Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reforma emerytalna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
195 odpowiedzi w tym temacie

#166

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Reforma jest potrzebna natychmiast, a i tak jest już za późno. Reforma powinna wejść w życie juz dawno.
Nie podoba mi się jedynie to, że warunki gry są zmieniane w jej trakcie.
Nieudolne rządy komunistów i innych gamoni na przełomie wieku są przyczyną tej paniki, bali się wprowadzić reform a teraz z nożem na gardle w końcu muszą przepchać ustawę.

A jeżeli wam się to nie podoba, zawsze możecie (po spełnieniu kilku warunków) odprowadzać składki w krajach UE i MOŻE lepiej na tym wyjdziecie.
Nie marudzić, zacisnąć poślady bo im szybciej tym lepiej!!

#167

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2.275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura – znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 złotych mniej.

Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600 zł. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie – procent Składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo.

Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16.163 mln. Możecie te Dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy.

Ale co z Tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście.

Pomnóżcie Państwo urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11.375.519.400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to Tylko składka emerytalna.

Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136.506.232.800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku.

Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie – w marcu 2011 – było ich 4,979 mln. To znowu wg oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, Bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym – na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27.301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2.275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura – znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na Emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów Rocznie!!!).

Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem.

Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą Wszystkie wymienione instytucje.

Ale jest również PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką???

I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości.

Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne.

Na co ma pójść taka nadwyżka??

Na zrzutkę na Greków?? Włochów??

By żyło im się jeszcze lepiej??

Gdzie jest kasa ???

Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby Jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte. Dodam, że post został usunięty po 20 minutach od chwili pojawienia się go na w.p.

Z sieci…….


Źródło: http://poloniae.nowyekran.pl




#168

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Autor zapomniał o podstawowej sprawie. ZUS od zarobków wyższych niż II próg podatkowy nie jest naliczany. Więc te wszystkie obliczenia są nieprawidłowe.

Albo autor nie wie o czym pisze, albo celowo wprowadza w błąd.



#169

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnego dnia zdałem sobie sprawę, że państwo to zwykła mafia. Jedyne co wyróżnia państwo od innych mafii funkcjonujących na danym obszarze to dominująca pozycja, co przekłada się na rozmiary i rozbudowaną strukturę. Państwo zmuszając ludzi do płacenia haraczów w rodzaju ZUSu używa nawet tego samego argumentu co inne mafie - czy chcesz czy nie to musisz zapłacić za "ochronę".

#170

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nexus6@

Przecież państwa zawsze tak funkcjonowały. Co w tym wyjątkowego?



#171

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To, że mafii się nie toleruje, a państwo wiele osób uwielbia. Bynajmniej nie dlatego, że jest takie fajne, tylko dlatego, że każdy przechodzi pranie mózgu w ramach systemu edukacji i nie wyobraża sobie później życia bez bata i batożenia. A należało by zlikwidować przymus płacenia ZUSu, a polityków zamknąć w psychiatrykach jako niebezpiecznych dla otoczenia, bo zarządzanie cudzym życiem przy użyciu aparatu przemocy nie jest raczej normalne.

#172

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę tylko jedną możliwość - anarchia. Jednak to jest moim zdaniem niemożliwe - ludzie zawsze skupiali się w grupy by móc więcej. Nie jesteśmy samotnikami, ale zwierzętami stadnymi i największe osiągnięcia zaistniały właśnie dlatego że zawsze byliśmy stadem.

A należało by zlikwidować przymus płacenia ZUS


I pozwolić dzisiejszym emerytom umrzeć z głodu? Ciekawa propozycja.



#173

ChemicalStimulants.
  • Postów: 160
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widzę tylko jedną możliwość - anarchia. Jednak to jest moim zdaniem niemożliwe - ludzie zawsze skupiali się w grupy by móc więcej. Nie jesteśmy samotnikami, ale zwierzętami stadnymi i największe osiągnięcia zaistniały właśnie dlatego że zawsze byliśmy stadem.

A należało by zlikwidować przymus płacenia ZUS


I pozwolić dzisiejszym emerytom umrzeć z głodu? Ciekawa propozycja.


Nie no generalnie skoro mamy te mniejsze lub większe pokłady gazu to całość zysku powinna iść na emerytury. A ubezpieczenie nowych pokoleń powinno być dobrowolne.

No i co z tego że się skupiali? Anarchia nei oznacza samotni. Anarchia oznacza brak przymusu w anarchi każdy żyje jak chce. Jednego dnia może pracować w standardowej spółce a drugiego dnia może pracować w syndykacie. O to chodzi.

PS. Nawet jeśli ZUS nie jest odprowadzany od II progu podatkowego ( w domyśle rozumiem że chodzi o ten 32%) to i tak wpływy do budżetu z tytułu tego podatku to ok 5% z całego PIT'u więc w stosunku do dziury jaka powstaje w ZUSie te 5% to pikuś.

#174

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie no generalnie skoro mamy te mniejsze lub większe pokłady gazu to całość zysku powinna iść na emerytury. A ubezpieczenie nowych pokoleń powinno być dobrowolne.


Jeszcze nic nie jest potwierdzone. Odwierty nadal trwają. Nie można zakładać że gaz sfinansuje nam emerytury - skoro nie wiemy ile go jest.
Co jeśli gazu jest stosunkowo niewiele i nie wystarczy na emerytury?

No i co z tego że się skupiali? Anarchia nei oznacza samotni. Anarchia oznacza brak przymusu w anarchi każdy żyje jak chce. Jednego dnia może pracować w standardowej spółce a drugiego dnia może pracować w syndykacie. O to chodzi.


To nadal ułuda na miarę komunizmu. Ot bajeczka dla lemingów którzy podążą za kolejnym Leninem obiecującym wolność i braterstwo.

PS. Nawet jeśli ZUS nie jest odprowadzany od II progu podatkowego ( w domyśle rozumiem że chodzi o ten 32%) to i tak wpływy do budżetu z tytułu tego podatku to ok 5% z całego PIT'u więc w stosunku do dziury jaka powstaje w ZUSie te 5% to pikuś.


Jeśli "zapomniał" o takiej oczywistości w swoich obliczeniach, to znaczy jedno: napisał sobie je na kolanie, bo mu sie tak wydawało, bez zagłębiania się w temat i sprawdzenia realnej sytuacji.
Takie obliczenia do niczego się nie nadają. Są dobre dla ludzi którzy łykają wszystko bez zastanowienia, żeby potem powiedzieć w towarzystwie że "okradają nas tak i tak". :roll:



#175

ChemicalStimulants.
  • Postów: 160
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Takie obliczenia do niczego się nie nadają. Są dobre dla ludzi którzy łykają wszystko bez zastanowienia, żeby potem powiedzieć w towarzystwie że "okradają nas tak i tak". :roll:



No cholera nie da ukryć że tak czy siak nas okradają.


Ułudą jest myśleć że jak ktoś tobą rządzi i okrada cię z pieniędzy to robi to dla wyższego dobra.

#176

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I pozwolić dzisiejszym emerytom umrzeć z głodu? Ciekawa propozycja.


A niech zdechną z głodu, skoro uwierzyli oszustom. Z jakiej racji mam płacić za cudze grzechy?

#177

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ChemicalStimulants@

No cholera nie da ukryć że tak czy siak nas okradają.
Ułudą jest myśleć że jak ktoś tobą rządzi i okrada cię z pieniędzy to robi to dla wyższego dobra.


Można to nazwać kradzieżą, ale taka jest tradycja i czego by nie robić to ludzie zawsze skupią się w państwo podobnym skupisku. Zaczną płacić podatki itp. Dlaczego? Bo to jest wygodne i bezpieczne. Nie da się wszystkiego robić samemu, zamawiać samemu, załatwiać samemu, samemu organizować. Walczysz z naturą ludzką.

nexus6@

A niech zdechną z głodu, skoro uwierzyli oszustom. Z jakiej racji mam płacić za cudze grzechy?


Co mogę na takie coś odpowiedzieć? Czerpiesz z owoców pracy poprzednich pokoleń, ale obchodzi Cię tylko Twój tyłek i chcesz żeby emeryci pomarli co by problemu nie było.



#178

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co mogę na takie coś odpowiedzieć? Czerpiesz z owoców pracy poprzednich pokoleń, ale obchodzi Cię tylko Twój tyłek i chcesz żeby emeryci pomarli co by problemu nie było.


Przecież nie ja ich oszukałem, tylko twoje kochaniutkie państwo, które nie patyczkuje się ze swoimi niewolnikami. Cóż mogę powiedzieć jeśli ktoś broni tego złodziejskiego systemu? Czy jak mafia okradnie sąsiada, to też obarczysz mnie moralnie za jego biedę?

#179

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież nie ja ich oszukałem, tylko twoje kochaniutkie państwo, które nie patyczkuje się ze swoimi niewolnikami. Cóż mogę powiedzieć jeśli ktoś broni tego złodziejskiego systemu? Czy jak mafia okradnie sąsiada, to też obarczysz mnie moralnie za jego biedę?


Zacznij używać ludzkich argumentów, bo ciężko mi się stosunkować do tego.



#180

reformator.
  • Postów: 307
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nexus


To, że mafii się nie toleruje, a państwo wiele osób uwielbia. Bynajmniej nie dlatego, że jest takie fajne, tylko dlatego, że każdy przechodzi pranie mózgu w ramach systemu edukacji i nie wyobraża sobie później życia bez bata i batożenia. A należało by zlikwidować przymus płacenia ZUSu, a polityków zamknąć w psychiatrykach jako niebezpiecznych dla otoczenia, bo zarządzanie cudzym życiem przy użyciu aparatu przemocy nie jest raczej normalne.


Zapominasz o jednej rzeczy. Fakt państwo DZIAŁA jak mafia ale nią nie jest. Państwo to nie tylko ZUS, administracja i rząd ale także pewna idee łącząca ludzi. Państwo to taka manifestacja danego narodu na tym świecie. Jeżeli tego nie rozumiesz albo Ci to przeszkadza wyjedź sobie do Afryki tam państwa są tylko teoretyczne więc zasmakowałbyś anarchii. Ja też jestem przeciwnikiem przymusów ponadto jestem minarchistą ale rozumiem potrzebe istnienia państwa. Przymus ubezpieczeń należałoby zlikwidować to prawda ale to już sprawa funkcjonowania państwa a nie jego egzystencji.


Chemical stimulansts





Ułudą jest myśleć że jak ktoś tobą rządzi i okrada cię z pieniędzy to robi to dla wyższego dobra.



Ułudą jest wierzyć w anarchizm bo on w końcu i tak przerodziłby się na powrót w uporządkowaną strukturę państwową. Bo tak to działa, bo ludzie sami do tego dążą bo to tradycja bo tak jest łatwiej. W historii zawsze zwyciężały państwa lepiej zorganizowane gdzie ludzie byli bardziej skupieni wokół wspólnego celu niż kontrast takiego państwa. Odwołać się wystarczy np. do Afryki gdzie panuje coś zbliżonego do anarchii.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych