Skocz do zawartości


Zdjęcie

Starożytne piramidy odkryto na Ukrainie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Starożytne piramidy odkryto na Ukrainie


Gigantyczne piramidy bardzo podobne do tych w Egipcie zostały niedawno odkryte w Luganshchina na Ukrainie. Naukowcy uważają, że 5000 lat temu na tym obszarze żyła wysoko rozwinięta cywilizacja. To niecodzienne ważne odkrycie zostało zgłoszone już dwa lata temu przez uczniów obozu archeologicznego. Jak do tej pory tylko górne sekcje tych ogromnych budowli zostały odkopane, a odkrycie całych budowli i usunięcie ziemi zajmie według naukowców co najmniej 10 lat. Na miejscu zostanie wybudowany hotel dla turystów i powstanie odkryte muzeum dla zwiedzających miejsca wykopalisk. W piramidach (prawdopodobnie) nie ma złota ani skarbów, więc archeologowie nie obawiają się wandali. Jakkolwiek piramidy same w sobie są niezwykle ważnym naukowym odkryciem i szczegółowe badania pozwolą zmienić nasze historyczne postrzeganie starożytnej Europy.

Tłumaczenie: Eurycide
źródło: http://unexplained-m...ws.php?id=76528
  • 0



#2

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Luganshchina to po polsku Łuhańszczyzna czyli administracyjnie obwód łuhański (po ukraińsku ługański). http://pl.wikipedia....wĂłd_łuhański

Przeglądałem ten rejon w gogle maps ale na oko nic nie widać bo to bardzo rozległy teren a informacja nie podaje precyzyjnej lokalizacji.

Swoją drogą Zahi Hawass chyba zejdzie na zawał jak się okaże że piramidy a`la Egipt są w kilku miejscach na świecie :-D

Użytkownik +..... edytował ten post 20.04.2008 - 19:14

  • 0

#3

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem sceptycznie nastawiony do tych piramid... Źródło informacji niepewne, nie ma o nich na razie wzmianki na stronach historycznych bądź archeologicznych, nie ma nawet ich zdjęć, nic...
Naukowcy uważają, że istniała taka cywilizacja, jacy naukowcy?
Jak dla mnie tania sensacja, coś jak z piramidą w Bośni... no ale jestem ciekawy jak to się rozwinie:)
  • 0

#4

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Saladyn, Widze że już piramide w Bośni olałeś. Bardzo szybko wnioski wyciągasz...
  • 0

#5

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Te ukraińskie są na razie podejrzane bo jest o nich tylko jedna iformacja zmultiplikowana na wielu stronach - ale skoro poszło w świat to znajdzie się ktoś żeby to sprawdzić więc trzeba poczekać.

Jeżeli chodzi o piramidy w Bośni to już nie można podwżyć że odnaleziono konstrukcje kamienne stworzone przez człowieka ale wciąż brak jednoznacznego dowodu że całe wzgórza tworzą piramidy. Warto zaglądać na oficjalną stronę fundacji która prowadzi tam badania - praktycznie codziennie nowe newsy z co najmniej kilkoma zdjęciami:
http://www.piramidas....ba/default.asp w dziale Aktualności.
  • 0

#6

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To czemu ja o tym w telewizji nic nie słyszałem ?
  • 0

#7

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie olałem piramidy z Bośni, tylko na dzień dzisiejszy uważam, że jest zbyt mało dowodów świadczących o jej istnieniu;) Sądzę, że piramidy z Ukrainy to kurhany lokalnej kultury albo pic na wodę :)
Chciałbym aby to była zaginiona cywilizacja, jednak trzeba myśleć racjonalnie...
  • 0

#8

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Faktem nie zaprzeczalnym jest,że są to realne budowle.
Mnie bardziej intryguje pytanie,kim byli ich budowniczowie sprzed 5000 lat i jaką technologię posiadali do wybudowania tych kamiennych piramid.
  • 0



#9

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A w środku znajdą mumię wiecznie żywego Lenina :-)
  • 0

#10

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe, co się stało z tą wysoko rozwiniętą cwyilizacją....
  • 0

#11

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Faktem jest to, że część naukowców uważa piramidę w Bośni za formację naturalną ;)
O tych ukraińskich coś na razie cicho, a i źródło tej informacji wątpliwe...
Ta cywilizacja nie musiała być wcale potężna czy rozwinięta, obłożenie góry kamiennymi płytami nie jest zbyt trudne.
Jeśli to wszystko jest prawdą to sądzę, że to raczej groby, kurhany lokalnych władców.
  • 0

#12

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak Saladyn, tyle że to są tacy naukowcy, co nigdy nie interesowali się badaniami, nie przeprowadzali żadnych testów, ani nic.
  • 0



#13

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak Saladyn, tyle że to są tacy naukowcy, co nigdy nie interesowali się badaniami, nie przeprowadzali żadnych testów, ani nic.
  • 0



#14

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Badań i wykopalisk też nie prowadzi archeolog tylko amator;)
  • 0

#15

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe, co się stało z tą wysoko rozwiniętą cwyilizacją....

I to jest bardzo dobre pytanie.
I nie dotyczy tylko tych piramid ostatnio odkrytych.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych