Skocz do zawartości


- - - - -

Wielki Kosmiczny Żart


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_overdose

Gość_overdose.
  • Tematów: 0

Napisano

Tytuł filmu: Wielki Kosmiczny Żart
Czas trwania: 3:32
Polska lokalizacja: tak
Tagi: Wielki Kosmiczny Żart Nisargadatta Maharaj Mooji Adyashanti Gangaji Bentinho Massaro czym ja self świadomość consciousness umysł mind myśli thoughts percepcja advaita satsang tolle budda jezus modlitwa medytacja wszechświat świat prawda true zen buddyzm 2012 tłumaczenie pl ludzie człowiek osho joga kosmos oświecenie enlightenment przebudzenie awakening wyzwolenie wolność polska brama oświecenia kinetyczna typografia kinetic typography animacja animation
Krótka recenzja: świetny tekst autorstwa Nisargadatty Maharaja
Link do filmu:


PS.
Dla niecierpliwych - podpowiem, że tekst wraz z montażem zaczyna sie od 1:10
  • 0

#2

Critias.
  • Postów: 127
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Weszlo mi to w psychike...
Przez Ciebie stracilem sens zycia -/-
  • 0

#3

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A dla mnie to takie bla bla bla o niczym.
  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak wyżej.

Może ktoś wytłumaczy o co właściwie chodzi w tym filmiku, bo nie rozumiem jakie jest jego przesłanie? Chociaż od razu orientuję się że zalatuje new agem. Co chwile pojawia się w tym tekście słowo ,,źródło". Co to jakaś nowa nazwa boga? Pytanie w tym filmie z gruntu filozoficzne ale odpowiedzi wyjątkowo marne.

Pod spodem jest link do jakiegoś forum, gdzie można znaleźć mnóstwo tematów ,,czy ja istnieję" ,,czy to rzeczywistość" itp. wszystkie na jedno kopyto.
Chyba ten filmik jest nagrany tylko w celu promocji tego forum.
  • 0



#5

Gmork.
  • Postów: 306
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Filmik i forum typu : My znamy odpowiedz. New age zajeżdża z daleka.
  • 0

#6

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Źródło = Twoja własna świadomość

Film trafiony, chociaż trochę odpychający jak dla mnie. Brakuje mi tu radości. Niby mówi o absolucie, ale jest jakoś obok niego. To tylko moje osobiste odczucia bo jeśli chodzi o treść merytoryczną to nie mam zastrzeżeń, nawet mogę znieść ten new agowy styl :D
  • 0



#7

Gmork.
  • Postów: 306
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Źródło = Twoja własna świadomość

Film trafiony, chociaż trochę odpychający jak dla mnie. Brakuje mi tu radości. Niby mówi o absolucie, ale jest jakoś obok niego. To tylko moje osobiste odczucia bo jeśli chodzi o treść merytoryczną to nie mam zastrzeżeń, nawet mogę znieść ten new agowy styl :D


Przecież wspominał w filmiku że nie ma swiadomosci... :o
  • 0

#8

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na końcu jest napisane.
Jesteś nieskończonym źródłem, bawiącym się swoim snem. Czyli to nieskończone źródło jest Twoją świadomością, lub raczej "tym co jest świadome" i błędnie odbierające świat jako coś rzeczywistego.
  • 0



#9

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

jeśli by tak było to nie można byłoby tego rozkminić. Jak dla mnie to wszystko jest granicą ludzkiego poznania, kolejne zwierzęta z lasu wpadły na nową ideę, tym razem stwierdziły, że las to one.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych