Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kibice z Rosji chcą marszu na ulicach Warszawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Co sądzisz o marszu Rosjan podczas Euro 2012? (100 użytkowników oddało głos)

Uważam, że

  1. Głosowano jest to prowokacja, która spowoduje zamieszki na ulicach Warszawy (63 głosów [63.00%])

    Procent z głosów: 63.00%

  2. Głosowano jest to prowokacja, lecz marsz będzie dobrze zabezpieczony i przebiegnie w spokojnej atmosferze (12 głosów [12.00%])

    Procent z głosów: 12.00%

  3. jest to zwykły przemarsz i po części lub w całości go popieram (16 głosów [16.00%])

    Procent z głosów: 16.00%

  4. Głosowano jest to zwykły przemarsz, lecz nie popieram tego typu pochodów w Warszawie (9 głosów [9.00%])

    Procent z głosów: 9.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli władzę polskie dadzą pozwolenie to może Rosjanie będą zachowywać jakieś pozory przyzwoitości a jeśli nie dostaną takiego pozwolenia to może być jeszcze gorzej skoro powiedzieli że będzie ten marsz bez względu czy będzie zgoda władz czy nie, to może lepiej dać im takie pozwolenie pod pewnymi warunkami. I czekać co będzie się działo.



Ty tak serio? :) Odszukaj w encyklopedii znaczenie słowa "niepodległy". Decyzja władz Polskich na terytorium Polski jest wiążąca. Koniec kropka. Jej nieuszanowanie jest złamaniem prawa. Rozumiem, że dla niektórych brak decydującej roli Moskwy jest trudne do przełknięcia, ale litości:)
  • 0



#17

Patrick.
  • Postów: 135
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@martius
1. Od biedy można też powiedzieć, że wszyscy ludzie to bracia, bo mają wspólnego przodka. Tylko co z tego?

2. My też - delikatnie mówiąc - nie zawsze byliśmy w porządku względem wschodnich narodowości. Tylko co z tego?

3. A nie przypadkiem Chińczyków? W każdym razie w Rosji zawsze był zamordyzm, nieważne czy carski czy czerwony, ważne że Rosja w ich mniemaniu była potęgą światową. Taka mentalność.
  • 0

#18

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież to oczywiste, że większość tych "kibiców" pozdejmuje mundury dopiero przed wyjściem z pociągów i busów :]
  • 2



#19

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapewne część rosyjskiej agentury weźmie udział w marszu, a druga część wmiesza się w tłum i pod przebraniem polskich narodowców dokona prowokacji. Jak dla mnie polityków powinno się pozamykać w psychiatrykach, a Putin mógłby zostać pierwszym pacjentem.

Schodząc jednak na ziemię i oddalając te marzenia uważam, że w tej sytuacji najrozsądniejsza odpowiedzią było by nie wydanie zgody, przewrotnie argumentując to troską o bezpieczeństwo rosyjskich kibiców, ze względu na trudne do przewidzenia zachowania skrajnych polskich ugrupowań itp.

Użytkownik nexus6 edytował ten post 07.06.2012 - 22:02

  • 0

#20

Axote.
  • Postów: 152
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rosjanie w Warszawie, Polacy w Moskwie... jakbyśmy nie mogli razem wypić za błędy historyczne i dać już sobie siana z tą udawaną wrogością wobec siebie.

Udawaną? Powiedz to rodzinom Katyńskim.


Zbrodnia Katyńska. Okej - kogo to wina? Zwykłych prostych ludzi, którzy służyli w wojsku z powodu (najczęściej) biedy, nędzy i głodu w Związku Sowieckim, czy może kadry rządzącej do której należeli w większości ludzie z podejrzanym światopoglądem? Rosjanie, to tak jak my - Polacy - Słowianie. Mamy wspólnych przodków. Mamy bardzo podobną kulturę (chociaż to trochę słabe, biorąc pod uwagę wpływy Mongołów na Rosję) ba - nawet język mamy podobny!

Większość rosjan, to tak jak my... ludzie, którzy chcą świętego spokoju, chcą sobie żyć z dnia na dzień, mieć rodziny, posiadać dach nad głową, mieć przysłowiowo: "co do garnka włożyć" itp. Czemu winimy ten naród za większość krzywd jak np wymieniona wyżej Zbrodnia Katyńska? My też mieliśmy podobne akcje - żaden kraj - a raczej kadra rządząca nie jest bez winy. Szczególnie że prawie cały wiek XX to jedno wielkie bagno, przepełnione nienawiścią i zbrodniczymi systemami. Nie generalizujmy. Zawsze znajdzie się grupa ludzi z dość specyficznym poglądem na świat. Taka grupa potrafi przyciągnąć do siebie wielu ludzi. Przykład? Różne ugrupowania neofaszystowskie, postkomunistyczne itp.

Odchodźmy od właśnie takich - udawanych konfliktów. Tak samo Rosjanie jak i Polacy jako naród - nie powinni darzyć do siebie urazy. Powinniśmy mieć pretensje do ustrojów, systemów, praw, królów, szlachty, bojarów i do kogokolwiek innego kto nadużywał władzy i przywilejów w zły i egoistyczny sposób.

Trochę odszedłem od tematu.
  • 2

#21

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czemu winimy ten naród za większość krzywd jak np wymieniona wyżej Zbrodnia Katyńska?

Dlaczego różni "ynteligeńci" winią nas za Holokaust?

Szczególnie że prawie cały wiek XX to jedno wielkie bagno, przepełnione nienawiścią i zbrodniczymi systemami.

Zależy. Piłsudzki i jego ustrój z jednej strony to ratunek kraju, ale mamy też Proces Brzeski.

Tak samo Rosjanie jak i Polacy jako naród - nie powinni darzyć do siebie urazy. Powinniśmy mieć pretensje do ustrojów, systemów, praw, królów, szlachty, bojarów i do kogokolwiek innego kto nadużywał władzy i przywilejów w zły i egoistyczny sposób.

A dobry sposób to jaki? Pokój miłość i braterstwo dla krzyczącego ci 4 razy dziennie człowieka z wieży?

Władza jaka by nie była jest wiążąca(no chyba że jest narzucona). Jeżeli zapomnimo o władzy to zapomnimy o tych złych, ale zapomnimy równierz o tym co czyni nas wyjątkowymi w skali Europy ( Wiedeń, Cud nad Wisłą [ Choć z tego taki cud jak ze mnie Katolik]) Czyli zatracimy "osobowość narodową". Staniemy się pańśtwem słowiańskim w złym słowa znaczeniu bo zapomnimy o tych naszych własnych historiach.
Poza tym jeżeli tworzylibyśmy państwo słowiańskie, to najtrudniej byłoby z Rosją. Jeżeli tworzyć to oni jako władcy. Już próbowali i upadło.
Mieliśmy już próbę tworzanie zjednoczonej Europy. Póki co mocno się chwieje. Z nami będzie trudniej.
  • 0

#22 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Dlaczego różni "ynteligeńci" winią nas za Holokaust?

Popełnianie błędów innych nie jest argumentem.

co samych Rosjan można jednak nabyć do nich uprzedzenia przebywając w internecie chociażby. Czasami odnoszę wrażenie, że ktoś im sprzedaje celowo zmienione fakty historyczne.
Podam pewien przykład, może lekko zabawny:
pod pewnym filmem na YouTube o ptasim mleczku jako polskim przysmaku, zobaczyłam nagle komentarz użytkownika z Rosji właśnie, który twierdził, że ptasie mleczko to przysmak rosyjski a nie polski. Poszukałam informacji, bo już byłam lekko skołowana i na wikipedii anglojęzycznej znalazłam, że Wedel wpadł na pomysł ptasiego mleczka w latach '30 XXw a Rosjanie dopiero w '60. W konsekwencji w mojej odpowiedzi poszło, że się myli, bo jak każdy widzi z różnicy czasu Polacy wpadli na ten pomysł dużo wcześniej. Wysłałam mu też po raz drugi link do artykułu. Odpowiedź: "You right. Bird milk - it's Poland idea, but the recipe is made ​​to taste the far east of the our country, and that this recipe has become canon."
No to ja na to, że możliwe, że na podstawie rosyjskiej receptury robi się ptasie mleczko w Rosji, ale my mamy własną recepturę wymyśloną właśnie przez Jana Wedla i do niej producenci prawdopodobnie się stosują. A że Wedel był pierwszy to ptasie mleczko jest bardziej polskie niż rosyjskie.
Tu rozmowa się urwała.

Inne historia to film "1612" i uparte twierdzenia Rosjan, że fakty w nim przedstawione to prawda, a to Polacy mają niepełną wiedzę czy także spotkane komentarze, z których wynikało, że Polacy powinni postawić pomnik Stalinowi i czcić go jako bóstwo, za tyle dobra, które dla nas uczynił.

Oczywiście przez kilka opinii z ich strony nie czuję do nich jakiejś antypatii, tym bardziej, że ta opinia należała zaledwie do garstki reprezentantów, ale jednak mam do nich ograniczone zaufanie i wydaje mi się, że ten marsz nie skończy się dobrze i jest to jawna prowokacja
  • 1

#23

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W kraju w którym niemalże co tydzień organizuje się jakiś pochód, przemarsz, pochód, pochódmodlitewny, pochody procesyjno-rózańcowe z pochodniami i okrzykami zabrania się tego innym nacjom? Pochody są demonstracją ludzi z kompleksami. Ktoś chce pokazać jesteśmy, żyjemy, patrzcie na nas np geje, przestraszcie się nas.
Pochody pozwalają policzyć siły, zintegrować się, ponieważ ten co przyjdzie na pochód na pewno jest z nami. Lepiej niech ludzie chodzą w pochodach i tam odnajdują swoją wartość niż mają żyć sfrustrowani na uboczu nurtów społecznych, Poza tym pochód obstawi policja dla niej to też trening, jest szansa użyć pały i innego sprzętu, to taki policyjny trening.
Kaczyński chodzi w pochodach i nic złego się nie dzieje, ludzie obluzgają, porobią z siebie idiotów i spoko.
Rosjanie chcą też się pokazać jako grupa, plemię. Niech idą a jak zrobią rozróbę to oni jako Rosjanie będą się wstydzili przed światem za swój prymitywizm. Ale pewnie się poprzebierają, jak geje, i wesoło przejdą ulicami i po sprawie, coś tam pokrzyczą. Chyba ze kaczorowaci włączą się walczyć o swoje więc jest szansa, że kaczorowaci zrobią z siebie większych idiotów niż Rosjanie i trudno, ludzie są tacy jacy są i nic na to nie poradzimy. Mamy policję i ona sobie poradzi.
Wczoraj katolicy mieli pochody w całej Polsce. W Krakowie Dziwisz podburzał przeciwko władzy Polskiej twierdząc, że telewizja Trwam jest szykanowana i niedopuszczana. Przecież każdy trzeźwy człowiek wie że telewizja Trwam finansuje się na kształt mafijny nie posiada księgowości i nie może dostać koncesji w której należy się wykazać stabilnością finansową. Dziwiszowi nie przeszkadza prawda w głoszeniu swoich kłamstw w czasie katolickiego pochodu. Co mamy zrobić zabronić obchodzenia tego święta. Nie!!
Człowiek kulturalny i świadomy pozwala na takie sytuacje gdyż w społeczeństwie są ludzie prymitywni i świadomi, świadomy musi ustępować przed potrzebami prymitywnych dopóki oni w sposób rażący nie łamią prawa.
  • 0



#24

Rave.
  • Postów: 56
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pachnie zadymą na kilometr. Jak tak im zależy na przemarszu, to czemu nie zostali w Rosji, żeby sobie maszerować w znacznie większym gronie, wśród "swoich"...
  • 1

#25

Woolf.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ten marsz to nie jest dobry pomysł, wczoraj dwóch Rosjan dostało już od Polaków - http://expressilustr...jecie=7#zdjecie
  • 0

#26

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten marsz to nie jest dobry pomysł, wczoraj dwóch Rosjan dostało już od Polaków - http://expressilustr...jecie=7#zdjecie


Czyżbyś uważał że takie akcje są lepsze?
  • 0



#27

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mi się nie podoba zbytnio, że tysiące (?) Rosjan wyjdą na ulice w Warszawy w nie wiadomo jakim celu konkretnie, to by wyglądało mi na to, jakby chcieli pokazać swój triumf nad Polską, że oni mogą sobie paradować tymi ulicami, bez względu na to, czy Polska jako niepodległe państwo wyrazi na to zgodę, czy nie. Jeżeli do tego dojdzie, to miejmy nadzieję, że się jednak mylimy, bo jak zrobią rozróbę to może być ciekawie, jakby jeszcze dołączyli polscy kibolokibice...

Co do Aidil - kobieto swiadoma (czego?) i "kóltóralna" nazywanie wierzących "prymitywnymi" ludźmi jest jak dla mnie obraźliwe, chamskie i niekulturalne, ale nie będę się o tu kłócił - oceni to którys moderator.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 08.06.2012 - 09:51

  • 0



#28

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do relacji Polaków z Rosjanami, to uważam że nienawiść która może się przejawiać nie jest naszym uczuciem lecz wykreowanym przez media, które ukazują stosunki polityczno-ekonomiczne, wtedy zaczynamy postrzegać źle Rosjan, a oni nas. Lecz uważam i tak że marsz nie powinien się odbyć, nie ma żadnego powodu dla którego miało by tak być.
  • 2

#29

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi się nie podoba zbytnio, że tysiące (?) Rosjan wyjdą na ulice w Warszawy w nie wiadomo jakim celu konkretnie, to by wyglądało mi na to, jakby chcieli pokazać swój triumf nad Polską, że oni mogą sobie paradować tymi ulicami, bez względu na to, czy Polska jako niepodległe państwo wyrazi na to zgodę, czy nie. Jeżeli do tego dojdzie, to miejmy nadzieję, że się jednak mylimy, bo jak zrobią rozróbę to może być ciekawie, jakby jeszcze dołączyli polscy kibolokibice...

Co do Aidil - kobieto swiadoma (czego?) i "kóltóralna" nazywanie wierzących "prymitywnymi" ludźmi jest jak dla mnie obraźliwe, chamskie i niekulturalne, ale nie będę się o tu kłócił - oceni to którys moderator.


Bądź tak miły i zacytuj mnie przywołując ten fragment mojej wypowiedzi a nie manipuluj, inaczej Twoja wypowiedź jest niczym więcej jak manipulacją, bardzo brzydką manipulacją.

Użytkownik Aidil edytował ten post 08.06.2012 - 11:09

  • 0



#30

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja jestem ciekaw czy władze Moskwy zezwoliłyby na przemarsz Polaków np. 11 listopada. Poza tym, z tego co zrozumiałem z artykułu, konkretnie tego fragmentu:

W czwartek rosyjskie MSZ poinformowało, że poprosiło stronę polską o wyjaśnienia dotyczące jej oświadczenia przestrzegającego kibiców z Rosji przed eksponowaniem symboli ZSRR w Polsce przy okazji Euro 2012. MSZ FR przekazało, że jednocześnie podkreśliło "niedopuszczalność akcji siłowych" przeciwko rosyjskim kibicom.


to Ruscy "zabronili" nam pacyfikować kibiców. Ciekaw jestem czy jakby taki marsz był w Moskwie to by nam Polaków nie spacyfikowali.

Ja widzę 2 rozwiazania:

1. Niedopuścić do marszu i w razie burd zrobić porządek i na dołek pozabierać
2. Zezwolić na marsz i w razie burd patrz punkt wyżej

Nie możemy pozwolić czerwonym łazić po Warszawie (!) i robić bezkarnie syf, bo Putin zakazał to Donek posłucha.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych