Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powtarzający się sen.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

Hellhammer.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich ;)
Tak więc, mam do Was pytanie. Co oznacza sen powtarzający się od 3 lat? Mianowicie znajoma dusi się w śnie, powtarza się jej ten sen często i zawsze jest taki sam.
Wyczytałem gdzieś coś takiego:

"powtarzanie jakiegoś snu może trwać nawet przez bardzo długi okres czasu, ale praktycznie zawsze ustępuje gdy w rzeczywistym życiu rozwiążemy gnębiące nas problemy sygnalizowane przez sen. "

Co ma sygnalizować duszenie i jak pozbyć się tego typu snu?
  • 0

#2

Cinone.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie koniecznie sen, być może twoja znajoma cierpi na epizody obturacyjnego bezdechu sennego i umysł w czasie jego trwania dobiera do tego obrazy(sny). Warto byłoby zrobić badanie spirometryczne a potem polisomnografię, żeby sprawdzić jaka jest kondycja układu oddechowego i czy występuje jednak bezdech podczas snu. Choroba ta występuje u 10-15% dorosłej populacjii.

Więcej na temat choroby: http://www.aeromedik...ik_pacjenta.pdf
  • 1

#3 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

To co napisał Cinone jest bardzo prawdopodobne. To co Hellhammer znalazłeś to też jest prawda. Przez całe dzieciństwo śniło mi się, że spadałam ze schodów do piwnicy i nie mogłam na nie wejść podczas gdy coś do mnie się zbliżało (podobno częsty rodzaj snu). W gimnazjum już mi się to nie śniło, ale nie wiem kiedy przestało.
Interpretować też tego nigdy nie miałam ochoty, ale znalazłam właśnie podobne informacje którymi się podzieliłeś i wygląda na to, że ma to ręce i nogi ;)
  • 1

#4

Hellhammer.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, dziękuję Wam bardzo ;)
Podzieliłem się z nią informacjami, zobaczymy co ona na to :)
Jeśli jest to choroba to raczej jeszcze nie tak źle, da się to wyleczyć. Ale nie mam pojęcia jak duszenie się ma do rozwiązania czegoś co nas gnębi lub jakiegoś problemu... Leżała w szpitalu pod kroplówką kiedyś parę razy, może to ma jakiś związek?
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych