie jest dziwne gdyż właśnie w slasherach często ofiarami są nastolatki), ale zapewnili przy tym bardzo różnorodne udźwiękowienie. Czekam z niecierpliwością na dalsze odcinki, oby jednak nie przeciągali tego zbytnio, albo najprościej nie zepsuli tego co jest teraz.


Użytkownik Macabre edytował ten post 24.08.2015 - 18:10




#123

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ascenstion, The Fades i Bosch, to takie, które polecę każdemu!

Ostatnio zajarana jestem Mr Robot i z niecierpliwością czekam na pełny sezon Man in the High Castle.

 

Z nowości ciekawych jest jeszcze Sense8 i Daredevil, oba od Netflixa, więc cały sezon wyszedł na raz.

To takie moje perełki, większość nówki, tylko The Fades odgrzebane, ale naprawdę genialne.



#124

Silm4ril.

    Głos rozsądku

  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ze swojej strony mogę polecić seriale Marvela - "Agents of SHIELD" i "Agent Carter". Poza tym godni polecenia są "Synowie anarchii" i - już dużo mniej - "Gra o tron".

#125 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

The Walking Dead, The Dead Set, Prison Break, Z-Nation.



#126

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ze swojej strony mogę polecić seriale Marvela - "Agents of SHIELD" i "Agent Carter".

 

Lubię, ale już jakoś przestałam polecać, bo się skiepścili jakoś. Carter nigdy do mnie nie przemawiała, SHIELDów pierwszy sezon był cudny, ale potem jak sie Fitz/Simmons ********* to naprawdę mi się odechciało...

 

Nie używaj wulgaryzmów.

 

Kronikarz



#127

FrogDR.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

The Walking Dead i Vikings to jedyne ktore obecnie ogladam...Te ktore kiedys ogladalem i bardzo dobrze wspominam to Stargate  i Spartacus oraz Prison Break.



#128

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To jeszcze coś ode mnie.

 

Proof - czy istnieje życie po śmierci? Całkiem fajnie się ogląda.

iZombie - serial kryminalny z zombiakami w tle. Idealny na wieczór, dość wciągający i odrobinę zabawny.

Dark Matter - gaci nie urywa, pomimo tego całkiem przyjemny. Minimalnie podobny do Firefly. Osobiście bardzo mi się podoba. Zresztą od dawna nie było produkcji gdzie akcja dzieje się w nieokreślonej przyszłości w kosmosie.

Under the Dome - 3 sezon. Czasem gorzej, czasem lepiej. Książka zajefajna. Serial o małym miasteczku na które opadła kopuła odcinająca je od reszty świata.

Gotham - Batman początki - jakoś mnie nie wciągnął, ale da się oglądać.

Following - Wbrew pozorom bardzo wciągający serial kryminalny o walce FBI z sektą.

Blacklist - poszukiwany przestępca pomaga tajnej komórce łapać innych przestępców przy okazji korzystając z tego.

Wayward Pines - polecam bardzo - zero spojlerów.

Last Ship - całkiem sympatyczny zapychacz czasu. Niezły scenariusz chociaż chociaż niektóre postaci są zbyt pompatyczne.

Black Sails - serial o piratach całkiem nieźle zrealizowany.



#129

Bossek93.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ghost Hunters-Łowcy Duchów !! Polecam.



#130

wk85.
  • Postów: 73
  • Tematów: 42
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gomorra - naprawde jeden z najlepszych seriali jaki widziałem.


Użytkownik wk85 edytował ten post 05.09.2015 - 16:10


#131

Axote.
  • Postów: 152
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja, Klaudiusz - jeden z lepszych seriali, w starym stylu. Dobra gra aktorska, na podstawie książki R. Graves o tym samym tytule. Opowiada o jednym z pierwszych cesarzy Imperium Rzymskiego, Klaudiuszu, który stał się nim nie chcąc tego.

 

Black Sails - serial o piratach, tak jak wyżej, nieźle zrobiony, ale fabularnie nie porywa. Jednakże klimat na prawdę zacny.

 

Vikngs - Prawdopodobnie wielu znany serial o przygodach Ragnara Lodbroka oraz jego synów. Mało realizmu w nim jest, ale za to całkiem ładnie nakręcone bitwy i ciekawe plot twisty. Powiedzmy.

 

Rzym - Według mnie jeden z najlepszych seriali, jakie miałem przyjemność oglądać, nawet pomimo 'cięć' w drugim sezonie, na rzecz przyszłej Gry o tron. Wspaniała gra aktorska, scenografia, kostiumy. Bardzo dobrze pokazane początki Imperium Rzymskiego. Rzym jako brudne miasto pełne przestępców oraz plebejuszy doskonale (prawdopodobnie) oddaje ówczesny klimat tego miasta. Dodając do tego walkę o władze między wieloma patrycjuszami - bardzo interesująca przygoda.

 

The 100 - Trochę młodzieżowy, ale jednak kawałek fajnego s-f. Po katastrofie nuklearnej, grupka ludzi udaje się na stację kosmiczną, na której żyją mniej więcej 100 lat. Jednakże z przyczyn awarii dostępu do tlenu, postanawiają zejść na powierzchnie do niedawna "nienadającej się do zamieszkania" Ziemi. 

 

Gra o tron, The Walking Dead - meh, ostatnie sezony są strasznie nudne. O ile jeszcze GoT się broni chociażby kostiumami i pompą, to TWD jest na prawdę nudne. Ale to tylko subiektywna opinia. 

 

Skins - całkiem niezłe dwa pierwsze sezony, serial mocno młodzieżowy. Oglądałem go jak byłem nastolatkiem, także polecam właśnie takiej grupie wiekowej. 

 

Spartacus - rozwałka na całego, w 1 sezonie bardzo dobra gra aktorska Hannah. Co tu dużo pisać, kolejna adaptacja historii Spartakusa, gladiatora który zbuntował się przeciwko całemu cesarstwu. 


Użytkownik Axote edytował ten post 05.09.2015 - 23:46


#132

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

House of Cards

 

3442258_hoc.jpg

 

Francis Underwood jest bezwzględnym politykiem próbującym się zemścić na prezydencie, który pominął go przy obsadzeniu stanowiska sekretarza stanu.

 

 

 

W sumię to się cieszę, że dopiero teraz się za niego wziąłem, można odpalać maratony po kilka/kilkanaście odcinków :P

 

S01e01 on-line. Sprawdzcie czy Wasz klimat.





#133

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Ze staroci:
CSI NY i CSI Las Vegas, dwa zajefajne seriale kryminalne, o jakości niech świadczy ilość sezonów.
Star Trek DS9, Star Trek Voyager, Star Trek TNG. W tej kolejności, by się nie zrazić. Pomijam Star Trek TOS, bo fabularnie zestarzał się szpetnie.

Z nowszych:
Constantine - fajna fabuła, fajny bohater, fajne efekty. Fajny serial.
Almost Human - jak wyżej. Tylko z początku może zrazić ilością informacji podanych na raz.



#134

justys8.
  • Postów: 0
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja kocham pamiętniki wampirów;) 



#135

CONAN.
  • Postów: 2
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja polecam polskie seriale takie jak Pitbull i Glina. Seriale mówią i policjantach pracujących w wydziale zabójst, bardzo ciekawe seriale, zdarzenia w pitbullu miały miejsce w rzeczywistości. 


Użytkownik CONAN edytował ten post 26.12.2015 - 17:49



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych