Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nawiedzone Bunkry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

zimny25.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bunkry w konewce nawiedzone czy też nie?
Ostatnio odwiedziłem małą miejscowość w okolicach Tomaszowa Maz. od okolicznych mieszkańców usłyszałem o nawiedzonym miejscu.
Jako że interesują mnie takie historie udałem się do tego owego miejsca. Okazało się że tą nawiedzoną budowlą jest stary poniemiecki bunkier kolejowy z budynkami gospodarczymi. Zabudowa ta znajduje się w miejscowości o nazwie Konewka otaczają ją lasy. W usłyszałem tam wiele historii o duchach nawiedzających bunkier i okolice. Przedstawię teraz wam kilka z nich:

1.Były lata 80 na pobliskim osiedlu znajdującym się około 500 metrów od bunkru mieszkała pewna pani która twierdziła że została nawiedzana przez coś owe nawiedzenia polegały na nocnych odwiedzinach przez ducha. Ta pani kładła się spać zawsze dość późno, zasypiała i gdzieś zawsze w okolicy 3 godziny nad ranem była budzona przez głośne pukanie w okno incydent powtarzał się każdej nocy w końcu pani ta nie zasnęła i czekała w oknie na dowcipniśa lecz o godzinie 3:15 szyba zaczęła drzeć i zaczęło coś w nią pukać pani przerażona nie wiedziała co się dzieje i wybiegła z domu jak twierdzi nikogo nie było.

2.Kilka lat po tym jak tą panią nawiedzał duch jakaś kobieta zabrała swoje dziecko do okolicznego lasu jak się okazało ta kobieta chciała zabić tam swoje dziecko i sama popełniła samobójstwo wieszając się w tak zwanym miejscu wisielców gdzie powieszono wiele osób podczas wojny wracając do kobiety popełniła samobójstwo a jej dziecko cudem ocalało mówi się że jeszcze nieraz w nocy można zobaczyć jak wisi na konarze.

3.kilka lat temu po udostępnieniu bunkru dla turystów prowadzono tam badania komór i tuneli zatopionych podczas wojny w grupie badaczy było trzech płetwonurków po zakończeniu badania dna tuneli zaginęło dwóch z nich jeden jedyny który przeżył to opowiadał historię że przed nimi w jednej komorze otworzyło się przejście z którego wydobywało się jasne światło i coś zaczęło ich tam wciągać jeden z nich ocalał jak potem mówił były to bramy piekieł.

Jest tych historii więcej na koniec dodam że gdy sam zwiedzałem te tunele i budynki można było odczuć coś jakby nas obserwowało a dodatkowo na zdjęciach wychodziły dziwne koła wokół nas morze to dlatego że w tej budowli zginęło wiele polaków i żydów sam nie wiem zachęcam do pisania na ten temat. :)

http://a3.sphotos.ak...9_3722737_n.jpg
  • -1

#2

Patryk717.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam widze jakas postac po prawej stronie.
(Przepraszam,ale nie mam polskich znakow.)

Użytkownik Patryk717 edytował ten post 07.07.2012 - 22:25

  • 0

#3

denaturat.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co to jest to na tym zdjęciu? widać wyraźnie postać po prawej stronie, ale zdjęcie jest po obróbce. kto je wykonał, kiedy?

ze względu na rozmiar zdjęcia i to, że widać przeróbkę postać niestety jak dla mnie jest photoshopowym stworem. sama mogę takie coś sobie w PSie wyczarować w kilka minut, żaden problem.
  • -1

#4

Czarny Demon.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ktoś majstrował przy tym zdjęciu. I szczerze mówiąc,nie postarał się zbytnio..
  • 0

#5

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Słyszałeś kiedyś o znakach interpunkcyjnych? Czytać się tego nie da.
  • 0



#6

Paluch.
  • Postów: 71
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

otworzyło się przejście z którego wydobywało się jasne światło i coś zaczęło ich tam wciągać jeden z nich ocalał jak potem mówił były to bramy piekieł.


w tym momencie podziękuję, ciekawie się czytało aż do tego.
  • 0

#7

Redux.
  • Postów: 31
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na tym zdjęciu są nawet 2 postacie. I nie musi to być fotomonto, tylko długi czas naświetlania. Tym bardziej że są ubrane współcześnie, a przynajmniej tak mi się wydaje ;)

Byłem w tych bunkrach 3-5 lat temu. Nic nie wiedziałem o tych historiach i nic dziwnego tam nie czułem. Pamiętam, że był jeszcze jakiś inny kompleks (chyba ten w Jeleniu). Tam można było poczuć pewną "atmosferę", niemniej jednak nic paranormalnego nie zauważyłem.
  • 2

#8

grosz213.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uciekało się z lekcji języka polskiego, co nie? Ile masz lat, że nie umiesz przecinka i kropki wstawić?

Zdjęcie to jeden z najgorszych fake'ów jakie widziałem... Temat do kosza jak dla mnie
  • -1

#9

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sory za off top ale Panie grosz213 - nie Pan tu będzie decydował jaki temat do kosza, od tego są odpowiednie osoby. A Pana wypowiedź o wiele mniej wnosi do tematu niż te zdjęcie.

Użytkownik jacek84 edytował ten post 22.08.2012 - 15:27

  • 0



#10

hrackus.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

3.kilka lat temu po udostępnieniu bunkru dla turystów prowadzono tam badania komór i tuneli zatopionych podczas wojny w grupie badaczy było trzech płetwonurków po zakończeniu badania dna tuneli zaginęło dwóch z nich jeden jedyny który przeżył to opowiadał historię że przed nimi w jednej komorze otworzyło się przejście z którego wydobywało się jasne światło i coś zaczęło ich tam wciągać jeden z nich ocalał jak potem mówił były to bramy piekieł.


Czuję się jakby tę opowieść snuł, a właściwie wyrzucał z siebie słowa z prędkością karabinu maszynowego, młody chłopiec, robiąc jeszcze duże wdechy kiedy zabraknie mu tchu. Ciężko się to czyta.
Dwóch nurków zaginęło po zakończeniu (podejrzewam, że zaginęli jeszcze w trakcie ;) ) badania dna tuneli i nikt ich nie poszukiwał? Nie wydaje mnie się, żeby pozostawali oni bez kontaktu z bazą wypadową. Jedyną prawdopodobną hipotezą byłyby porachunki owych panów, ale brak tutaj rąk i nóg całej historii. Gdyby sprawa odbywała się w suchej komnacie, do rozważenia byłaby teoria o ulatniającym się gazie, a tak - fejk.

Swoją drogą musi być tam sporo infradźwięków :)

P.S.
Ten korytarz przypomniał mi pewien cytat:
"Bój się raczej, kiedy szczurów nie ma. Jak nie ma szczurów, to znaczy, że jest tu jakieś niezłe cholerstwo, jeśli nawet szczury nie przeżyły." :)
  • 0

#11

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przede wszystkim - jakie zalane tunele i komory ?! W Konewce i Jeleniu nic takiego nie występuje, poza kanałem technicznym, łączącym bunkier kolejowy z technicznymi. Ciekaw gdzie Ci płetwonurkowie mieli by tam nurkować...
Sorki.. ale to bzdura kosmiczna.
Dla zainteresowanych:
Strona bunkra w Konewce
  • 2



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych