Skocz do zawartości


Zdjęcie

Coś na niebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

agusiaq.
  • Postów: 108
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Dwa dni temu zaopserwowalam coś takiego na niebie dziwny jak by trójkącik był z 3 razy wiekszy niz gwiazda polarna świecił na poczatku blado pomarańczowy blado zielony i niebieski przez chwilę zawiesił sie w miejscu a puzniej trochę podleciał i znikł nie wiem co to było obiekt obcych czy jakis lampion nie mam pojecia:) tu daje fotke którą zrobiłam Dołączona grafika

Proszę o przeniesienie tematu bo przez pomyłke wstawilam go w obserwacje polska sorki za pomyłke:)

Użytkownik agusiaq edytował ten post 22.08.2012 - 11:34

  • 0

#2

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Napisz bardziej szczegółowy opis. Czy szybko leciało, czy były jakieś dźwięki czy coś bo to zdjęcie jest takiej jakości, że żal je nawet komentować.
  • -1

#3

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Napisz bardziej szczegółowy opis. Czy szybko leciało, czy były jakieś dźwięki czy coś bo to zdjęcie jest takiej jakości, że żal je nawet komentować.

Gdy zdjęcia nie ma- "o ja, kłamie bo nie ma żadnego dowodu"
Gdy jest zdjęcie- "ale słaba jakość, nic nie widać. Zdjęcie robione chyba lodówką".
Ludzie, czego wy się spodziewacie? Zdjęcia w HD?

Osobiście myślę, że to jednak lampion ;)
  • 4



#4

agusiaq.
  • Postów: 108
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Nie stety kiepski aparat w telefonie mam i zdjecie wyszłlo jakie wyszło a więc leciał dość szybko jak na moje oko 2 razy szybciej niż np spadająca gwiazda , dzwięków zadnych nie słyszałam choć w chwili jak to znikło miałam taki chwilowy jak by pisk w uszach , specificzny odgłos tak przez 2 ,3 sekundy ten obiekt zmieniał kolor, mogę porównać to do aury choć z tak daleka mogło to tylko tak wyglądać.
  • 0

#5

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja dokladnie widzialem cos takiego wraz z 4 z rodziny ze 20 lat temu.. jechalismy poczciwym 126p gdy to przylecialo nad nas bardzo nisko oswietlajac w kolo droge, po czym przelecialo na bok i tak lecialo chwile obok (trojkatne zmieniajace barwy) po czym w sekunde z lewej przelecialo na prawa strone ale juz z pare km od nas i zniklo po chwili.. wtedy tez nic nie slyszelismy ale fiacik byl glosny kto pamieta :lol
tutaj ci wmowia ze to lampion, albo jak zbytnio paranormalnie to opiszesz (szybkosc, zwrotnosc..) to zawsze jest jeszcze wymowka ze to piorun kulisty.. nie przejmuj sie - wiesz najlepiej co widzialas i nie daj sie oglupic byle czym, mozesz sama ocenic co to bylo.

Użytkownik bullik edytował ten post 22.08.2012 - 13:10

  • 3

#6

grosz213.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trójkątne i leciało szybko, zmieniało kolor? Może jakiś śmigłowiec czy co, naprawde nie mam pojęcia, co to może być. W UFO nie wierzę i nie sądzę, żeby to był statek szarych, zielonych czy innych stworków. Wygląda to zresztą jak artefakt jakiś i szum po prostu, których jest pełno na tym zdjęciu
  • 0

#7

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zdjęcia w HD?

Może trochę więcej bo 1mpx zdjęcie to troszkę za mało...
  • 0

#8

Critias.
  • Postów: 127
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdy zdjęcia nie ma- "o ja, kłamie bo nie ma żadnego dowodu"
Gdy jest zdjęcie- "ale słaba jakość, nic nie widać. Zdjęcie robione chyba lodówką".
Ludzie, czego wy się spodziewacie? Zdjęcia w HD?

Gdy jest zdjecie w HD - "to na pewno fake"
  • 1

#9

Boober.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Racja. Nie da się za bardzo ocenić. Miejmy nadzieję, że ludzie tutaj nie oszukują :)
  • 0

#10

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolory pasują do lecącego na dużej wysokości samolotu pasażerskiego trudno jednak powiedzieć czy faktycznie był to samolot bez większej ilości danych.

Jako pewną podpórkę pozwolę sobie podlinkować zrobione przeze mnie kiedyś (dawno, dawno temu gdy jeszcze nie potrafiłam obsługiwać dobrze lustrzanki i wszystkie zdjęcia mi rozmazywało xD) zdjęcie przelatującego nade mną samolotu. Zdjęcie jest rozmazane i robione z długim czasem naświetlenia więc nie można dostrzec kształtu czy ułożenia świateł (za to ktoś kto wie na czym polega długie naświetlanie ruchomego przedmiotu dostrzeże rytm migotania) ale wyraźnie odznaczają się blade kolory: pomarańczowy, zielony i niebieski.
Dołączona grafika

Podaj przybliżoną godzinę i miejsce obserwacji (2 dni temu oznacza 20 sierpnia 2012, tak?). Przydałby się też kierunek świata (północ, południowy zachód...?). Wysokość nad horyzontem też mogłaby pomóc ale lepiej jej nie określać - amatorzy mają zwyczaj zawyżać wysokość i zamiast 30* nad horyzontem wychodzi im 60* co wprowadza w błąd.

Co do szybkości określenie "2 razy szybciej niż np spadająca gwiazda" zawiera prawdopodobnie błąd logiczny - spadające gwiazdy mają zwyczaj pojawiać się na ułamek sekundy i szybkość z jaką przemierzają niebo jest bardzo duża. Najwolniejsze osiągają 15km/s (kilometrów na SEKUNDĘ), najszybsze jakieś 75km/s. Trudno sobie wyobrazić dokładną obserwację czegoś poruszającego się jeszcze szybciej. Prawdopodobnie więc za spadającą gwiazdę bierzesz satelitę. Te poruszają się z prędkością kilku km/s choć ze względu na perspektywę zdają się poruszać wolniej - lecące niżej samoloty wydają się często lecieć szybciej od nich (podobny efekt można zaobserwować patrząc na chmury gdy jest wiatr - te daleko zdają się nie poruszać wcale a te tuż nad głową lecą z dużą prędkością- perspektywa).

Przepraszam za literówki (starałam się je poprawiać ale nie dam głowy, że wychwyciłam wszystkie) ale jestem na wakacjach i używam laptopa taty a do jego klawiatury kompletnie nie jestem przyzwyczajona. Co chwilę naciskam jakiś śmieszny przycisk opcji obok alta, już dwa razy prawie skasowałam przez to całą wypowiedź xD.
  • 0



#11

agusiaq.
  • Postów: 108
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Tak było to 20 sierpnia nie mogę okreslic ile stopni nad horyzontem .obserwowalam to z 6 pietra znikło to coś w kierunku północnego zachodu gdzieś koło 22.30 tak mniej więcej (bruksela dzielnica molenbeek)
  • 0

#12

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ah. Ta Bruksela. Więc myślę, że faktycznie był to samolot. Część ląduje na ichniejszym lotnisku (te pewnie robią niezły hałas i już je rozpoznajesz) ale inne lecą dalej na lotniska w innych dużych miastach w okolicy (lotniska rozmieszczone są tam co 100km co dla samolotu jest bardzo małą odległością). Właśnie te mogą wyglądać niezwykle - nie lecą dość nisko by w szumie miasta dosłyszeć ich huk ale nie lecą też już/jeszcze tak wysoko by nie wyróżniać się na tle nieba.

Edit: Przejrzałam flightradar i myślę, że mogłaś wręcz widzieć 2 samoloty. Do zdjęcia pasuje ten lot:
http://fr24.com/2012...20/20:30/ETD056 - ok 22:30 z lotniska koło Brukseli wystartował w kierunku dzielnicy Molenbeek samolot do Emiratów Arabskich. Z punktu twojej obserwacji musiał wyglądać dokładnie tak jak na zdjęciu - przedni reflektor i delikatne zarysy samolotu po bokach. Nie doleciał jednak do twojej dzielnicy a skręcił na wschód. Pod wpływem manewru odwrócił się tyłem do ciebie i przestał świecić ci po oczach światłami więc mogłaś go przeoczyć odwracając wzrok np. by sprawdzić czy zdjęcie wyszło. Gdy podniosłaś na nowo wzrok zobaczyłaś ten samolot: http://fr24.com/2012...0/20:30/TRA5236 - leciał on do Rotterdamu (czyli lekko na północny zachód) i ustawiony był bokiem do ciebie więc widziałaś migające światła - uprzednio pod wpływem perspektywy znajdował się za tym startującym z Brukseli więc go nie zauważyłaś. A teraz znajdował się w podobnym punkcie więc siłą rzeczy uznałaś, że to ten sam obiekt.

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 22.08.2012 - 18:44

  • 0



#13

agusiaq.
  • Postów: 108
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Tak zgadzam sie jest tu dużo samolotów ale nigdy żaden nie zrobił na mnie takiego efektu ,widziałam tej nocy samoloty które przelatywały na niebie 20 sierpnia ale nie moge zadnego porównac do tego co widziałam chwilami miał tak ostry zarys trójkata.... nie wiem może to jakiś nowoczesny wojskowy samolot.I ta szybkosć...

Użytkownik agusiaq edytował ten post 22.08.2012 - 18:52

  • 0

#14

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Trójkątne i leciało szybko, zmieniało kolor? Może jakiś śmigłowiec czy co, naprawde nie mam pojęcia, co to może być. W UFO nie wierzę i nie sądzę, żeby to był statek szarych, zielonych czy innych stworków. Wygląda to zresztą jak artefakt jakiś i szum po prostu, których jest pełno na tym zdjęciu


Chyba malo kogo obchodzi w co ty wierzysz, a w co nie - ja nie wierze w rzady, systemy emerytalne.. nawet sasiadowi nie wierze, ale czy to oznacza ze go nie ma?

Po zdjeciu to wyglada jak nico faktycznie, ale jak ktos opisuje ze to zawislo w miejscu, potem podlecialo i zniklo bardzo szybko, i jak to bylo choc troche podobne do tego co ja widzialem ze w sekunde z lotu rownomiernego do auta (okolo 50-100m od) zrobilo "bzyk" na prawa strone i bylo juz moze nawet kilka km od nas to mi nie wmowisz helikoptera, ani samolotu..

Użytkownik bullik edytował ten post 23.08.2012 - 11:19

  • 0

#15

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Włąśnie a najfajniejsze jest to że każdy szuka odpowiedzi na kogoś temat tym ze to lampiony,pioruny,zwidy itp itd nikt nie chce wierzyc nikt nie chce słuchać ale chyba po to jest to forum właśnie i nie chodzi tu o forum chodzi o ogół ludzi nawet jak znajomi razem widzieli ze mną coś takiego to wmawiają że to nie prawda.. powiem tak w Polsce ludzie na prawde są jeszcze 100 lat za murzynami i dalej są bardzo uparci co do tego tematu a to jest denerwujące i człowiek chociaż by nie wiem jak się starał udowadniał to każdy wie lepiej.. taka mentalność pozdro!
  • -2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych