Skocz do zawartości


Zdjęcie

Końca świata jednak nie będzie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Szumi1910.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wedle badań jakie przeprowadziła firma "Ipsos Global", a objętych nimi zostało 20 krajów świata, w tym Polska, im bliżej armagedonu – 21 grudnia 2012 roku, tym poziom strachu wyższy. Nic zaskakującego, jednak jak czytam w Gazeta pl: „ w Polsce koniec świata straszy 13 proc. osób i pod tym względem jesteśmy w ścisłej czołówce światowej”, tuż po Niemcach i przed Chińczykami. Skąd w nas tyle strachu i przede wszystkim wiary w koniec świata? „Według ekspertów, wszystko zależy od natężenia strachu panującego w różnych narodach. "Oceniamy, że strach jest silniejszy w krajach, gdzie mieszkańcy łatwiej dają wiarę rzeczom nadprzyrodzonym"” Konkluzja słuszna, wszak nie da się ukryć, że przemysł wróżbiarski, ogólnie ezoteryczny, z roku na rok ma ma się coraz lepiej. Ach i wprost uwielbiamy snuć teorie spiskowe. Jedna "ciągnie się" już dwa lata.



A końca świata ma nie być. "Science" donosi o sensacyjnym odkryciu w starożytnym mieście Majów zwanym Xultan w Gwatemali. Miasto swoją świetność przeżywało 1200 lat temu. Archeolodzy na ścianie jednej z budowli odkryli tablice astronomiczne, pokryte glifami, rysunkami i liczbami. Nie ma w nich nawet wzmianki o końcu świata w 2012, zresztą odczytane informacje wychodzą daleko poza tę datę.

Znalezisko porównuje się z Kodeksem drezdeńskim, do tej pory uważanym za najważniejszą spuściznę po cywilizacji Majów.



Końca świata nie będzie, jednak krach finansowy może dopaść nie jedną osobę ( może ktoś z 13 % społeczeństwa wierzącego w grudniowy armagedon), która wzięła kredyt na poczet „rok 2013 nie nastąpi”.

Bo przecież nastąpi!

Źródło: Klik
  • 0

#2 Gość_Antychrust

Gość_Antychrust.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

Końca świata jednak nie będzie!


Dołączona grafika


Zabawne, nie powiem, ale...

3.8 Unikaj wypowiedzi zawierających wyłącznie lakoniczne potwierdzenie wpisu, na który odpowiadasz (np. zgadzam się, dzięki, ja też itp.).

Więc następnym razem proszę unikać tego typu akcji.

Aquila

  • 22

#3

Arszenik.
  • Postów: 40
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Euro 2012 w Polsce to dopiero bedzie Armageddon.

Odnosnie tematu. Ciesze sie, ze zostalo wyjasnione to, co bylo dla wielu osob oczywistym. Chociaz nie bedziemy sie grupowo wybijac przed dniem w ktorym miala nastapic zaglada.
  • 1

#4

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Wydaje mi się że w krajach w których nie ma problemu z dostępem do informacji wiara w koniec świata jest oczekiwana najbardziej w tych gdzie ludzie nie są zadowoleni z tego co jest.
To niekoniecznie kwestia strachu, a podświadomej chęci zmiany, najlepiej z zewnątrz.
Szczerze mówiąc niezbyt to dobrze świadczy o społeczeństwie ponieważ jest to oznaka raczej mentalnej bierności istniejąca w zbiorowej świadomości ludzi z obecnym poczuciem nieumiejętności, niemożliwości kreowania świata takiego jakiego chcieli by być częścią.
  • 6

#5

Szumi1910.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ladd w pełni się z Tobą zgadzam. Ludzie dążą do pewnego rodzaju samozagłady, czy jako państwo,czy jako jednostki, gdy jest im źle. Przypuszczają,że w ten sposób pobudzą zmiany. Nie zawsze udaje im się to osiągnąć. Z czasem stają się więc jak to określiłeś "bierni". Antychrust, wiem że to stwierdzenie było "dziwne i oczywiste" ale nie musiałeś mi tego pokazywać w ten sposób, zwłaszcza,że nie wniosło to nic do dyskusji. Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie, a ja zauważyłem ten artykuł na pewnej stronie i postanowiłem go tutaj wkleić. Pozdrawiam :)
  • 0

#6

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czemu mnie to nie dziwi. Pieniążki na książkach, filmach, i innych gadżetach zarobione i można już odwołać koniec świata. Jedynie teraz pozostało współczuć ludziom, którzy w to na bank uwierzyli, wzięli sobie właśnie jakieś kredyty kosmiczne z wiarą, że nie będą musieli ich spłacać; a także tych, którzy z powodu tego rzekomego Armagedonu popełnią samobójstwo - na pewno będzie można w grudniu usłyszeć o takiej fali. Dodatkowo jakieś zamieszki, ogólna rozpierducha niedługo przed tym "wielkim" dniem.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 19.05.2012 - 12:30

  • 1



#7

Szumi1910.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Weź jeszczę pod uwagę, tych którzy za astronomiczne kwoty,wykupili bunkry czy coś w tym stylu od Pana Geryla. Ci to dopiero będą pluć sobie w brodę.
  • 0

#8

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Weź jeszczę pod uwagę, tych którzy za astronomiczne kwoty,wykupili bunkry czy coś w tym stylu od Pana Geryla. Ci to dopiero będą pluć sobie w brodę.


Stworzą lobby wojny nuklearnej żeby zachować twarz. :mrgreen:
  • 0



#9

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Weź jeszczę pod uwagę, tych którzy za astronomiczne kwoty,wykupili bunkry czy coś w tym stylu od Pana Geryla. Ci to dopiero będą pluć sobie w brodę.


No właśnie oni jako jedyni będą mieć ten swój koniec świata...finansowy koniec. :mrgreen:
  • 0



#10

Szumi1910.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mylo, tego już się nie da zrobić;D zrobią z siebie pośmiewisko, bo uwierzyli szarlatanowi,tyle;)
  • 1

#11

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.com/watch?v=JPC8abdXfI0


  • 3



#12

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ciągle wyczekuję znaków i sądzę, że te nadejdą. Zbyt popularny temat, by tego nie wykorzystać. Nie wiem czy o tym pisałem, ale zauważyliście, że jak pisano na forach, że skompromitujemy się na euro, że to nie wypali, był okres, że faktycznie mogło tak być? Ta sprawa z Tymoszenko, przeniesieniem do Niemiec, tak jakbyśmy sami to wywołali.
  • -1

#13

markus_111.
  • Postów: 68
  • Tematów: 0
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Weź jeszczę pod uwagę, tych którzy za astronomiczne kwoty,wykupili bunkry czy coś w tym stylu od Pana Geryla. Ci to dopiero będą pluć sobie w brodę.


To niech złożą reklamację :D
  • 0

#14

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście przytoczony przez autora tematu wpis z "jakiegoś tam" bloga jest całkowicie bezużyteczny. Zdanie o tym jak to lubimy snuć teorie spiskowe jest wyrazem pogardy dla wszystkiego spoza mainstreamowej papki dla mas (łącznie z sensacyjnym odkryciem "science") w prostacko ironicznym tonie. W kolejnym numerze o tym jak naukowcy z Nebraski odkryli, że szczury wolą jazz od disco polo.
  • 0

#15

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

szkoda... Przydałoby się oczyszczenie. Ten świat jest bardzo bardzo zły.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych