Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie książki o tematyce paranormalnej polecacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3016
  • Tematów: 2588
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dostałam maila o następującej treści:

Dzień dobry, postanowiłam napisać do Państwa, ponieważ bardzo interesują mnie zjawiska paranormalne, i chciałabym zapytać o kilka rzeczy. Jestem osobą niewidomą i jak już wspomniałam interesują mnie zjawiska paranormalne, zwłaszcza wszystko co związane z duchami transkomunikacja itp. ale nietylko to, interesuje mnie ttakże reinkarnacja i ufo. Czy mogą mi Państwo polecić jakieś książki związane z wymienioną tematyką? Przepraszam jeśli ten mail niepowinien trafić na ten adres, ale nie wiedziałam gdzie powinnam go wysłać :).


Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.


Chciałabym więc prosić Was, abyście podali kilka ciekawych propozycji godnych polecenia. Jako że pytającą jest osoba niewidoma, szczególnie interesujące byłyby jak mniemam książki dostępne również w formie audiobooka lub wydane alfabetem Braille'a.

Cytując klasyka: Pomożecie? :)



#2

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przede wszystkim polecam Roberta Monroe. O podróżach poza ciałem. Audiobooki widziałem gdzieś w necie.

#3

Blueberry.
  • Postów: 68
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ja bym poleciła "Rozmowy ze Śmiercią" Jana van Helsinga. Znajdują się w niej relacje o ludziach, którzy krótko przed zgonem mieli być nawiedzani przez tajemniczą czarną postać - Śmierć, jak domniemuje autor. Książka jest dość ciekawa i rzetelnie napisana; poza obszernym opisem znacznej ilości przypadków owych spotkań, van Helsing przytacza też europejskie wierzenia i legendy dotyczące Śmierci (jak zapewne wszyscy wiemy, wspólny dla większości kultur Europy jest motyw kostuchy) jej postrzeganie w bardziej egzotycznych kulturach, a także swoje własne doświadczenia w tym temacie (jego babcia na łożu śmierci twierdziła, że towarzystwa nieustannie dotrzymuje jej czarny człowiek).

Na chomiku jest, a przynajmniej jeszcze jakiś czas temu był nie tylko pdf, ale też audiobook.

#4

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ja bym poleciła "Rozmowy ze Śmiercią" Jana van Helsinga. Znajdują się w niej relacje o ludziach, którzy krótko przed zgonem mieli być nawiedzani przez tajemniczą czarną postać - Śmierć, jak domniemuje autor. Książka jest dość ciekawa i rzetelnie napisana; poza obszernym opisem znacznej ilości przypadków owych spotkań, van Helsing przytacza też europejskie wierzenia i legendy dotyczące Śmierci (jak zapewne wszyscy wiemy, wspólny dla większości kultur Europy jest motyw kostuchy) jej postrzeganie w bardziej egzotycznych kulturach, a także swoje własne doświadczenia w tym temacie (jego babcia na łożu śmierci twierdziła, że towarzystwa nieustannie dotrzymuje jej czarny człowiek).

Na chomiku jest, a przynajmniej jeszcze jakiś czas temu był nie tylko pdf, ale też audiobook.


Jana van Helsing to bajkopisarz i musiałem się zmuszać by się nie śmiać czytając jego "rozmowy", a po drugie...ty musisz mieć dziwną karmę, by takie treści polecać tym, co i tak mają "za karę", bo ciemno non stop!

Wytłumacz mej logice, jak wytłumaczyć niewidzącym ciemną postać?

#5

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Maylo, nie wiadomo, czy ta osoba jest niewidoma od urodzenia. Jeśli nie, to nie będzie z tym dużego problemu. Poza tym jeśli nawet, to kierując się tą logiką, nie mógłbyś polecić żadnej książki, bo niemal w każdej pojawiają się różne opisy itp.

#6 Gość_Dorota23

Gość_Dorota23.
  • Tematów: 0

Napisano

Witam wszystkich, to ja jestem tą osobą, która pytała w o książki o tematyce paranormalnej. Udało mi się właśnie zarejestrować :). Przejdę zatem do rzeczy, dziękuję za wypowiedzi, oraz za polecane książki. Muszę jednak wyjaśnić kilka niedomówień.
Książki, o które pytałam nie muszą być koniecznie w formie audiobooka czy pisane braillem. A jeśli chodzi o mnie jako o osobę niewidomą, to nie ma problemu, uwielbiam czytać i opisy nawet ciemnych postaci nie stanowią dla mnie przeszkody. Nie widzę od urodzenia. Zdaję sobie sprawę z tego, że być może dla niektórych moje zainteresowanie tematyką zjawisk paranormalnych może się wydać hmmm dziwne, i dość nietypowe, ale mnie to szalenie interesuje.
Tu narazie zakończę swój wywód :)
Pozdrawiam serdecznie. PS nie wiem, czy uda mi się przesłać ten post, ponieważ jestem tu nowa.

Maylo, nie wiadomo, czy ta osoba jest niewidoma od urodzenia. Jeśli nie, to nie będzie z tym dużego problemu. Poza tym jeśli nawet, to kierując się tą logiką, nie mógłbyś polecić żadnej książki, bo niemal w każdej pojawiają się różne opisy itp.



#7

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Doroto - a jak u Ciebie z językiem angielskim? Bo jest na YouTubie co najmniej kilka bardzo ciekawych filmów w formie angielski głos + polskie napisy. Filmy są naprawdę warte obejrzenia, więc jeśli bez napisów poradziłabyś sobie z "odbiorem" tego materiału, to mogę je wrzucić nawet do tego tematu.



#8

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jana van Helsing to bajkopisarz i musiałem się zmuszać by się nie śmiać czytając jego "rozmowy", a po drugie...ty musisz mieć dziwną karmę, by takie treści polecać tym, co i tak mają "za karę", bo ciemno non stop!

Wytłumacz mej logice, jak wytłumaczyć niewidzącym ciemną postać?


A ja kupiłem i czytałem Van Helsinga "Ręce precz od tej książki" - bajkopisarz to mało powiedziane, książka jest fatalna, napisana w konwencji: zaraz wam zdradzę tajemnicę" ale nic ciekawego się nie dowiedziałem. Bajki z mchu i paproci normalnie.

Zdecydowanie odradzam tego autora.



#9 Gość_Dorota23

Gość_Dorota23.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli chodzi o język angielski, to myślę, że nie będzie żadnego problemu, bardzo chętnie posłucham jeśli jest to bez lektora to tym bardziej :)
Dziękuję za wszystkie informacje :).

#10

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety jest spory problem - nie mogę dodać wszystkiego, co przygotowałem, w jednym poście, bo forum zgłasza mi zbyt wielką liczbę mediów. A jakbym chciał dodać w osobnych postach, to i tak zostaną one automatycznie złączone, przez co ostatnie nie będą poprawnie wyświetlane.

Dlatego napisz jak wolisz - wszystko naraz ale w formie linków, do otwarcia i oglądania w nowym oknie, czy też tylko część, gdzie oglądać można prosto z mojego postu? Jeśli pierwszy sposób nie sprawiłby problemów byłby chyba lepszy, bo od razu miałabyś cały materiał przygotowany przeze mnie.

Użytkownik kamilus edytował ten post 06.09.2012 - 12:27




#11 Gość_Dorota23

Gość_Dorota23.
  • Tematów: 0

Napisano

Myślę, że pierwszy sposób jest dobry. Jeśli nie zadziała to mogę podać maila poprzez wiadomość prywatną, chyba można takie wiadomości wysyłać?

#12

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, można wysyłać. Więc w razie czego skorzystam z tej opcji.


Na początek "Michael Newton - Past Life Therapy" - chyba najlepszy film o reinkarnacji na YouTubie.

1/5

2/5

3/5

4/5

5/5


"Reinkarnacja regresja" - również bardzo ciekawy materiał.

1/11

2/11

3/11

4/11

5/11

6/11

7/11

8/11

9/11

10/11

11/11


Reinkarnacja marynarza okrętu podwodnego.

1/1


To chyba wszystko, jeśli idzie o dobre filmy na temat reinkarnacji, które znam. Na pewno jest wiele innych, ale te, które widziałem, to tylko powtarzanie hipotez, więc szkoda na nie czasu. :)


Jeśli chodzi o UFO, to niestety trzeba mieć w miarę niezłą wyobraźnię, bo sporo jest opisów. Ale nie powinno być problemu z "całościowym" ich odbiorem, tym bardziej, że filmy naprawdę są warte obejrzenia.


"The day before disclosure"

1/1


"UFO - Największa Historia Jakiej Zawsze Zaprzeczano"

1/1


"Fastwalkers"

1/1


"UFO, Kosmici i Pytania o Kontakt"

1/8

2/8

3/8

4/8

5/8

6/8

7/8

8/8


Seria "Akta UFO":

UFO Files - Brazil's Roswell

UFO Files - Alien Encounters

UFO Files - Russian Roswell

UFO Files - Deep Sea UFOs


To by chyba było na tyle, jeśli chodzi o filmy, które mógłbym polecić. Materiału jest od groma, ale że jest ciekawy, to w odpowiednich dawkach powinien starczyć na długo.

W razie jakiegoś błędu w linku proszę o poinformowanie mnie o tym, to go poprawię - trochę tych filmów było więc niewykluczone, że gdzieś się machnąłem.

Użytkownik kamilus edytował ten post 06.09.2012 - 15:26




#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro nie widzisz to jak przeczytsz książkę nie w brailu i nie jest audiobookiem?

Najlepiej zacznij od książki Randiego ,,Däniken, tajemnica Syriusza, parapsychologia i inne trele-morele"



#14 Gość_Dorota23

Gość_Dorota23.
  • Tematów: 0

Napisano

Dzięki za podane linki. Co do pytania w jaki sposób będę czytać książki, które nie są audiobookami ani nie są pisane braillem to odpowiedź jest prosta. Sama zrobię zz takiego ebooka audiobook :)
Dziś nie ma z tym problemu, bo jest specjalne oprogramowanie do tego.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych