Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy dowódca GROM-u Sławomir Petelicki nie żyje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
167 odpowiedzi w tym temacie

#151

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W porównaniu do Europy radzimy sobie całkiem nieźle. Mniej niż 55% długu to bardzo dobra pozycja przy średniej 80% długu wobec PKB w Europie. Do tego dług hamuje przez reformy strukturalne.

A Jackowski to różnie mu te jego wróżby wychodziły.
  • 0



#152

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiem, ale to jedyny koleś, który jest dobry w swoim zawodzie i nie wróży z kuli :)

ps. Można powrócić do tematu.
  • 0



#153

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Nie rozumiem, dlaczego panowie moderatorzy tak zaciekle walczą z opiniami o mistyfikacji samobójstwa, mylo już się "wykazał" w temacie "dlaczego w Polsce jest źle" czy jakoś tak, a teraz przyszedł szerzyć demagogię tutaj. No dalej, oskarżaj zasłużonych ludzi o nielegalne posiadanie broni, wszystko żeby wyjaśnić, jaki to nasz rząd nie jest wspaniały, przecież wszystkie teorie są wyssane z palca! Przepraszam za ciężkie słowa, ale niektórym to nawet jak będziesz stał nad kupą i mówił że to jest kupa, to dalej będą twierdzić, że to cukierek.

Podziwiam ludzi, którzy swoją "wiedzę" opierają na danych statystycznych i tym podobnych...

Użytkownik Cmb edytował ten post 25.06.2012 - 17:55

  • 18

#154

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cmb, nie zaprzeczam teorii samobójstwa. Jednak mam choć na tyle obiektywności i dystansu by nie zakładać z góry wersji wydarzeń o których nie mam pojęcia. Właśnie dlatego zakazane są samosądy - ludzie nie mają za grosz dystansu. Potrafią znaleźć i powiesić winnych zanim ktokolwiek dostarczy jakieś dowody. Nawet za literówkę w gazecie - pociski, zamiast pocisku - już niektórzy chcieli oskarżać i wieszać "wydedukowanych" zbrodniarzy.

Teraz odpowiedz sobie na pytanie: Czy już znalazłeś sobie odpowiedzialnych za tą zbrodnie?
  • 0



#155

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W jednej z ogólnopolskich stacji radiowych można było dzisiaj usłyszeć ciekawą zapowiedź najbliższego wydania tygodnika "wprost", w którym to jednym z głównych tematów będą kulisy SAMOBÓJSTWA Petelickiego. Tym samym rozumiem, że śledztwo zostało zakończone. Tak czy inaczej panom propagandzistom należą się słowa uznania. Pozostaje tylko współczuć "przeciętnemu" słuchaczowi, chociaż z tym współczuciem to jednak lekka przesada.

Użytkownik rainman edytował ten post 25.06.2012 - 22:03

  • 1

#156

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W jednej z ogólnopolskich stacji radiowych można było dzisiaj usłyszeć ciekawą zapowiedź najbliższego wydania tygodnika "wprost", w którym to jednym z głównych tematów będą kulisy SAMOBÓJSTWA Petelickiego. Tym samym rozumiem, że śledztwo zostało zakończone. Tak czy inaczej panom propagandzistom należą się słowa uznania. Pozostaje tylko współczuć "przeciętnemu" słuchaczowi, chociaż z tym współczuciem to jednak lekka przesada.


Przecież znaleziono przy Petelickim broń. W Polsce miłującego Donalda to wystarczająca poszlaka pozwalająca ferować najbardziej prawdopodobną wersję zdarzeń.
  • 1



#157

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podobno: Petelicki zginął od strzału z usta, kula przeleciała przez głowę i wyszła skronią. Pistolet z którego oddano strzał to Heckler & Koch. Była to broń osobista (zalegalizowana) Gen. Petelickiego. W pistolecie była tylko jedna kula. Na miejscu policja znalazła tylko jedną łuskę.

O ile to jest jasne o tyle wkurzają mnie gazety i reporterzy specjalnie szerzący panikę by zwiększyć oglądalność. Dzisiaj wiadomości nie mają nic wspólnego z rzetelnymi informacjami. Dzisiaj wiadomości to program rozrywkowy. Dziennikarze najpierw mówili o kilku ranach postrzałowych. Potem mówili w jednym dzienniku, że strzelił sobie w głowę przez usta, a w drugim że w skroń. Specjalnie byśmy jak debile śledzili i zwiększali oglądalność.

Tymczasem prawda wydaje się być bardziej przyziemna. Zwykłe samobójstwo polityka. Kto wie dlaczego? Może miał zobowiązania, o których nie wiemy? Może nie dawał psychicznie rady z tym co w przeszłości robił? Ostatecznie być może starość dawała mu się we znaki. Wiem jedno, jak ktoś popełnia samobójstwo to raczej nie obchodzi go czy go znajdą czy nie i w jakim stanie. Generał nie ubrałby munduru paradnego by popełnić samobójstwo. W Japonii po kapitulacji jak najbardziej ale w naszej kulturze samobójstwo to szykanowana słabość, a generał przyzwyczajony był do myśli o śmierci gdzieś tam na tyłach wroga. Śmierci, o której nikt się nie dowie więc co go obchodziły mundury galowe?

Jeżeli chcecie wiedzieć czy było to samobójstwo czy zabójstwo patrząc na statystyki historii samobójstw polityków w Polsce wystarczy sprawdzić czy policjanci, którzy przybyli na miejsce jako pierwsi nadal żyją? Jeśli żyją to było to samobójstwo.
  • 0

#158

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Cmb, nie zaprzeczam teorii samobójstwa. Jednak mam choć na tyle obiektywności i dystansu by nie zakładać z góry wersji wydarzeń o których nie mam pojęcia. Właśnie dlatego zakazane są samosądy - ludzie nie mają za grosz dystansu. Potrafią znaleźć i powiesić winnych zanim ktokolwiek dostarczy jakieś dowody. Nawet za literówkę w gazecie - pociski, zamiast pocisku - już niektórzy chcieli oskarżać i wieszać "wydedukowanych" zbrodniarzy.

Teraz odpowiedz sobie na pytanie: Czy już znalazłeś sobie odpowiedzialnych za tą zbrodnie?

Ja nie szukam odpowiedzialnych, bo to nie jest w żadnym aspekcie moja broszka i nawet, jeśli bym Ci powiedział, że wiem kto to zrobił, to zostałbym zapewne zmieszany z błotem, bo kim ja w zasadzie jestem? Zwykłym szarym człowiekiem po drugiej stronie monitora, moje słowa są tak samo wiarygodne jak Twoje.

Różnica w tym, że ja nie bronię desperacko jakiejś teorii, o której namacalnie nie mam pojęcia, bo opieram się na danych statystycznych bądź skądinąd zasłyszanych, żeby tylko czegoś za wszelką cenę dowieść. Póki co zdecydowana większość opinii potwierdzonych rzetelnymi opiniami skłania się nie ku samobójstwu, a jego mistyfikacji. Powiadasz, że nie ma dowodów? No fakt, nie mamy dostępu do miejsca zbrodni i wątpię, czy ktokolwiek na tym forum znał tego człowieka osobiście. Ale to nie jest pierwszy przypadek co najmniej dziwnej śmierci. Wierzę w przypadki. Ot, człowiek idzie sobie do sklepu, a spada na niego cegła, która odpadła od dawno nie remontowanego budynku (historia prawdziwa). Był we właściwym miejscu, o właściwym czasie. Ale nie dam sobie wmówić, że 10 takich przypadków będzie dokładnie w tym momencie, bo w cuda już nie wierzę. I o dziwo, takie cuda przytrafiają się kluczowym osobom w kraju! Nagle nawalają kamery, które nigdy nie miały awarii, nagle giną ludzie związani ze śledztwem, nagle wszyscy dochodzą do wniosku, że życie nie ma sensu i popełniają samobójstwo! Okej, nawet jeśli naprawdę popełnili samobójstwo - to czy z własnej woli? Wiele pytań, mało odpowiedzi, to i ludzie szukają ich na własną rękę. A skreślanie przez Ciebie teorii "z góry" świadczy tylko o ignorancji i niczym więcej.

Użytkownik Cmb edytował ten post 26.06.2012 - 00:19

  • 0

#159

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A skreślanie przez Ciebie teorii "z góry" świadczy tylko o ignorancji i niczym więcej.


Nawet mnie nie czytasz:

"Cmb, nie zaprzeczam teorii samobójstwa."

Co więcej mam powiedzieć w kwestii Twojego podejścia do moich postów. To Ty z "góry" zakładasz co było powodem śmierci i nie ma to nic wspólnego z ustalaniem prawdy.
  • 0



#160

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pistolet z którego oddano strzał to Heckler & Koch.


Offtop start:

H&K to fabryka produkująca broń. Pistolet to USP :)

Offtop end :)
  • 0

#161

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A skreślanie przez Ciebie teorii "z góry" świadczy tylko o ignorancji i niczym więcej.


Nawet mnie nie czytasz:

"Cmb, nie zaprzeczam teorii samobójstwa."

Co więcej mam powiedzieć w kwestii Twojego podejścia do moich postów. To Ty z "góry" zakładasz co było powodem śmierci i nie ma to nic wspólnego z ustalaniem prawdy.

Jak już, to "nie zaprzeczam teorii mistyfikacji samobójstwa".

Czytam czytam, i nawet, jeśli nie zaprzeczasz, to próbujesz z całych sił obalić.
  • 0

#162

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cmb@

Na mnie też sobie już znalazłeś wyrok. ;) Szybko wyrokujesz, dobrze że nie jesteś prokuratorem.
  • 0



#163 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Jadwiga Staniszkis: to ja mówiłam o liście osób zagrożonych Kaczyńskiemu

To Ja­dwi­ga Sta­nisz­kis po­wie­dzia­ła Ja­ro­sła­wo­wi Ka­czyń­skie­mu o tzw. krót­kiej li­ście, na któ­rej miały zna­leźć się osoby za­gro­żo­ne w Pol­sce - in­for­mu­je ser­wis wprost.​pl. Znana so­cjo­log po­twier­dzi­ła te in­for­ma­cje, jed­nak w roz­mo­wie z ser­wi­sem pod­kre­śli­ła, że była to je­dy­nie "luźna roz­mo­wa z pre­ze­sem" i nie miała na myśli "li­kwi­da­cji fi­zycz­nej". To nie jest żadna spisana lista. To była moja luźna rozmowa z prezesem, w której padło kilka nazwisk. Mówiliśmy, że osoby, które mają ogromną wiedzę o mechanizmach i początkach III RP, a dziś krytykują władzę, mają problemy. Są wyciszane. Ale absolutnie nie miałam na myśli likwidacji fizycznej, tylko podważanie ich wiarygodności przez stawianie im zarzutów - zapewniła Staniszkis.

Jak informuje serwis wprost.pl, w rozmowie między Staniszkis a Kaczyńskim padły nazwiska m.in. Zbigniewa Siemiątkowskiego (prokuratura postawiła mu zarzuty ws. więzień CIA w Polsce - red.), gen. Gromosława Czempińskiego (kilka tygodniu temu zatrzymano go pod zarzutem korupcji - red.) i gen. Sławomira Petelickiego.


  • 0

#164

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Cmb@

Na mnie też sobie już znalazłeś wyrok. ;) Szybko wyrokujesz, dobrze że nie jesteś prokuratorem.

Co Ty mi w ogóle próbujesz tutaj wmawiać... Nic nie wyrokuję, tylko komentuję Twoje odpowiedzi typu:

Niektóre pistolety mają też opcje potrójnego wystrzału za jednym pociągnięciem spustu.

Tacy ludzie mają na pewno możliwości kupna broni niedostępnej dla zwykłych obywateli. Dojścia w wojsku dużo w tej kwestii zmieniają.

Próbujesz wszystko tłumaczyć rzeczami, o których nie masz pojęcia, jednocześnie wymagając dowodów od innych, czy to nie jest troszkę nie na miejscu? Skończmy już te wycieczki personalne, bo to do niczego nie prowadzi. Nie mam celu oceniać Cię jako człowieka na podstawie kilku postów na forum, ale mógłbyś być trochę bardziej konsekwentny i nie usprawiedliwiać rządu za wszelką cenę, bo zaczynam podejrzewać żeś jakiś podstawiony Agent Tomek.
  • 0

#165

ChemicalStimulants.
  • Postów: 160
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W porównaniu do Europy radzimy sobie całkiem nieźle. Mniej niż 55% długu to bardzo dobra pozycja przy średniej 80% długu wobec PKB w Europie. Do tego dług hamuje przez reformy strukturalne.

A Jackowski to różnie mu te jego wróżby wychodziły.



Jest takie powiedzenie. Lepiej przegrać z mądrym niż wygrać z głupim. Dlatego bezsensowne są stwierdzenia że u nas wcale nie ma wysokiego zadłużenia w porównaniu z innymi krajami. Trzeba sie przyrównywać do krajów w których zadłużenia nie ma albo jest ono minimalne.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych