Skocz do zawartości


Zdjęcie

KONKURS Fotograficzny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#16

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja mam pytanie do organizatora (wybacz ze nie pisze Twojego nicku ale jestem na komórce :) ) :
Skąd będziesz wiedział ze zdjecie które Ci wysle bedzie z tego miesiąca?

#17 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

A to nie jest tak, że masz we "właściwościach " takie dane ..? tak coś mi do głowy przyszło

#18

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

właściwości można zmienić ;>

#19

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poproszę Cię o udowodnienie, że to czerwiec :P Na przykład poprzez ustawienie pokazywania daty w aparacie i zrobieniu fotki jeszcze raz :P

Tak samo do wszystkich- jeśli nie chcecie nieporozumień, nastawcie pokazywanie daty w aparacie.



#20

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

taką datę można sobie dodać na kompie ;)

Do czego zmierzam, Drogi Ratohnhaké:tonie, moim zdaniem to ograniczenie jest trochę bez sensu. Zwłaszcza że nie wszyscy będą mieli teraz czas/możliwość na robienie zdjęć/, a może mają fotografię, którą warto się pochwalić?

#21

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale wszystko zostało uzgodnione z administratorką, chodzi o zdjęcie na czerwiec. Pokładam mą nadzieję w Waszą uczciwość.



#22

Geniusz.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chciałbym zapytać, czy zdjęcia mają być zupełnie nieobronione, czy też mała korekcja kontrastu itp. jest dopuszczalna?

BTW aura ostatnio nie sprzyja fotografowaniu piękna przyrody :D Miejmy nadzieję, że jeszcze się zmieni - w końcu cały czerwiec przed nami.

#23

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znaczy z tą korekcją jest trochę dziwnie :P

Użytkownik Aquila edytował ten post 06.06.2012 - 20:50




#24 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

A może w ogóle najlepiej byłoby żeby korekcja ograniczyła się tylko do kadrowania, bo jak wszyscy graficy z forum zaczną bawić się kolorami i wyostrzaniem, to reszta co się nie zna już w ogóle nie będzie miała szans, nawet na wzrok przychylny

#25

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszelkie poprawki powinny być zabronione - bo to już nie jest ocena zdjęcia, tylko zamienia się bardziej w ocenę umiejętności obróbki przy pomocy Photoshopa :P Owszem, "podrasowane" zdjęcia są ładniejsze, ale za to... nieprawdziwe.

I nie mówię tego dlatego, że sam nie umiem obrabiać zdjęć w taki "profesjonalny" sposób. Po prostu uważam, że konkurs "fotograficzny" powinien być konkursem fotograficznym, a nie konkursem obróki zdjęć :)

Mam jedno zdjęcie, które może zgłoszę. Raczej nie wygra (kolory kiepskie, kadrowanie też pozostawia sporo do życzenia itp), ale ma pewien emocjonalny (przynajmniej dla mnie) ładunek.



#26

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mogę jedynie przy dodawaniu zdjęć dopisywać kto przesłał z obróbką a kto bez, a każdy będzie oceniał wedle własnego uznania, bo jedni mówią, że bez obróbki to nie zdjęcie a inni, że z obróbką to nie zdjęcie. Więc ja już nie wiem jak zadecydować. Póki co nadesłano 2 prace (1 bez obróbki a druga chyba z dużą obróbką, jestem w trakcie "dochodzenia" xD).

Ja sam jetem za tym aby było to bez obróbki ale nie wiem czy ludzie będą tego chcieli.



#27

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak najbardziej. Z obróbką ze zwykłego gównianego zdjęcia można zrobić coś dobrego, o ile ktoś zna się na obróbce ;)

#28

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli jak najbardziej co? Dopisywać mam kto z obróbką a kto bez?



#29 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Najlepiej byłoby gdyby nie było zgłoszeń z obróbką

#30

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro tak chcecie to proszę bardzo. Umówmy się, że zdjęcia przesyłamy BEZ JAKIEJKOLWIEK obróbki.

Mojego 1. posta edytować już nie mogę.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych