Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wróżki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zakładam ten temat, ponieważ moja matka ma zamiar wybrać się do wróżki i chcę poznać wasze opinie na temat kobiet świadczących takie usługi. Poza tym to forum paranormalne, więc nie może na nim nie być takiego tematu. ;)

Jak myślicie, czy wróżki na prawdę potrafią przepowiedzieć przyszłość, czy są tylko oszustkami wyłudzającymi pieniądze, żerując na ludzkiej naiwności?

Sam podchodzę do tego dość sceptycznie. Bo, mówiąc ogólnikami (np. "spotka cię straszne nieszczęście"), każdy jest w stanie "przepowiedzieć" przyszłość.
Zresztą nawet nie mówiąc takimi ogólnikami, wróżka może wpłynąć na naszą podświadomość i poprzez sugestię sprawić, że to, co powiedziała, sprawdzi się. Np.: "w ciągu roku staniesz się bardzo bogaty" albo "szczęśliwie się zakochasz". Coś takiego może zadziałać na zasadzie samospełniającej się przepowiedni/sugestii - jeśli uwierzymy w to, co nam przepowiedziano, będziemy podświadomie do tego dążyć i to się rzeczywiście wydarzy.
Problem ze sceptycznym wyjaśnieniem przepowiedni wróżek pojawia się, gdy owa przepowiednia nie odnosi się bezpośrednio do nas (więc można wykluczyć sugestię) i nie jest ogólnikiem (więc można wykluczyć dopasowanie zdarzenia do bardzo nieprecyzyjnej przepowiedni), np: "w ciągu miesiąca umrze twoja matka". A były takie przypadki (zakładając, że ludzie, którzy to opowiadają, mówią prawdę). Ostatnio oglądałem jakiś program w telewizji (na TVN Style bodajże, prowadziła Dorota Wellman) i jakaś kobieta właśnie coś takiego mówiła - że wróżka przewidziała śmierć jej matki.
Moja ciotka też kiedyś była u wróżki i twierdzi, że sprawdziło się wszystko co jej powiedziała. Ale nie chce mi (ani nikomu innemu...) powiedzieć co jej ta wróżka przepowiedziała, więc nie mogę tego ocenić.
W internecie też jest masa historii opowiadanych przez ludzi, którym wróżka trafnie przepowiedziała przyszłość. Myślę, że można założyć, że przynajmniej część tych historyjek jest prawdziwa.

A wy co o tym myślicie?

Jak znacie jakieś dobre wróżki to napiszcie.

Użytkownik Kajman edytował ten post 17.07.2012 - 15:55

  • 0



#2

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Nie przeczytałem tego, ale powiem Ci tak.
Na 99% Twója matka pójdzie do NEW-AGOWEJ(!!!!) wróżki, która ma zerową skuteczność i której praca polega na umilaniu życia klienta.


Poza tym to nie jest wróżka, a wróżbita. Wróżka(faerie), to są duchy natury.

Jeśli chcesz sprawdzonej porady, napisz do mnie PW, a ja nakieruje Cię na tradycyjną wróżbitkę i astrologa w jednym.

Lub sam mogę spróbować sił astrologią(dopiero się ucze, ale materiał zawsze się przyda).

Pozdro
  • 0

#3

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ludzie sami dopasowują późniejsze fakty do przepowiedni wróżek a te przepowiadają przyszłość na tyle mgliście i niejednoznacznie żeby zwiększyć szansę wystąpienia takich dopasowań.
Wróżki też nie rzadko opierają się o statystyki, więc jak powiesz, że masz bardzo chorego członka rodziny to jest wysoce prawdopodobne, że wróżka wywróży mu śmierć i poda przybliżoną datę zgonu z dokładnością do roku lub dwóch co jest bardziej prognozą niż przepowiednią.

Użytkownik PiXel edytował ten post 17.07.2012 - 16:22

  • 0

#4

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ludzie sami dopasowują późniejsze fakty do przepowiedni wróżek a te przepowiadają przyszłość na tyle mgliście i niejednoznacznie żeby zwiększyć szansę wystąpienia takich dopasowań.
Wróżki też nie rzadko opierają się o statystyki, więc jak powiesz, że masz bardzo chorego członka rodziny to jest wysoce prawdopodobne, że wróżka wywróży jej śmierć i poda przybliżoną datę zgonu z dokładnością do roku lub dwóch co jest bardziej prognozą niż przepowiednią.



To są właśnie newagowi wróżbici, którymi gardzę(jak zresztą całym New Agem) i nie dziwie się, że ludzie mają taką opinię o tym, skoro od lat pierze się im mózgi tymi bzdurami.

Użytkownik Huno edytował ten post 17.07.2012 - 16:19

  • 0

#5

Naele.
  • Postów: 110
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pokusiłam się na nieco ekshibicjonistycznego posta. Rok temu, w maju, ze względu na "doła", którego miałam, ni stąd ni zowąd wykupiłam sobie przez allegro wróżbę za ~15 zł. Była to moja pierwsza i ostatnia przygoda tego typu, bo po prostu mnie to nie interesuje, nie uważam tego za coś dobrego. Postanowiłam odkopać maila i zrobić weryfikację części pytań, które zadałam, ponieważ minęło już tyle czasu, ażeby można było jakiekolwiek wnioski z tego wyciągnąć.

Moje pytania:

1. Czy uda mi się zmienić pracę na bardziej odpowiadającą moim predyspozycjom psycho-fizycznym? Jeśli tak, to kiedy?

Co się tyczy pierwszego pytania - o zmianę pracy. Istnieje duża szansa na to, że uda się Pani znaleźć nową pracę i to taką, która przyniesie Pani pewnego rodzaju spełnienie i zadowolenie. Nastąpi to w ciągu najbliższych dwóch/trzech miesięcy. Jest tylko jeden warunek, nie może Pani ulegać zniechęceniu i się poddawać. Karty pokazują, że nie obędzie się bez rozczarowań i czekania, jednak jeśli wykaże się Pani determinacją i wytrwałością, to poszukiwania okażą się owocne. Proszę pamiętać, że nie chodzi o to, by znaleźć kilka prac, tylko o to by znaleźć jedną - tą właściwą.

Krótko powiedziawszy, robię dalej tam, gdzie robiłam, aczkolwiek w międzyczasie trafiło mi się kilka dorywczych "fuch". Nie wiem, jak ocenić tę odpowiedź.

2. Czy w najbliższym czasie uda mi się znaleźć własne lokum?

Jeżeli chodzi o znalezienie własnego mieszkania, karty dały odpowiedź, że w ciągu najbliższego miesiąca/dwóch zostanie Pani przy mężczyźnie. Póki co, możliwości wyprowadzenia się nie widać.

O dziwo - częściowo racja. W momencie, kiedy korespondowałam z tą osobą, mieszkałam u babci mojego chłopaka, a krótko potem przeprowadziłam się do niego, ażeby w październiku pójść na swoje.

3. Czy mój obecny chłopak zostanie moim mężem? Jeśli tak, to jakim będziemy małżeństwem? Czy widzi Pani jakieś zdrady lub rozstania?

Na chwilę obecną Karty pokazują, że jest duże prawdopodobieństwo małżeństwa i założenia rodziny w Państwa przypadku. Jeżeli do tego dojdzie, będziecie Państwo bardzo zgodnym małżeństwem, w którym będzie panować harmonia i spokój. Nie widzę tu również żadnych problemów finansowych. Bardzo ładne Karty ukazały się na przyszłość Waszej relacji.

Póki co zaręczona nie jestem, ale istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wkrótce będę. Jesteśmy udaną parą od ponad trzech lat i rzeczywiście potencjalnie z pieniędzmi w naszej przyszłości problemów nie będzie (pozwólcie, że nie będę się wdawała w szczegóły).

4. Czy nowozałożony interes mojego ojca wzmocni finanse mojej rodziny?

Jeżeli chodzi o biznes Pani Ojca, to na tą sprawę pokazały się pozytywne Karty. Zostały tutaj przezwyciężone trudności i jest szansa na wzrost dochodów. Nie będzie to jednak jakaś diametralna zmiana, wzrost dochodów - owszem, ale umiarkowany. Natomiast jest szansa na to, że w przyszłości ta działalność zaowocuje czymś bardziej znaczącym.

No! Tutaj mamy zdecydowaną zgodność z odpowiedzią. Do marca/kwietnia tego roku ojciec nie miał praktycznie żadnych zleceń, co powoli zaczyna ulegać zmiamie, ale rzeczywiście - w sposób zdecydowanie umiarkowany.
Jako bonus dodam, że podobno kiedyś jakieś "medium" wywróżyło mojemu ojcu, że na starość będzie bogaty - tylko na to czekam, bliżej już niż dalej ;)


5. Czy uda mi się "wyciągnąć" z rodzinnego domu moją młodszą siostrę?

Co się tyczy ostatniego pytania, o Siostrę, to na dzień dzisiejszy nie widać takiej możliwości. Widać natomiast bardzo dobrą relację między Panią a Pani siostrą, o którą należy dbać. Pani siostra potrzebuje Pani uwagi, zainteresowania i wsparcia i póki co, proszę się głównie na tym skupić.

Z siostrą rzeczywiście mam bardzo, bardzo dobry kontakt i wciąż za młoda jest na "wyciągnięcie z domu". Interesujące jest natomiast ostatnie zdanie, które mogłabym potraktować jako ówczesną "przestrogę", ponieważ obecnie mam z moją siostrą pewne problemy i rzeczywiście zainteresowanie oraz wsparcie jest w tej chwili z mojej strony potrzebne.


Podsumowując, szczerze powiedziawszy jestem świadoma tego, że z samych moich pytań i z kotekstu, który musiałam przedstawić wróżce (wiek, itp.), mogła ona dużo sobie wywróżyć na "zdrowy rozum". Nijak się do tych wróżb nie odnoszę, traktuję to jako ciekawostkę. Nie skłonił mnie ten epizod do dalszego praktykowania tego typu konsultacji, jak i nikomu bym ich nie polecała. To marnowanie pieniędzy, co ma być, to będzie.
  • 1

#6

FeeQ.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam w takie panie nie wierzę gdyby mówiły prawdę od wtorku powinienem nie żyć.
  • 0

#7

eXistance.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przede wszystkim te wróżki, to czwane bestie. Nie odpowiedzą na pytanie wprost, nawet jeśli zadasz pytanie na które można odpowiedzieć tak lub nie, to one i tak odpowiedzą na pytanie w takie sposób w jaki Ty byś chciał to usłyszeć.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych