Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicze tunele w Bełogradcziku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

fioletowy88.
  • Postów: 26
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szukałem na forum i nic na ten temat nie znalazłem.

Słyszaś ktoś o tych tworach w białych piaskowcach? Są to tunele z okrągłym przekroju poprzecznym o średnicy 30-60 cm. Tworzą sieć tuneli, a ich ściany wyłożone są ciemnym materiałem, różniącym się znacznie od białego piaskowca, w którym tunele te zostały wyryte. Jedna z hipotez głosi, że materiał ten to stopiony kryształ kwarcu, twardszy od żelaza, a tunele są dziełem ludzkich rąk. Tyle, że ich datowanie wskazuje na (co najmniej) wczesny trias (ponad 230 Ma). W pobliskich jaskiniach znajdują się rysunki naskalne, które pochodzą z syłku plejstocenu (do 12000 lat). Co ciekawe, tunele te znajduja się w białych piaskowcach, których w okolicy jest niewiele, za to w piaskowcach różowych - które budują większość okolicznych skał - ich nie ma (lub jeszcze nie znaleziono).


Źródło:
http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html
  • 0

#2

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie czepiam się Ciebie, ale brak jakichkolwiek zdjęć takiego tunelu powoduje, że śmiem włożyć to znalezisko między bajki.
Widać, liczba turystów maleje, to trzeba ich skusić tajemnicą...
  • 0

#3

fioletowy88.
  • Postów: 26
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma problemu :)

Temat mnie zaintrygował, ale brak zdjęć czy filmów również wydał mi się podejrzany, tak jak fakt, że na forum nie ma o tym nawet wzmianki. Mimo to ciekawość zwyciężyła więc spytałem, czy więcej coś na ten temat niż w podanym "źródle".
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych